Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Mexildos #24 üzenetére

    "A mai világban alap IT dolgokat autodidakta módon is meg lehet tanulni."

    Egyrészt ez nem igaz, másrészt pedig van akinek nincs lehetősége se rá mert olyan az anyagi helyzete. Ha fiatal korban nem kap lehetőséget az alap tudás megszerzésére akkor felnőttként már sokkal nehezebb lesz.

    Thanos was right.

  • cucka

    addikt

    válasz Mexildos #24 üzenetére

    Attól, mert téged pont érdekel az informatika és a gép előtt kockulva sokmindent megtanultál magadtól, még gondolhatnál az emberek túlnyomó többségére is, akiket nem érdekel. Na ők nem fognak otthon semmit megtanulni, legfeljebb azt, hogy hogyan kell megnyitni a facebook-ot.

  • Wolverine

    félisten

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Nem mindenki képes autodidakta módon, segítség/irányítás nélkül hatékonyan tanulni.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Szóval akkor iskola se kell? Vagy mégis honnan jött ez az ordas nagy baromság arról, hogy 8 és 15 év közötti gyerekek majd otthon "autodidakta" módon megtanulnak mindent? A másik probléma, hogy az előírt tanterv nem tanítható csökkentett óraszám mellett a 3. pedig, hogy alkotmányellenes.

    A gyereknek a házi feladatot kell otthon megcsinálni, "autodidakta" módon majd a felsőoktatásban kell tanulnia.

    Thanos was right.

  • dajkopali

    addikt

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    A tanulásnak csak egy része, és nem is a legfontosabb része az ismeretanyag elsajátítása. Sokkal fontosabb a szemléletmódok, a sajátos ismeretszerzési és alkalmazási technikák, az adott szakterülethez való globális hozzáállás megismerése, az adott szakmai közösség viselkedésmódjainak felvétele stb. Ez nem megy személyes oktatói jelenlét nélkül - pontosan ezért halott a mai napig a távoktatás. Bizonyos dolgokat lehet önállóan elsajátítani, de sokkal több olyan van, amit nem - ismerős az, hogy kutatói, tudományos iskolák?
    Ráadásul, amit most leírtam, az csak felnőtt emberekre érvényes, vagyis az önálló tanulás csakis a felsőoktatásban jön szóba. Az életkori sajátosságok miatt sem az általános, sem a középiskolában nincs helye ennek, nem működik, hiszen az ottani oktatás olyan erős és fontos szociális kereteket is biztosít és követel meg - mivel hogy mindez kell az egészséges fejlődéshez -, hogy ennek elhanyagolása katasztrofális következményekkel járhat - emellett pedig az irányított és kikényszerített tanulás szükséges és természetes gyerekeknél. Például az illető számára kimarad a rendszerszerű alapozás, ami később megbosszulja magát, és bár bizonyos szakmai szegmensekben igen kiváló lehet, ám szociálisan egy fekete lyuk, nem képes munkakapcsolatok kialakítására, alkalmatlan kutatási csoportokban való részvételre, túlfejlett a szakmai önbizalma, alacsony fejlettségű az önkritikai érzéke, zárt lesz a gondolkodása stb.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dabadab

    titán

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    A jelek szerint abszolut nem voltal kepes elsajatitani semmit sem a pedagogiarol autodidakta modon illetve a tarsadalomtudomanyi ismereteid is eleg hianyosak (a jelek az pl. nem jutott el hozzad, hogy vannak emberek, akik nem Bp-n laknak vagy nem jarnak gimnaziumba se, illetve ugy altalaban eleg sokan elnek messze az altalad megszokott kozeposztalyi szint alatt).
    Mit mond ez rolad vagy az allaspontodrol? :U

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fri

    tag

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Hát...amit leírtál, arra elég sokan reagáltak...ezeket nem ismételném el...mert ugyanezeket írtam volna le válaszomban.

    Sajnos nem szabad elfelejteni az a réteget akinek jelenleg köze sincs a számítógéphez...a " bodzagyüjtögetéshez" ért, meg a mercikhez... :N

    Az Word és Excel oktatáshoz meg sajnos még felnőtteknek sem elég két-három nap. Tapasztalatból tudom, oktattam olyanoknak akik egyébként számítógépes rendszerben dolgoznak !

    És igen, a látásmód a lényeg, hogy felismerjék, mi mindenre lehet használni, nem csak hitelkártya másolásra...igen rosszindulatú voltam de sajnos pont ez a közönség az akik nem is tudják, hogy van internet, mert valami pc-guru megcsinálja nekik a "cuccot"" ! A havanna lakótelep mellett lakom, sajnos ismertem "olyat" akinek amikor meséltem neki a szgépről, egyből azon gondolkozott, hogyan lehetne másra használni de még a kapcsolót sem találta volna meg.
    És pont ez a kör az aki képtelen autodidakta módon tanulni is ! Írni olvasni sem tanulnak meg, nemhogy számítógépet kezelni. A kettes számrendszer meg szép dolog de ezen a szinten teljesen felesleges. Kérdezze már meg valaki a titkárnőt a cégénél, hogy mi az a kettes számrendszer, és tudja-e, hogy mi történik a gépében ! Olyan valakit kérdezzetek meg aki keni-vágja a word-öt, excelt ! Nem tudja és nem is érdekli ! Miért is kellene ? Ha gondja van szól valakinek...esetleg pont neked. És a probléma megoldásához neked sincs szükséged semmilyen számrendszerre. Nem fogod a biteket számolgatni a vezetékeken :DD

    Kedvet kell csinálni az embereknek, felmutatni az értelmét ! És sajnos nem tudsz elavult gépet venni, mert a pályázatok előírnak bizonyos színvonalat, nem is véletlenül.

Új hozzászólás Aktív témák