Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz MageRG #113 üzenetére

    Akkor ebben tévedtem, igazad van.

    #114: Az első részét én egy kicsit radikalizálnám, de tapasztalataim szerint ilyesmiről nyilvánosan nem érdemes vitázni, maradjunk annyiban, hogy szerintem egy nem elrettentő légkörben mindegy, hogy 2 hónapot vagy 10 évet vagy, hozzászoksz és kész, és az általad is említett "bűnözőképzés" miatt sem valós a büntetés.

    A második részhez annyit fűznék hozzá, hogy pl gyilkossági ügyeknél is látni, hogy sok esetben az elítélten még az eljárási költségeket se lehet behajtani, mert önmagában több 10 millióról lehet szó, nem beszélve az esetlegesen megítélt kártérítés összegéről az áldozat családjának. De ettől még eltartja az állam élete végéig (speciel, amit 20-30 év alatt megeszik, az mondjuk pont fedezné nagyjából ezeket, az esetleg bent végzett "munkája" meg inkább ráfizetés, mint haszon...).

    Up the Irons!

  • persil

    nagyúr

    válasz MageRG #169 üzenetére

    Részben igazad van és egyet is értek, bizonyos dolgokkal, de itt most nem arról van szó, hogy leöntötted a papírjaimat a hülye kávéddal, hanem igazi - komoly - bűncselekményekről.
    Már pedig én, és legjobb tudomásom szerint a számomra kedves személyek sem szoktak bűncselekményeket elkövetni, and that means, magasról nem érdekel, hogy mi lenne, ha ...

    Most erről a pár sorról az jut eszembe, amikor xy öreg bácsihoz évek óta lopni jártak a barna színű bűnözők, ő meg áramot vezetett a kerítésbe. Amikor legközelebb lopni jott a rohadék, megvágta az áram és meghalt. Az öreg meghurcolták és elítélték. Megérdemelte a halált az illető? Nyilván nem. De miért is halt meg... ? Mert lopni ment.

    Szóval egy dolog a túlkapás(hatósági, vagy nem) és másik dolog a miértje. Ha nem követett volna el (megint, és rendszeresen) bűncselekményt, akkor ma is boldogan élne.

    Nem kell lopni, csalni, meg gyilkolni és nincs hatósági túlkapás sem.(meg önbíráskodás és társai)

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • Penge_4

    veterán

    válasz MageRG #175 üzenetére

    1. Így csak a közvetlen hozzátartozói, rokonai (szociális gondozó, stb.) akinek szabad bejárása van lenne veszélyben.
    2. Tök jó. Így az ismeretlen betörő egyből értesülne a veszélyhelyzetről, ellentétben azzal, aki ahhoz szokott hozzá, hogy lenyomja a kilincset és bemegy/kimegy, naponta mondjuk 20-30 alkalommal és nem érinti minden alkalommal fázisceruzával azt.
    3. Tehát még az is be fog törni, aki addig nem akart, mert ha így védenek valamit, akkor az csak értékes lehet (bűnözői logika), de immáron felkészülve.
    4. Erre szakosodtak a biztonsági cégek. Oké, az pénzbe kerül, de biztosan van más olyan megoldás, ami nem ennyire barbár, favágó módszer.

    A tolvaj nyilván természetes szelekció áldozata és nem is őt védem, csak megközelítettem egy ellenkező álláspontból, hogy miért is nem lenne jó, ha ebből általánosan bevett gyakorlat lenne. Egyáltalán hogyan szabályoznád? Panellakásokra is vonatkozna, amennyiben kint van a tábla? Vagy csak akkor, ha rács is van az ajtó előtt, ami megakadályozza a véletlen érintést/nekidőlést? Amennyiben még akkor sem, akkor milyen alapon diszkriminálod a panellakókat (ahol statisztikailag magasabb a betörések aránya) a családi házak lakóival szemben?

  • persil

    nagyúr

    válasz MageRG #177 üzenetére

    "Én sem akarom hogy ez bevett gyakorlat legyen. Azt akarom hogy ne legyen rá szükség."

    Túlságosan el lett már ferdítve az egész, az emberölési példáitokkal, holott csak azt írtam, hogy a rohadék csalót meg kéne lincselni, mert azt érdemli. A kertbeáramotvezetőbácsit abszolúte csak példának írtam(és ezt meg is említettem), hogy az egész "probléma" okozója maga a bűncselekmény elkövetése volt.

    MageRG szépen, egy mondatban meg is fogalmazta, hogy miről van szó. "Azt akarom, hogy ne legyen rá szükség"
    Ti, én, vagy bárki más azzal védekezhetünk a legjobban, ha mi magunk nem követünk el ilyesmit. Caspisci?
    Ugyanúgy kirabolhatnak, rámverhetnek egy gyilkosságot és megbaszhat az áram igen. De, ha én nem követtem el semmit, akkor már kevesebb esély van, hogy gondom legyen teszem azt a törvénnyel.

    Ha az ilyen esetekből példát statuálna a hatóság, akkor - bár sokan folytatnák, ugyanígy - sokan meggondolnák, hogy megéri e.

    dabadabSehol egy másolt Windows, egy 30 napon túli Total Commander? Kamu angol/német lakcímmel vett steames jaték? Egy meggondolatlan "büntetőfékezés"? Biztos?

    A felsoroltakból egy sem stimmel :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák