Új hozzászólás Aktív témák

  • Jürgenmüller

    kezdő

    válasz hokuszpk #3 üzenetére

    Valóban, el tudnád magyarázni, hogy miért ugyanaz a módszer, és ugyanaz a patch kiadás dátuma, a legtöbb nagy szoftvergyártó részéről, és miért véletlenül együtt kezelik, ha szerinted nem ugyanaz a probléma.

    Tehát ha jól értem, ha az AMD nem SGX-et használ, hanem MET/SEV-et ezért már nem is igaz amit leírtam.

    A Comparison Study of Intel SGX and AMD Memory Encryption Technology

    Szerintem egyáltalán nem lényeges, hogy melyik mit használ, az AMD-s cikk sokkal jobb színben tünteti fel a probléma gyökerét, mint mint az Inteles.

    Amúgy pedig itt kettő dolog lehet, vagy az AMD annyira gyenge kommunikációban, hogy ilyen semmilyen magyarázatokkal áll elő, mint a Prohardver (Ismerve az AMD-t erről szó sincsen, profik.)
    Vagy az Intel sokkal részletesebben magyarázta el a probléma okát, és ezért van a Prohardveren sokkal részletesebben kifejtve, hogy miért van az úgy ahogy van. (Nagyon kétlem, hogy az egyik vagy másik gyártó kevesebb infót osztott volna meg.)

    Persze biztosan én látom ezt rosszul, nem feltételeznék semmi rosszat, tegyük fel, hogy az van amit fentebb írtam.

    #4 sh4d0w

    És a végkimenet miért ugyanolyan, ha szerinted ez nem függ össze?
    Még a leírása is eléggé hasonló, nem pedig arról van szó, hogy teljesen más dologról lenne szó.

    Amúgy pedig kb csak az Intel reagált erre valamit, az AMD semmi érdemlegeset, szóval azért ez azért kellene sántítania Prohardver oldalról nem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák