Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dabadab #108 üzenetére

    "Az autóban is céleszközök vannak, ráadásul most a szoftverről van szó."

    A szoftver hardveren fut. Atomerőművekben - feltételezem, hogy - saját tervezésű hardveren fut a program, így pontosan tudják, mi történik. Az önvezető autóban konzumer hardver van, például a Teslában Nvidia, ráadásul nem ugyanaz az egyes hardver verziókban, így a szoftver sem ugyanaz. Ha utánaolvasol, a Tesla HW2-höz a nulláról írták újra a szoftvert.

    És miért lényeges ez? Gondolj például a Meltdownra vagy a Spectre-re, utóbbi hardverhibát nem is tudják szoftveresen teljesen mitigálni.

    "Az erőművekben is bármi megtörténhet."

    Az erőművekbe nem mehet be bárki, nem jön szembe egy részeg sofőr, azaz jóval kisebb az emberi hibázás lehetősége.

    "Igen, erről beszéltem, fogalmatlan hülyegyerek blogja, akinek nulla köze van a témához - és akkor erre hivatkozol."

    Tesla crash highlights a problem: "Many new cars are being equipped with robot systems that take over functions such as cruise control and steering but still require drivers to pay full attention"

    For Now, Self-Driving Cars Still Need Humans: "But they will require human supervision. Significantly, on many occasions, the cars will in effect still tell their human drivers, “Here, you take the wheel,” when they encounter complex driving situations or emergencies.

    In the automotive industry, this is referred to as the handoff problem, and automotive engineers acknowledge that there is no easy solution."

    Who's driving? Autonomous cars may be entering the most dangerous phase: "»We found that human drivers over-trusted the technology and were not monitoring the roadway carefully enough to be able to safely take control when needed,« said the company in its 2017 safety report."

    Tudom, hogy ennyi idézet neked úgysem elég, hülyék mondták, és én biztosan tévedek.

Új hozzászólás Aktív témák