Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz #51736960 #5 üzenetére

    Miért OFF? Semmi ok rá.

    Nekem van kettő, tudom, hogy miről beszélek. Akinek nincs, annak csak egy kis logikus gondolkodás, és egy hisztiző gyerek látványa elég ahhoz, hogy belássa az alapigazságot.
    Ne a gyerek akarja ráerőszakolni a szülőkre az akaratát!
    A szülő érje el szép szóval, vagy ha kell keményebb módon azt, hogy a gyerek a kijelölt utat kövesse.

    Nem én találtam ki, valamely okos pszichológus mondta, talán Mérei Ferenc, hogy a gyereknek támaszra van szüksége. Fel kell néznie szüleire, feltétlen meg kell bíznia bennük.
    Nos, ha a gyerek azt tapasztalja, hogy uralkodhat a szülők fölött, minden bálvány leomlik, nincs követendő példa.
    Ha ezek ilyen piti emberek, hogy az én akaratom teljesül minden körülmények között, akkor minden felnőtt nulla, én vagyok a császár.
    Ha már a szüleit is semmibe veszi egy gyerek, akkor nem várható el tőle, hogy bárkit is tiszteljen. Na, itt a bibi. Ezért mondom azt, hogy a szülő felelőssége az, ha a kölök sz*rházi k*csöggé válik.

    Következetes, kiszámítható voltam, emberségre neveltem gyermekeimet. Ha elég volt a szép szó, örültem neki, ha viszont nem, hát eljárt a kezem.
    Nincs miért szégyenkeznem, becsületben felneveltem őket, és ők sem rótták fel nekem, hogy fájt a fenekük néha. :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák