Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz #16820480 #46 üzenetére

    sheratan: Egyik részről igazad van a másik nem annyira igaz. Valóban nem von le semmit a használati értékéből ha karcos a fedlap, viszont majd ha el szeretnéd adni (mert egy kis vérfrissítést szeretnél) akkor majd más lesz a nézőpont, hidd el, hogy sokan nem szeretnének karcos fedlapú gépet. A példát egyébként csak azért hoztam, hogy észrevegyük, hogy pl. a Thinkpad és pár másik típusnál az egyes alkotóelemeket egyenként is lehet cserélni, az Asusnál ezt a fedlapot csak egyben cserélik (a belső részekkel együtt) ezért drágább.
    Hidd el nem felejtem a port dolgokat sőt szemmel is tartom vásárlásnál viszont, viszont teljesen egyéni, hogy ki mit szeret és használ a gépén. Nekem pl elsőragú az ergonómia, teljesítmény, akkuidő, a teljesítmény elhanyagolható. Linuxot használok (ha nem így lenne minden bizonnyal idegesítene az optikai meghajtó hiánya), így nincs szükségem driver cd-re és gyakori Windows javítgatásokra, esetleges újratelepítgetésre. Visszatérve az optikai meghajtó meglétére vagy meg nem létére, ha megnézünk egy 12"-os gépet amiben van Cd-rom, akkor az valaminek a rovására ment, többnyire szerintem a hűtés sínyli meg. Most, hogy bejöttek a 8 Gigás pendriveok, szerintem lassan nem igazán fogom használni az optikai meghajtót, hiszen lehet USB-ról Bootolni és a biztonságni mentéseket is meg lehet vele oldani. Azt amit kiemelten használok azok a következő gépemen is rajta lesznek (VGA kimenet, USB).
    Én azért több szemszögből szoktam nézni a dolgokat, ezt próbáltam érzékeltetni az F5-ös példával. Viszont nem tudom, hogy figyelitek-e, de a consumer kategóriában nem lehet (vagy csak nagy üggyel bajjal) matt kijelzőjű gépet venni. Én elég sok időt töltök a noti előtt, de a fényes kijelzőtől kirázz a hideg, 4 óránál nem tudok többet dolgozni rajta.

    dekoninck: Thinkpad árai és néhány BC gép valóban elkeserítő áron kerül Magyarországon forgalomba, ha továbbra is az X61-el példálózok, akkor az USÁban 175 000! Ft-ból megvan (az az ár itthon egy normálisabb consumer gépre elég), itthon csaknem 3x szoros áron kerül forgalomba, és ez nagyon sok típusra igaz (aki teheti vásároljon kinnt). Gyakorlatilag amit sokan istenítenek és használnak, úgy mint a Dell, IBM, Sony, az államokban lényegesen olcsóbban kerülnek a polcokra, és akkor még nem is beszéltünk az ottani átlagjövedelemről.

    [ Szerkesztve ]

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #46 üzenetére

    A hozzászólásod remek példa az igények eltéréseiek érzékeltetésére. Pöcökegér nélkül én gyakorlatilag képtelen vagyok használni egy laptopot (a tapipaddal hosszú percekig tart, mire az asztalról eljutok egy fájkezelőbe, ahol már végre lehet billentyűzetről is navigálni), 2-2,5 kg-nál nehezebb gépet eleve em neveznék laptopak, és nincs a gépemben optikai meghajtó, és nem is hiányzik. Portokból azt sem tudom pontosan, hogy milyenek vanak rajta, gyakorlatilag csak az USB-t használom. Viszont karc egy darab sincs a kétéves gépemen. Őszintén szólva komolyan bántaa is, ha lenne. Pedig nem kíméltem, hosszú időn keresztül jött velem midenhova, és most is csak ritkán pihen.Egyébkét láttam már megkarcolt tetejű ThinkPadet is, konkrétan rábasztak valami nagyot és nehezet egy céges karbantartóműhelyben (nem tudom már mi volt, talán kalapács, vagy fúró, vagy valami gépalkatrész), és ahogy megpattant rajta, húzott egy karcot rá. De ő szegény a társaival együtt amúgy is kapott az élettől rendesen, ha letörölgették (ritkán), másnapra már megint belepte a por, folyamatosan körbe volt pakolva, hogy levegőt is alig kapott, és ide-oda cipelgették naphosszat... Azt a T41-t most cserélték le T61-re, és nem azért, mert gond lett volna vele, hanem mert policy, hogy a T40-T41-eket le kell cserélni. A T42-T43-asok egyelőre maradnak. Meghibásodott gépről egyébként nemigen tudok, bár az egyik T40-ben alaplapot cseréltek több mint 2 év után, mert az egyik USB portja zárlatos lett, és lefagyott, ha bármit beledugtunk.

    Ezzel szemben volt alkalmam látni olya konzumer gépeket, amiken normális userek egyszerű asztali használatnál képesek billentyűket működésképtelenné tenni (mint pl én most az ultraslim logitech billentyűzetemen, szóval sorry az esetleges hiányzó n betűkért), az általad is említett zsanér-probléma is általános, sőt, nemcsak a zsanér hajlamos törni, hanem körülötte a burkolat is. Persze ez sem zavarja a gépet funkcionalitásába, nem kell annyit kinyitni-becsukni. Attól amúgy is tönkremehet a kijelző szalagkábele is, láttunk már ilyet is eleget. A rossz tervezés és anyaghaszálat persze egy újabb gyenge pont, amin lehet spórolni, hadd kapjaaka a komponensek fokozott hőterhelést, főleg ha játszik a gyerek, nem baj, ha meghal előbb, talán letelik addigra az egy év, aztán akkor vesz majd egy másik ugyanilyet, ha nem akar 80e forintért alaplapot cseréltetni. A kijelző amúgy is gyenge pont, hiszen kellő védelem nélkül elképesztően könnyű maradandó sérülést okozni neki (lásd még: egyetemre kéne gép, buszon cipelném naponta, 100-1500e Ft van rá és új kell).

    Elfogadom, hogy vannak felhasználási területek, ahol elég egy olcsó, belépőkategóriás gép, de ezek között is alaposan körül kell nézni. Ahhoz, hogy maminak, vagy huginak legyen egy kicsi, aranyos gépe, amin msn-ezhet, skypeolhat az ismerősökkel, családdal, megnézze az emailjeit, és napi egy-két órát bögésszen a neten, ahhoz nem kel kétmagos processzor és 2GB RAM, de még dedikált VGA sem. Ugyanígy nincs szükség ezekre a videó- és zenelejátszáshoz, vagy akár a programozás alapjaihoz. Ha viszont az a kérdés, hogy mit vegyünk 150e Ft-ért erre a területre, és letessük egymás mellé a Thinkpad T43-at és egy Acer 5320G-t, akkor mehetünk a szívünk után, és választhatjuk a 'szebbet-erősebbet-modernebbet-újszagút', de nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez tényleg jó választás lenne...

    Őszintén szólva, a komponensek nyers erején, és azon a tényen kívül, hogy új, nem látom, hogy egy belépő kategóriás notebook miben jobb egy kifutott üzleti modellnél.

    PS: Asztali gépben mindig Asus alaplapjaim voltak, nekem semmi bajom nem volt velük, igaz sose volt AMD-m.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Egyébként gratula a szüleidhez. Az enyémeknek fájt a szeme a CRT monitortól, ezért vettem egy TFT-t, na ezen is fáj, utána még notin matt kijelzőtől is fájt, utána elküldtem őket szemészhez, most mindkettőjüknek van olvasószemüvege. :) Remélem nem örököltem.

Új hozzászólás Aktív témák