Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz dolon75 #122 üzenetére

    Mármint mi innen? Szerintem ehhez kicsik vagyunk.
    Akik meg tehetnének bármit, azoknak meg jó, ahogy van (politikus, tanár, oktató, int. vezető). Ha a szakmai részt nézzük, azon belül az IT-t, akkor még mindig van egy-egy kimagasló eredmény, ami miatt a globális újra szervezés lehetősége fel sem merül. Az meg, hogy kevés, a piac többet is fel tudna venni, az igaz szerintem most a legtöbb ágazatra. A multikat ki tudjuk szolgálni "szak"emberből (max egymást gyilkolják a munkaerőpiacon a jó szakemberekért) és gyártósori melósból is. A többi nem számít, ők túl kicsik a rendszerben...

    A "reform" legnagyobb ellenfelét abban látom, hogy az oktatásban (bármelyik szinten) tevékenykedők döntő többsége csak ott, a saját kis "buborékában" tapasztal. Esetleg lát egy-két nyugati intézményt (felületesen), de azt egyből felismeri, hogy egy olyan rendszer kialakítása, bevezetése mögött nagy meló van. Erre pedig nincs hajlandóság és lentről építkezve lehetőség sem. Ezt könnyű a pénzre, a bérekre fogni, de szerintem a dupla bér és a fejlesztésekre adott forrás önmagában nem oldaná meg a problémát (a szükséges plusz tudás hiánya miatt - ugyanúgy érdektelenségbe fulladna minden egyes továbbképzési kezdeményezés is).

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák