Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    Arról olvasnék már egyszer szívesen, h végül is hogyan lehet hatékonyan menedzselni ezt a buzisok információt, amit a különböző telekommunikációs cégek a jónépről összegyűjtenek. Hogyan dolgozzák ezeket fel? Ki fizet a tárolókapacitás fenntartásáért, mitől éri meg fenntartani? És ha már öt évre vissza minden bla-bla meg van, h mi a végső kérdésre a válasz, vagy legalább a végső kérdést?
    Ott volt ez a német pasi is, aki nagy nehezen kialkudta a mobilszolgáltatójából a róla tárolt adatokat és bemutatta, h mennyi mindent ki lehet hámozni az adatokból. Nekem az volt a benyomásom, h egészen addig, amíg mindezt diagramok formájában fel nem tárta a nagyvilágnak, mindenki kurvára leszarta, h ő mit csinált addig, beleértve a szolgáltatóját is. Egyszerűen azért, mert a hétköznapi életben ezek az információk az egyén szintjén irrelevánsak. Ennek ellenére mindig csak az egyén személyes adatainak védelme kapcsán kerül a téma a hírekbe. Nem túl nagy arrogancia azt hinni, h a Földön élő összes megfigyelhető emberke közül pont az én szánalmas életem adatainak monitorozására fizetnek valakit, sőt valakiket, mert ugye minimum ott vannak a kínaiak is, akik az eszközöket gyártják? Egyszerűen olyan sok információról van szó, h ezeket lehet hatékonyan szűrni, rendezni, pláne az adatbázisokat egymással összekapcsolni. Szóval a fogyasztói célcsoportok mazsolázgatásán kívül, kutatják ezeket az információkat a közérdeket szolgáló tudományos céllal valahol?

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák