Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz dabadab #93 üzenetére

    Mi lenne, ha előbb az általam feltett kérdésekre válaszolnál, mielőtt másba kötnél bele? Még arra sem reagáltál, pedig Szirtimorc és én többször felhoztuk, hogy mi a helyzet a szoftverek megbízhatóságával? Mint fejlesztő, neked biztosan megalapozott a véleményed a témában.

    Szirtimorc a bluetooth-t említette, én pedig az operációs rendszereket. Ez utóbbira eléggé hasonlít az autók vezérlése is, hisz ott is egy processzor van, memória, különböző buszokkal kapcsolódnak a szenzorokhoz stb.

    Mi védi meg az autókat, hogy ugyanúgy feltörjék őket, mint egy átlag PC-t? Hisz ezeket is már mobiltelefonról lehet vezérelni. És itt életekről van szó, azaz nem lehet vacakolni, jót kell csinálni. Ezt mi garantálja?

    A Tesla Autopilot az ötfokozatú autonómiaskálán 3. szintű.

    A korábbi videók alapján az ötös szint a teljes autonómia, amikor már kormánykerék sincs.

    Nem ismerem az összes szintet, de korábban lehetett olvasni, hogy az akkori önvezető autók veszély esetén átadják az irányítást az embernek. Az érdekelne, hogy akkor tulajdonképpen mit ér az egész? Hisz a balesetek általában nagyon gyorsan történnek, azaz ha én éppen olvasok vagy a hátsó ülésen lévő gyerekeimmel beszélgetek feléjük fordulva, jelez az autó, hogy nagyon nagy baj van: tudok-e a fennmaradó egy másodpercben a helyzetnek megfelelően reagálni?

Új hozzászólás Aktív témák