Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andras87

    tag

    válasz pengwin #19 üzenetére

    Mi az ami vicces, vagy felháborító ezekkel kapcsolatban? Kérdezem én ezt úgy, hogy én sok infowarst néztem, és ritkán éreztem úgy, hogy sötétségeket beszélnének. Linkeljetek nyugodtan megmosolyogtató, vagy felháborító dolgokat onnan, tényleg kíváncsi vagyok mire gondoltok.

    Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

  • scdlsc

    aktív tag

    válasz pengwin #19 üzenetére

    "a vagyonát többek között valutaspekulációval szerezte"
    Nem teljesen igaz. Soros vagyon kb. 25 milliárd dollár. Tehát nem csak abból van a vagyona.

    [Minden idők 3 legnagyobb devizaspekulációja]

    1990-ben a német gazdaság, még az újraegyesítésből adódó nehézségek ellenére is erősebb volt, mint az angol gazdaság. Ennek ellenére az angolok 2,7 márka felett akarták tartani a font árfolyamát. Ezen próbálkozásuk közben magasan tartották az alapkamatot és az inflációt is.

    Számos deviza spekuláns, Soros Györggyel az élen, úgy vélte, hogy egy ilyen fix átváltási ráta nem tartható fenn sokáig a piaci erőkkel szemben. Ezért short pozíciókat kezdtek felvenni az angol fonttal szemben. Soros egyre nagyobb kölcsönöket vett fel, hogy növelni tudja pozícióját. Közben Anglia kétszámjegyűre növelte alapkamatát, megpróbálva ezzel befektetőket odacsábítani. Az angol kormány azt remélte, hogy ezzel a lépéssel sikerül a nagy mértékű eladói nyomást ellensúlyozniuk és nagy mértékű vételi nyomást teremteniük.

    Idő közben, a kamatok kifizetésekor jött rá az angol kormány, hogy több milliárd fontjába fog kerülni a font védelme, amit nem tudott megengedni magának. Így történhetett meg, hogy Soros György térdre kényszerítette az angol jegybankot és keresett ezzel legalább 1 milliárd dollárt. Az érdekessége az egésznek, hogy utána a kormány kénytelen volt leértékelni a fontot, aminek a segítségével sokkal versenyképesebb lett az angol gazdaság.

    [Hogyan gazdagodott meg Soros György?]
    "Tisztázzuk tehát rögtön az elején: kereskedni nem bűn, az ügyleteken nyerni pedig nem erkölcstelenség. Azt el kell fogadni, hogy az átlagember számára elképzelhetetlen mértékű nyereség realizálása mindig kérdéseket fog felvetni.
    .
    Úgy tűnik azonban, hogy el kell fogadnunk: Soros György gyakorlatilag tökélyre fejlesztette a tőzsdei kereskedés tudományát, olyannyira, hogy az egy-egy üzleti lépésénél szinte hihetetlen előrelátásnak tűnik."

    Magyarország
    "2008. október 9-én az OTP Bank részvényei 22%-ot estek egy a kereskedés végén érkezett order következtében. Kiderült, hogy az OTP megtámadása mögött a Soros Fund Management állt, amely a tranzakcióval 675 ezer amerikai dollárt nyert. A tőkepiaci tevékenysége során megsértette a piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó jogszabályi előírásokat, ami miatt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete bírságot szabott ki rá. Soros közleményében kijelentette, hogy nem ő adott megbízást az ügyletre, és sajnálja a történteket."

    Origo (!) cikkből idézek:
    "Az OTP is célpont volt
    A Soros Fundot Managementet két éve Magyarországon is megbüntették. Majdnem félmilliárd forintos bírságot szabott ki rá a pénzügyi felügyelet a 2008. október 9-ei tőzsdei kereskedés végén, az OTP papírjaival végrehajtott ügylet miatt. A PSZÁF megítélése szerint a 251 ezer darab részvénnyel végrehajtott shortolás célja a részvény árfolyamának leszorítása volt (az OTP a kereskedés végén több mint 9 százalékot zuhant).
    Soros György akkor azt nyilatkozta, hogy az alap működését már nem ő felügyeli. Leszögezte, hogy személy szerint nem kötött volna üzletet az OTP részvényeinek árfolyamcsökkenésére, és őszintén sajnálja, hogy az SFM így tett."
    megjegyzés: Nem Gyuri bácsi hagyja jóvá ezeket az ügyleteket. A cégei napi ügymenetével nem foglalkozik. Az ott dolgozóknak meg egyetlen feladata van. Pénzt csinálni. (Abba most nem megyek bele, hogy ez a fajta pénzgyártás mennyivel jobb, mint kriptovalutát bányászni.)

    "a saját nyerészkedésének következményei miatt is szapulja a neki nem tetsző kormányokat és pénzeli az ellenzéket"
    Ez meg szimplán csacsiság.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák