Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Három dolog van, amit minden létező asztali OS GUI-jában utáltam:

    1. Az ablak koncepciója. Igen. Szabadon mozgatható négyzetekkel kirakósat játszani, agyrém. És nincs kedvem skatújákban szorongani sem, mikor a képernyő többi részén úgysem nézem (lehet csak én vagyok ilyen fogyi, de nem tudok teljesen egyszerre két dolgot csinálni, csak felváltva, oda-vissza kapcsolgatva). A tökért nem teljes képernyő szinte minden alapból (főleg böngészők, szövegszerkesztők, IDE-k), és ha mást is akarok vele párhuzamosan látni (pl. "puska" jelleggel), akkor ketté osztatom a képernyőt vízszintesen vagy függőlegesen és az elválasztó vonalat akarom csak mozgatni. Itt már van valami ilyesmi. Persze egy félig átvitt koncepció lehet rosszabb mint az egyáltalán nem megvalósított... Főleg, hogy fognak a teljes képernyős és tradicionális alkalmazások osztozni a képernyőn? És lehet 2-nél több felé is osztani a képernyőt (ha 40"-os monitorom van...)? Leget vízszintesen is osztani, meg vízszintes sávon belül függőlegesen, stb? Van értelmes módja az "oldalsávra" ragasztott ablak megtalálásának, vagy tényleg 100 évig kell lapozgatnom amíg megtalálom (ha ott egy bazi nagy képernyő, ki lehetne ám tenni kismillió ablak miniatúráját, aztán rá lehet bökni arra ami kell...)?

    2. Az asztal koncepciója. Átláthatatlan káosz, sok kis mütyür, nem hierarchikus. Minden ráokádja az ikonjait, had keveredjenek az dokumentumok az indító ikonokkal... Itt gyakorlatilag beszüntették az asztalt (már eltekintve a régifajta módtól). Én ezer éve úgysem használom...

    3. A start menű és egyéb launcherek... Ha választani akarok, hogy mit indítsak, miért kell mindenféle felpattanó listkában szenvedni, miért nem lehet kiteríteni egész képernyőre (kategorizálva), hogy mi a választék? Na, erre itt nem láttam megoldást, bár az új teljes képernyős mozaikra azért több fér ki, és esetleg több látszik egy "alkalmazásból" mint a neve.

    Bonusz 4.: Áttűnési effektusok... mert valamivel fel kell tartani a felhasználót? Na, ez itt is van, ahogy a csövön kifér. Főleg az oldalra lapozás... lehetne esetleg még lassabban görgetni? :W Főleg ha billentyűvel lapoz az ember, ez állati idegesítő lehet. De tán lekapcsolható lesz mint Win7-ben is az összes ilyen ostoba animáció... (Kivéve a Win+Tab-é, de az a nézet úgy is elég értelmetlen, csak dögös.)

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #255 üzenetére

    "egyébként eddig mi akadályozott meg, hogy teljes képernyőn futtass bármit"

    Gyakorlatilag semmi, +1 dupla klikk per telepítés. De egyszerűen ijedten nézek, mikor egy szövegszerkesztő vagy teljesen pilóta-fülke IDE alapértelmezésben nem teljes képernyő. Mert nem értem az okát, és akkor ki tudja, miféle lényekkel vagyok körülvéve, lehet mind őrült... :)

    "én spec. attól kapok agyfaszt, amikor valaki kitesz 20"+-es monitoron valamit teljes képernyőre, aminek csak a bal felső sarkában van tartalom (pl. egy pár fájlt tartalmazó intéző) és a három négyzetméter maradék hely meg fehéren világít..."

    Fizetni kell tán az ablakok négyzetméteréért? Nyilván ha valamiben nem is lehet több tartalom, mint mondjuk valami vezérlő panelban vagy ilyesmi, ott nem kell elterülni a képen, de egy fájlkezelőben pont lehet akármekkora lista. (Megint más téma, hogy az intéző, Word, stb. alapértelmezett háttérszíne miért a lehető legvilágosabb fehér, 0xFFFFFF. Letekerhetem ugyan a monitor kontrasztját (meg le is tekerem), de akkor meg ha valahova be van ágyazva egy fotó vagy film, úgy néz ki, mint a mosott tudjuk-mi. Meg kéne egyszer gyökeresíteni az IT-ben, hogy az 0xFFFFFF avagy izomfehér az az atomvillanás színe. És ki szeretne atomvillanás papíron szöveget szerkeszteni?)

    "ráadásul épp most mondtad, hogy egyszerre általában egy dolgot csinálsz. ;)"

    Általában! Néha praktikus oda-vissza nézni két dokumentum közt csak szemgolyó forgatással. Viszont ott meg, mint mondtam, jobb lenne csak egy elválasztó vonalat mozgatni. Igen, a Win7 oldalra rántós képernyő felezése már ilyesmi, de csak amíg nem akarod az egyik ablakot kisebbre, a másikat nagyobbra venni, mert akkor cibálhatod mind a kettő szélét... kibírjuk, csak béna.

    "a start menü a Vista/7 fajta keresővel szerintem baromi kényelmes"

    Sokkal jobb mint az eddigiek, bár a gépelős keresés kicsit lomha. Igazán kezdhetné azzal, hogy felülre kidobja amit a start menü alatt talált fájlnév alapján, mert nem igaz hogy az egy mai gépnek nincs meg 1/100 s alatt. De ha pl. meg akarod nézni a minden program kategóriát, akkor kezd szűkös lenni... Ez is sokad rendű gond, de ha már egyszer valakik azzal foglalkoznak, hogy ezek hogy legyenek, mi a gond ott is teljes képernyő kihasználásával? Tán hogy minden Win verzióba kell valami újdonság, amit az átlag felhasználó is értékel... ;] (Ez a keresés is ilyen... ha startmenüben fájlnév keresésre korlátozzuk, Win95-re is ujjgyakorlat lett volna megvalósítani, de hát ugye nem lőjük el a puskaport előre... Más ötletem nincs, mért késett ez eddig.)

    "nincs semmi baj az animációkkal, amíg kellően gyorsak"

    Amíg azok... Ez az oldalra görgetés pl. nagyon nem volt az.

  • ddekany

    veterán

    válasz oO7 #254 üzenetére

    ""de nem tudok teljesen egyszerre két dolgot csinálni" vs az igény hogy 4-8-16 felé lehessen osztani össze vissza a képernyőt... mellesleg az egy dolog hogy 40"-os monitorod van... nem az számít hanem a felbontás"

    Én nem hiszem hogy valaha 3-nál több ablakot egymás mellé tettem azért, hogy cikázgasson a szemem köztük... De biztosan vannak extrém alkalmazások (tőzsde talán?). Viszont amire én gondoltam itt, hogy azért sokat nőtt a képernyők mérete felbontásban is... ha ez a trend folytatódik, és orbitális méretű képernyő
    lesz az arcomba tolva mert úgyis ingyen van, akkor azt nyilván már én is fel akarom osztani.

Új hozzászólás Aktív témák