Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #35193216 #9 üzenetére

    Igen ismerem a történetet és ahogy kinéz ez soha nem lesz teljesen javítva(csak kerülgetni tudják az alap problémát), akármit küszködnek, mivel alapvető terezési hibája van ennek ennek a felépítésnek.
    Még a hiba előtt is mindenkit lebeszéltem a EVO-ról, mert nem érte meg az árkülönbséget az estleges kockázat.

    Minden egyéb problémát más modelleknél gyorsan javított a Samsung minden alkalommal, és 1db hibás konstrukció miatt nem igazán rendül meg a bizalmam úgy, hogy 3 generációnyi SSD-jüket használom hiba nélkül 4éve. Ilyen alapon soha semmit se vennék...

    [ Szerkesztve ]

  • #25583896

    törölt tag

    válasz #35193216 #13 üzenetére

    Szerintem nem sunnyogtak el semmit: az, hogy a probléma később derült ki, annak köszönhető, hogy csak a régi fájloknál jelentkezett a lassulás. Viszont amikor kiderült, elkezdték kivizsgálni és ki is adtak egy javítást, ami helyrehozza. Az más kérdés, hogy végül mégsem lett jó, de biztosan nem szándékosan "hagyták benne" ezt a hibát, nyilván ők is arra számítottak, hogy a firmware megoldja. Ráadásul ahogy a hírben olvasható, ezt is elismerték (mármint azt, hogy az új firmware sem segített).

    Egyébként pedig SSD fronton mindig a Samsung áll elő a legújabb technológiákkal (TLC, V-NAND), de persze aki nem dolgozik, az nem is hibázik...

  • vicze

    félisten

    válasz #35193216 #13 üzenetére

    Ahogy írták is, a hiba be van ismerve és épp a második javítást próbálják kihozni. Nyilván van SW kerülőút, de hogy lesz-e bármi huzamosabb eredménye az elég kétes. Nyilván nem fogja a gyártó a vásárlóknak az mondani, hogy "bocs megszívtad", hanem próbálják kijavítani a hibát valahogy.
    Még mindig jobb mint az olyan hibák más gyártók részéről, amikben a vezérlő elszáll a fenébe, vagy olyan FW hiba van, ami hozzáférhetetlenné teszi a meghajtót egy idő után stb. Gyakorlatilag gyártónként és modellenként lehet sorolni a típushibákat. A Samasung Pro-knál is volt, de eddig minden javítva lett kielégítően.

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #133 üzenetére

    Én pl. direkt nem is így fogalmaztam, hanem fordítva.
    De arra kíváncsi lennék, hogy a fordított kérdésre mi a válasza a sok fikázónak.
    Tehát mit vesz, melyik a jobb? Miért?

    De nem is erről van szó egyébként hanem a korlátolt, töksötét általánosításról. Rasszizmus gyakorlatilag. Samsungnak híjják meg vót hibás cuccuk ezért a köv. 100 évben nem veszek semmit tőlük, se csavart, se mosógépet. Engem ez at egybites baromság zavar az összes 840 EVO topicban.

    Van két 120-as 840 EVO-m. Belassultak? Ja. Örültem neki? Nem. A fix nálam kijavította és nem romlik. Ha romlik majd mégis vagy a fix2 sem javítja akkor majd kiderül mi lesz vele... egyelőre javítani próbálják és olyan gondom sincs, hogy X hónapja nem használhatom.
    A 2db 120-ast azóta nyugdíjaztam, mert kaptam a gépekbe 250-est. Most azon gondolkodtam, hogy harmadik gépbe veszek egy 250-est az eladott 120-asok árából. 840 EVO-t gondoltam, de ha nem javítják akkor nyilván nem azt veszek... inkább 850 EVO pl. Vagy mást.

    De ennyi. Az ember adott helyzetben dönt. A 840-nel sem volt végzetes problémám, jelenleg sincs. Újnak meg akkor másikat veszek és kész. Már említettem fentebb, Seagate HDD-ket is be szoktam próbálni annak ellenére, hogy mindig elromlottak. Mivel ott erősen rossz a tapasztalatom azt viszont csak ritkábban.

    Röviden összefoglalva nekem a józan ész+logikus gondolkodás hiányzik. A topicból is meg úgy általában az emberek hozzáállásából.
    Általánosan írom, nem neked.

  • aginor

    addikt

    válasz #35193216 #136 üzenetére

    Hagyd, én feladtam. Soha nem fogjuk tudni neki megmagyarázni, mi egybites, gondolkodásra képtelen, egybites rasszista disznók.. :(

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #136 üzenetére

    Te párhuzamos univerzumban élsz?
    Az első hsz is rögtön erről szól. Meg minden EVO topic félig erről szólt az utóbbi időben.

    Én EZZEL a jelenséggel vitatkoztam, nem vele. Ő csak belevaúzott, hogy rontottam egy totál mellékes dologban: nem az ELSŐ, hanem a a MÁSODIK hibája volt a Samsungnak. ÚÚúúááááá! De gáz és mennyire a témához kapcsolódott... :U

    (Mellesleg van 830-am is, frissítettem is, nem halt meg. Egy rohadt hírt, nemhogy sok, széles körben elterjedt hírt nem láttam erről a 830 fw problémáról korábban. Biztos nagy gáz lehetett.)

    De léégyszi ha ebben a topicban meg az előzőben nincs ilyen jelenség amiről írok akkor mutasd meg nekem.
    Kinek a szájába adtam és mikor? Mikor találtam ki én egyedül az egész jelenséget? :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #142 üzenetére

    De nézd már végig mit írtam azután.
    Kiemelte, hogy nem az első eset. Erre írtam, hogy OK, igaza van.Második. Vagy legyen harmadik, f*szom tudja. Változott a kép? A Samsung egy utolsó senkiházi SSD gyártó a többi - szintén hibás szériákat kihozó - gyártóhoz képest?

    Belekötött egy dologba ami nem sarkalatos... hacsak nem linkelt volna be még 20 hibás Samsung SSD-t, mert azzal nyilván változik a kép.
    És már ezt is leírtam 3x. Nincs önellentmondás, ettől még ugyanúgy megmaradtak a többi gyártó szar SSD-i. Ugyanúgy megmaradtak a Samsung jó SSD-i (és a szar szériája is), és azóta nem írtam le, hogy ez az egyetlen hibájuk. Helyette leírtam, hogy neki van igaza, biztos volt még hiba.

    Aztán azóta viszont fingja nincs miről írok, mert egyszerű magyar mondatokat nem ért meg. De most tényleg. Nem olvastad miket írt? Azt adja a számba aminek a tök ellenkezőjét írtam le az előző hsz-emben.
    No comment.

    A fű piros, mert azt mondjátok.
    Te is itt hőzöngsz mikor 2 hsz-el ezelőtt leírtad, hogy a szájába adok valamit amit nem mondott meg olyan jelenségről írok ami nincs. Erre válaszolok tételesen, érvekkel (hogy nem neki írtam és hogy hol látod azokat a hsz-eket amikre írtam)... most meg jössz mással.
    Én legalább leírtam, hogy igaza van abban, hogy nem az első hibás SSD. Sehol nincs önellentmondás és rossz érvelés csak nálatok. Szóról szóra ugyanazt írom le 40 hsz óta - kivéve, hogy ELSŐ hibája a Samsungnak. Mer' azt benéztem.

    Zárjuk le.
    Mindenki vegyen amit akar.
    Akinek nem tetszik a Samsung SSD technológiája az más SSD-t vegyen. Vagy mosógépet se vegyen tőlük soha. Biztos talál hibátlan márkát.
    Aki 20 éve mosógépet vett tőlük és beszart az se vegye SSD-t tőlük, ha úgy érzi... (ilyen is volt pár ember másik topicban)
    Akinek nem tetszik a Samsung hozzáállása, hogy javítani próbál az is vegyen mást. Biztos van jobb. Mosógépben is.
    Akinek nem tetszik a TLC (mert ettől is hangos minden topic) az vegyen még annyit se bíró MLC-s másik modellt. Vagy vezérlőtől lehaló SLC-t. Vagy vegyen HDD-t. Esetleg ne is vegyen háttértárat mermindszar.
    Aki pedig logikusan és normálisan gondolkodik és semmilyen fent írt gondolat nem tetszik, csupán az szúrta a szemét, hogy ELSŐ hiba helyett ez a MÁSODIK vagy akárhanyadik, az állapítsa meg aztán vonjon le bármilyen messzemenő következtetést erre vonatkozóan.

    Nyilván mindenkinek igaza van.
    Az a vicc, hogy a másik Asus, AMD, NV, Intel topicokban ugyanez van, csak a név cserélődik. :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #142 üzenetére

    "Durva, hogy nem veszed észre, mekkora egy önellentmondás úgy minősítened ezek után az ő kommentjét, hogy off és mellékes."

    Azt nem értem továbbra sem miért önellentmondás. Nem ez volt az egyetlen érvem, az elején sem.
    Ez az egész topic olyan mint a Sámson, 1000 szűzlány, buzi vicc.

    Csak itt most nem a 999. lánynál kezd el kiabálni a tömeg, hogy buzi, buzi, hanem 998-nál, mert a 830-as SSD-nél is volt valami hiba.

Új hozzászólás Aktív témák