Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz TrollMetal #39 üzenetére

    Pedig tökéletesen igaza van. Nem adok engedélyt a fotózásra, ergo nem fotóznak. Egyszerű: jogom van hozzá. Lehet, hogy ez egyeseknek furcsa, de attól még így van. Az, hogy most éppen a google vagy a facebook trendi, jogi szempontból irreveláns. Vagy ha az lenne a trendi, hogy egy kutyával *********** magad, akkor azt is megcsinálnád? A ház magántulajdon. Látom, fentebb is kiakadtak néhányan, de ez attól még tény. Nem véletlenül van tele az amerikai streetview is komplett, kitakart homlokzatokkal, meg eltakart cuccokkal. Aki nem akar látszani, annak joga van hozzá, hogy ne látsszon. Ez utóbbi mondatnál aki hörgőrohamot kapott, az olvassa el többször is, hogy szokja, és később ne legyen baj.

    Én is szeretem a googlet meg a streetviewt is, és a "szedjetek le egy koncertfelvétel 1000000 embere közül, balra a második pixel, mert perelek" hozzáállással sem értek egyet, mert az meg a ló túloldala. Egyeseknek a divatbuzisága miatt viszont majd még a fenti korlátokat is kiveszik majd belőle, mer nehogy már a trendi ellen legyen (ergo majd csinálják, ha nem tetszik, öld meg magad) akkor igencsak fura világ jön. Az agymosott hozzáállás már fentebb kis ízelítőt adott magából.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • remington2

    senior tag

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ez a 4 fős szabály törvényileg létezik? Stadionnál mondjuk egy lelátóról készült képen megértem, de azért ez is elég gumi-dolog. Pl. áll a Hősök terén, fényképezi a helyszínt, ahol a képen fel nem ismerhető pixelpacák formájában lesz legalább 100 ember. Meg mondjuk én, amint éppen előtte sétálok, jól kivehető arccal. Ilyenre vajon mit mond a törvény?

    A topikban jól nyomon követhető az agymosott facebook/iwiw generáció személyes adatokhoz való (v)iszonya. Még nekem kell elnézést kérni, ha nem akarok egy részeg barommal egy képen szerepelni akármelyik megosztóoldalon (teljesen vétlenként persze). Mert van, akinek nem ez az álma, és az élete nem a drogos fetrengés és a baromságok körül forog. Aztán megy a sápítozás, hogy mit képzelek én, neki mindenhez joga van. Tele is van az ország nagypofájú, mindenhez jogom van ficsúrokkal, akiknek már egy pofon sem elég az észhez térítéshez. A közétette a facebook az adataimat botrányokban meg ki is sír a leghangosabban?

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák