Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weiss

    addikt

    válasz Somatom #30 üzenetére

    OK, rögzíti, hogy 140-nel mentem. És? Honnan tudja, hogy nem Ausztriában voltam? GPS? Zavarható. Jön Putyin, aztán 3 km-rel odébb vagyok. Párhuzamosan futó utak szintén kérdésesek meg egyébként is, tachográf pontos? Ki fizetné az évenkénti bevizsgálását minden személyautóban?

    I did nothing, the pavement was his enemy!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Somatom #30 üzenetére

    Az EU gondolkodik kötelező feketedobozon az autókba, ahogy azon is, hogy korlátozza komolyan az autók maximális sebességét, ami jobban illeszkedik a KRESZ- hez. Lehet hogy jön kötelező menetrögzítő kamera is. Van pár ötlet a tarsolyban, de nem is árt, mert az önvezető autók korszaka még erősen a távoli jövő.

    Egyébként én sem értem a fikázást. Egy fejlesztés alatt álló hasznos technológiáról van szó. Történnek balesetek nagyon ritkán az önvezető autó hibájából, ráadásul egy jó részük messze áll még az önvezetéstől, csak a buta gazda gondolja, hogy már se vezetnie, se figyelnie nem kell. Gondolom már most sokkal jobb a baleseti statisztikája ezeknek, pedig még nincsenek befejezve.

    Az egy másik tészta, hogy lesz-e ezekre fizetőképes nagyobb volumenű kereslet, vagy törvényileg kényszerítik majd ki a váltást. Szerintem az önvezetéssel jórészt véget ér a személyautók korszaka. A gazdagabbaknak lesz, a többiek meg robottaxiznak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák