Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz Pikkolo^^ #44 üzenetére

    Én szabályosan közlekedem, mindaddig, amíg nem adott olyan helyzet, hogy nincs rá szükség :DDD
    Mondjuk éjjel 1kor, óránként elmegy egy autó, felesleges várni a zöldre, amikor sehol senki, ott átmegyek a piroson. Lejtőn jövök le, 30-as tábla van, nem fogok fékezni, 50+km/h-val legurulok.

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Pikkolo^^ #44 üzenetére

    Miért adja az első a 80%-át?
    [link]

    BlackSoft: Mondjuk éjjel 1kor, óránként elmegy egy autó, felesleges várni a zöldre, amikor sehol senki, ott átmegyek a piroson. Lejtőn jövök le, 30-as tábla van, nem fogok fékezni, 50+km/h-val legurulok.
    A szabály a napszaktól függetlenül is szabály. Mindkét példádban pont olyan szabályt hoztál fel, ami a biztonságodat növeli (és nem a betartása veszélyeztet), ezért pont ezeket illene betartani. Tudom, éreztem már hülyének magamat hajnalban tekerve a városban, de ez van.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #44 üzenetére

    amiért a kocsiknál is a fékezéskor leginkább azt használja a rendszer. fékezel, súly előre billen, a hátsó kerék hamarabb veszíti el a tapadást, ha csúszik akkor az meg jól néz ki bizonyos korosztályban, de a fékút ugye nő. lehetne még hátradőlni fékezéskor, sokat látom városban is hogy fékez és hátrateszi a súlypontot, ami jó ha pl pont hegyen jössz lefele és elkezdi fékezés közben túrni az orrát a vas, de alapvetően továbbra is az első kerék a kormányzott ugye.

    a bicikliseket lehet szidni, már leírtam másik topikban is én személy szerint osztom is a paraszt vezetőket, kerósokat, gyalogosokat is nemre korra való tekintet nélkül szinte napi szinten. leüvöltöttem nemrég egy parasztot aki szintén tekert és átment a piroson amikor én álltam ott, aztán csak pislogott hogy mit akarok, ma reggel egy focistajelölt tekert a pálya fele jó tempót a keresztutcákkal tarkított, szűk, szar járdán. egy jó 100 méteren keresztül mentem mellette és magyaráztam el szívhez szólóan hogy ha ilyen tempót jön akkor esetleg le is fáradhatna az úttestre ahova való. nem feltétlenül magyaráztam, és nem feltétlenül a szívéhez szóltam. különösen szeretem a fixiseket, a fék nélküli bmx-eseket, eggyet nem hagynék ki az osztásból. lehet hogy gci vagyok, és fáj nekik, meg nem így kéne, de ha eltekerek mellettük és úgy teszek mintha nem látnám még nem old meg semmit. lehet ez se. de lehet hogy az egyik rájön hogy tényleg nem a járdán kéne 30-at menni, tényleg nem kacsázni kéne az úton, tényleg figyelni kéne a másikra, tényleg fel kéne szerelni a fékeket a nyomorult bicóra.

  • LonGleY

    veterán

    válasz Pikkolo^^ #77 üzenetére

    Ha elütök valaki, akkor az azért lesz, mert elemelem a kezem a kormányról...

    "Felsőbbrendű" meg max azért, mert 10 éve nyomom a városban baleset nélkül.

    Ott lengetem a karom, ahol tényleg kell valami. A karkötő addigra viszont be sem kapcsol a videón, mire az ember már visszahúzná a kezét..

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #89 üzenetére

    jaaa hogy.. akkor neked semmit. aki jedi azzal kár is, a kitartott, kanyarodást jelző kezem pont annyi kocsit állított meg eddig, ahány golyót képes lennék ugyanerre késztetni. én már írtam, leszoktam róla. kanyarodok amikor tudok, van helyem és lehetőségem, nem akkor amikor engedik. ha téged beengednek kézjelzésre akkor te igazán boldog ember lehetsz :R

    egyébként egy paraszt bicóst aki majom mód az utcán közlekedik, és pont most került ki a videója amiben egy bkv busz belegyalulta a járdát elválasztó fémkorlátba, csak hét bordája tört el és szúrta át a tüdejét, de ha jelzi két kézzel az egyenes haladását akkor elkerülhető lett volna. azt a kresz szerint így kell hivatalosan mutatni ha nem csalódok

    gondolom egy link van végig a hsz-en. nem tudom, csak tippelek

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #91 üzenetére

    jogos a két pont. ezt viszont érdemes lenne továbbgondolni.

    Egyvalamit meg kéne tanulni az autósoknak, a kamion erősebb és ennek megfelelően kell közlekedni és nem tank módjára mindenen keresztülmenni ahogyan sokan teszik.

    aztán lehet még vonat, meg kő, pappír olló. azt kéne megtanulni, hogy azért mert egy kerékpáros kacsázik előtte az úton, attól még nem kell agyvérzést kapni, és nem fog elkésni sehonnan miatta.

    paraszt minden oldalon van, és nem a közlekedési formája definiálja. a paraszt mindenen paraszt. viszont aki másfél tonna vasat terelget az igazán jobban kéne figyeljen, de nem is értem mit várok, amikor ma a melóhelytől 20 méterre a másik autós egy stoptábla mellett nyélgázon hajtott át a főúton, és neki lett csapva egy fának nagyon csúnyán.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #93 üzenetére

    tett most is. shit happens tudom. ettől függetlenül tartom, hogy a kézjelzés számomra kerékpáron olyan mint a csengő használata ha a gyalogos ott andalog a bicikliúton, akkor se csengetek rá, mert egyből lefagy, megáll, hátrafordul, aztán próbál valamerre elmászni ebből csak a para van. kikerülöm és egyezményes jelzéssel kimutatom esetleg a nemtetszésemet, és ennyi.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #95 üzenetére

    kedves vagy. elmondanád hogy miért utálnak a gyalogosok? mert nem megyek fel járdára. nem cikázok közöttük. elengedem őket minden zebrán. biztos hogy utálni kéne azért mert nem akarok olyat játszani mint amikor a sarkot találkozol a kollégával és hirtelen mindketten ugyanarra akarjátok kikerülni egymást? utáljon nyugodtan a paraszt aki a bicikliúton gyalogol, amikor ott a járdája. a többi kétlem hogy utálna.

    elmondanád miért utálnak az autósok? azon túl persze hogy akadály vagyok aki nem fizet az úthasználatért, és mit képzelek magamról? mégis mi bajuk lenne? ha nem jön senki akkor kanyarodok, csak ennyit írtam. nem veszélyeztetek senkit, néha bal kanyarhoz behúzok a jobboldali utcába mert a folyamatos kocsisor miatt úgyse tudok átmenni, inkább kivárom a sorom. azért az mennyire szint már hogy az előző kommentemre ennyit tudsz hozni hogy engem mindenki utál :D akkor utálnának ha kitett kézzel kunyerálnám be magam eléjük, olyankor jön a duda, a megáll és kiszáll a kopasz meg lecentizések. nem tudom mennyire zavarja az autóst aki előtt úgy kanyarodok el hogy másik 5 is megtehetné utánam mert van hely és nem tartom fel. tuti álmában is átkoz hogy mekkora szemét vagyok.

    a normálisan közlekedő biciklisek? őőőő. mármint? szabályosabban közlekedek mint a kerékpárosok 99%-a itthon maradjunk annyiban szerintem...

    nem a szabályos kerékpáros a jó kerékpáros. az életben lévő az. egyébként meg mondtam lennebb is. beszólhat aki a 30-as táblánál világ életében ment egyszer is 30-at, az ugasson hogy mi a szabálytalan. kurvák ne papoljanak erkölcsről. hamár ott tartunk hogy ki kit szeret ugye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák