Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz remington2 #52 üzenetére

    Olyan létezik, hogy nem publikálhatod engedély nélkül, ha felismerhető és legalább ráutaló magatartással nem jelzi, hogy nem gond. Mármint médiában nem jelenhet meg.

    A FB dologra:
    Teljesen más a két dolog. Az, hogy nekem otthon van a gépemen egy kép, amin van még 20 ember, senkit nem érdekel. Ezt felteszem a FB-ra, az sem. Ha azonban ott valaki kijelöli az egyik alakot és azt mondja, ez a Tót Józsi, akkor az már egy másik történet.

    "A topikban jól nyomon követhető az agymosott facebook/iwiw generáció személyes adatokhoz való (v)iszonya. Még nekem kell elnézést kérni, ha nem akarok egy részeg barommal egy képen szerepelni akármelyik megosztóoldalon (teljesen vétlenként persze)."

    Önmagában egy fénykép nem ad okot semmilyen visszaélésre, amíg nincs hozzákötve senkihez. A FB arcfelismerője technikailag bravúros és innovatív. Aki agyatlan módon mindenét megosztja a neten, az magára vessen, de mi van akkor, ha nem tudsz róla és úgy van megosztva? Ez már viszont gáz. Sajnos felelőtlenek az emberek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz remington2 #52 üzenetére

    nem tudok róla, hogy bármilyen négyfős szabály létezne. két szabály van:
    1. aki felismerhető, attól engedély kell.
    2. aki közszereplés céljából rendezvényen jelent meg, attól nem kell engedély. tehát nagyvezérünkről (mindegy, melyiknek a gyűlésére mentél :) ) politikai gyűlésen szónoklás közben készült kép az szabad felhasználású. Ugyanitt a tömegről készült kép nem az.

    én szoktam szólni és addig vitatkozom meg veszekszem vele, amíg le nem szedi. ha azt mondja, hogy neki mindenhez joga van, akkor megegyezek vele, hogy teszteljük bíróságon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák