Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jacint78 #26 üzenetére

    Cégünknél van 400+ irodai gép, kizárólag a 8 grafikus PC-jében van valami nVidia kártya, a többibe mind Intel igp.
    Nem érzem hiányát a kártyának. Ellenben apró workstationök (HP Elitedesk SFF).
    A vicc az egészben az, hogy a grafikusoknak is csak a WQHD felbontású monitorok hajtása miatt kell a külső kari, mert az alaplapi DP port csak FHD-t tud.

    Számomra az nem világos miért van olyan kevés 4K-t támogató micro ATX-es lap. 2400GE mellé baromira elkellene manapság.
    Félreértés ne essék, a 4K őrületet egyáltalán nem értem, csak munkára látom értelmét. Számomra egy nagy 4K monitor sokkal jobban működne mint két FHD egymás mellett. Néha odajutok egy WQHD elé és sokkal jobban szeretek az egy darab monitoron melózni mint a saját FHD-mon. Jobban tudok variálni az ablakokkal meg nincs útban a káva.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz jacint78 #26 üzenetére

    Azt az előbb el is felejtettem írni, hogy én is egy ilyen gépről írok. Néha játszom is. Nincs VGA nem is akarok, Intel IGP kiszolgálja az igényeimet, két monitor DP porton. Mi kell még?
    Ha 2400G-m lenne amit eredetileg akartam akkor azért már komolyabb játékokkal is pöröghetnék (akár FHD-felbontásban is). Egy probléma volt, mégpedig mITX és mATX-nél a 4K hiánya, ahol volt ott horror áron volt a lap. (persze a bányász láz se segített az árakon). Játékot meg 4K monitoron szépen lehet játszani FHD-ban. Aki mást mond "az hazudik és szánalmas kis sz@r alak! Vagy egy olyan totál hülye, mint ez a Kyle Toy,". Őőőő izé, ja nem, ezt az előző mondatot tessék figyelmen kívül hagyni! :P

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz jacint78 #34 üzenetére

    Az hogy nekem mim van, az mellékes. De a benti 400+ gépben nem ez van, ott újabb modell van újabb procival és nem i5 hanem i7 (csúcs processzor).

    Nem mellesleg 10000Ft + egy géppark esetén nem kevés. Sőt képzeld, volt már esetem nekem is hogy munkájából adódóan csúcs processszor kellett valakinek, de vga-ra nem jutott.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz nemlehet #42 üzenetére

    Nem puffogtam.
    Elmondtam, hogy a cégnél ahol dolgozom mi a történet. Az meg hogy a kollégák nagy része Office-ra használja az más kérdés, attól még csúcs i7 van a gépekben és nem kell bele plusz vga. De a kommunikációs csapat már videoanyagokat is vág a tudományos részleg pedig modellez is. Az IT? ők meg isten tudja mit csinálnak, fejlesztenek.
    Nekem minden mindegy. Én úgysem veszek csúcs procit, csak értem hogy miért van benne igp. Ráadásul egy időben arról volt szó, hogy ezek biza be lesznek fogva mindenféle alternatív számításra és nem lesz elválasztva a két modul a procin belül.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz nemlehet #55 üzenetére

    Na, szerintem végy egy mély levegőt vagy másutt ereszd ki a gőzt.
    Elmondtam mi van, nem az én cégem, de náluk dolgozom. IT kapott x pénzt költöttek belőle y termékre. Nem arról volt szó hogy mi értelme, hanem hogy ezt a konfigurációt vették meg, nem keveset hanem sokat. Intel részéről meg az a lényeg, hogy az ő igp-jüket használják egy zászlóshajó prociban. Amúgy ha jól rémlik ez a HP leosztás két procial volt rendelhető, i5 és i7, mi az utóbit vettük. A másik, hogy nem tudod mi volt a szerződésben, nem tudod milyen feltételekkel kaptuk a gépeket és azt sem tudod mennyi lett volna a különbség árban ha más proci van benne. Nem a sarki PC boltból vették a gépeket garanciával és support-tal, így valószínűleg kaptak valami engedményt.
    A lényeg, hogy ebbe a konfigba felesleges a VGA, de a proci erő jól tud jönni.
    Mondjuk a pénzügynél és az adatokkal/adatbázisokkal foglalkozó részlegnél is kell az izomerő.

    re: (#56) hobizoli
    Itt 256GB SSD, 8GB RAM van mellé téve, a gépekkel semmi baj, de a hálózatról nem érdemes beszélni. Pl most is leállt két napra a munka mert a gépek egyszerre kezdték leszedni a Win frissítést. Aztán ment egyesével a mókolás meg a rendszer frissítgetés.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák