Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz bencze #15 üzenetére

    Azért szarják le, mert nem fenyegeti őket, nincs létjogosultsága, nem függ tőle a hatalmuk, nem befolyásol semmit, és még sorolhatnám 5 oldalon keresztül. Csak a nagyon nagy fanatikusok hiszik, hogy fúúú, most tuti erre gyullad minden kormány, mert bla-bla-bla.
    A bitcoin csak egy jelentéktelen kis légypiszok a "virágzó" gazdaságban, amin a "nagy hatalmi urak" max. egy jót röhögnek.

    #26: Úgyis megmagyarázzák. :D Ha a bank nyúl le 500 millát, akkor fujj-fujj, ha a bitcoin váltók (lassan már hetente), akkor az nem baj.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz fordfairlane #28 üzenetére

    Azért gondolom érzed az iróniát a dologban.
    A bitcoin nagyon jó, mert független minden hatalomtól, nem tudják irányítani, meg különben is, kik ők, hogy bele szóljanak.
    De ha lenyúlják a pénzüket, amit btc-ből reméltek, akkor majd futnak állambácsihoz, hogy átverték őket? :D

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #34 üzenetére

    Ja értem. Szóval ha én tanulnék, akkor az lenne a helyes, hogy azonnal rohanok, és csatasorba állítok pár hyper supper minert? Ne haragudj, de valahogy hasznosabban is el tudom tölteni az időmet. :))

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #37 üzenetére

    Akkor mire céloztál azzal, hogy ők tanulnak, én pedig nem?

    #38: Na ez az. Mindenki mondja, milyen űber hiper szuper, erre jön valami vér pistike, és rommá hackeli az összes váltót. Köszi, én inkább a bankra bízom a pénzem. Ennél még ott is nagyobb biztonságban van. :D

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz brd #41 üzenetére

    Igazad van. Viszont ezeket is max pénznyelőként lehetne definiálni, mert épp azt a feladatot nem látják el, amire létrehozták őket. Bitcoin az input, és pénz helyett egy error üzi az output: "bocs, esztis szét hekkelték" :DD

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #42 üzenetére

    "de az lehet hogy a nagyhatalmi urak tanulnak veled ellentétben, és felismerik hogy sok ilyen jelentéktelen légypiszokból lett pár év alatt óriási biznisz"

    Még mindig nem tiszta, hogy akkor szerinted egy olyan embernek, aki tanul, annak mit is kellene kezdenie ezzel az egésszel.

    "Úgy látom nehéz felfogni, hogy a bitcoin váltó, és a bitcoin rendszer 2 teljesen különböző dolog, attól hogy egy váltó lop, és meghackelik, a bitcoin rendszer köszöni szépen semmit sem érez, és biztonságos."

    Valóban. Csóri gyerek megveszi 2-3 ezer dollárért a miner-t, bányászik pár hónapot, és széles vigyorral a képén be akarja váltani a btc-t. pénz helyett meg annyit kap, hogy sorry, elloptak mindent. Ebből valóban nem érez meg semmit :D
    Az a helyzet, hogy a btc addig biztonságos, amíg ott csücsül a gépeden. Sőt, mondhatni ott is csak addig, amíg esetleg tényleg felkapott nem lesz. Szerinted az olyan embereknek, akik kisujjból porrá zúznak egy váltót, meddig tart egy olyan malware-t írni, ami a gépedről lopja el a btc-t? Na, és ez ellen gyakorlatilag semmi nem fog megvédeni.

    "Azt hogy kitalálsz dolgokat és a mások szájába adod, pl az a nagy szabadság, de ha meglopják már mennek is az államhoz szövegre értettem."

    Szerintem ezt nem neked írtam, hanem arra reagáltam, amire.

    #45: Ó, igen. Hetente zárnak be bankok/pénzváltók, mert csúnya hackerek elloptak onnan minden pénzt. na ne már :D

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Freiherr #48 üzenetére

    Ha még esetleg el is éri az össz értéke azt a bűvös 1000 milliárd dollárt, az is alig lenne több, mint az USA hadi kiadásai (2008-ban volt 600 milliárd körül). És akkor hol van még a teljes költségvetés? meg ugye ez csak az USA. Globális szinten továbbra is légypiszok marad. De igen, erre pályáznak a kormányok. :D
    Tegyük hozzá azért, hogyha esetleg stabilan be is áll 1000 dodóra az árfolyam, és ki lesz bányászva mind a 20 milla btc, akkor is csak 20 milliárdnál tartunk értékben. Szóval az az 1000 milliárd is nagyon reális összeg... :R

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #52 üzenetére

    "nem is értem miért támadják a svájci banktitkot állandóan, hiszen csak légypiszok összegek mennek rajta... tranzakciónként."

    Na, ennyi erővel akkor az összes olyan hely, ahol szerepel a btc szó, dózerrel lesz letolva a térképről is.

    "Egyébként nem áll be 1000 dollárra, deflációra van ítélve."

    Na azért megnézem, mikor lesz 50000 dollár az árfolyama.

    "Silkroad... az is mit jelent a költségvetéshez képest, és még is elkaszálták."

    Ez ismét csak megerősítés abban, hogy baromság energiát áldozni rá. Hisz akkor ez is el lesz kaszálva, nem?

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #54 üzenetére

    "úgy nézem itthon inkább személyesen intézik, találkoznak, laptop készpénzt átad, laptopon pedig megcsinálják az átutalás, szóval ha minden ilyen nagy pénzváltót elkasználnának, akkor is lesz lehetőség váltani, csak esetleg körülményesebb."

    Magyarul ha ledózerolják az összes váltót, akkor maradnak a nagy hívők, akik egymás között bizniszelnek, mivel az emberek 99,9%-át még arra sem vennéd rá, hogy egy doboz cigit adjon érte.
    - Van egy eladó ájfón 5-öm, mennyit adsz érte?
    - Add a pendrájt, tolom is a dat file-t. ;]

    Hát... sok sikert hozzá mindenkinek. :DD
    Amúgy viccet félre téve, félelmetes, mit ki tud hozni az emberekből egy kis ingyen pénz lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pakriksz #57 üzenetére

    "Magyarul lila gőzöd nincs hogy mi fog történni, csak kitaláltál valami történetet amivel magadat próbálod igazolod :)"
    Hmm.. "Majd ha a bitcoin mindenhol elfogadott lesz", "majd ha a bitcoin-t elkezdik használni a bankok", "majd ha a bitcoinnak xy árfolyama lesz", stb.
    Szóval kik is találnak ki szép meséket, és utána foggal, körömmel ragaszkodnak az elmeroggyanásokhoz?
    Néha azért vissza is olvashatnál pár topic-ot. :D

    "Ja egyébként a drogokat is betiltották, letiltották a még legális tudatmódosítókat tartalmazó szereket, és a drogbiznisz eltűnt... ja várj! Mégsem."
    Na látod, a drog kontra bitcoin egy tökéletes példa. Azzal is miért kezd el szarakodni az ember? (már ha nem a fogyasztókat nézzük, hanem azokat, akik terjesztik). Könnyű lóvé, amiért gyakorlatilag semmit nem kell csinálni. Ezzel kb. le is írtuk a bitcoin nagy előnyét is.

    "Aztán mivel ez a dolog elektronikus, bárki csinálhat zugváltókat, esetleg paypalos módszerrel cserélnek, stb."
    Áhááá, szóval egy újabb csodaszer, amivel lehet majd feketén bizniszelgetni. Igazad van, éljen a btc. :R

    "na igen, több hete gyűlölöd már a btc-t(gondolom magad sem tudod hogy miért, vagy esetleg azért mert csak új)"

    na itt azért meg is állhatunk egy kicsit, ugyanis nem gyűlölöm a btc-t. Nem is szeretem (vagyis inkább épp leszärom), de különösebb bajom nincs vele. A biztosítékot nálam az veri le, hogy pár szekta tag, akit teljesen elvakított ez a fos, osztja itt az észt ezerrel, és minden létező apró szutyokba bele tudnak kapaszkodni, csak hogy meggyőzzék itt a népet arról, miért is jó e-szemetet gyártani.
    Majd ez megváltja a világot, ez a megoldás a gazdaságra, és hasonlók. Ismét a fenti drogos példádat tudom felhozni. könnyű lóvé a semmiért. Ennyi. ilyenekre volt is példa, van is, és mindig is lesz. Az ember nem azért dolgozik, mert az az álma, hogy napi 8-10-12 órát lehúzzon valahol, hanem az, hogy éljen. Így nyilván keresi az alternatív megoldásokat, hogy pénzhez jusson. Van, aki pókerezik, van aki drogot árul, stb. Miben különböznek ezek a btc-től? Egyiket sem próbálják meg úgy beállítani, hogy majd ez váltja meg az emberiséget. Pénzt keresni tökéletes, és ennyi. Megoldást a bitcoin sem fog hozni, mert mint ezekből a cikkekből is kiderül, ezzel is ott élnek vissza, ahol tudnak. Lenyúlják, nem fizetik ki, meg hackelik, stb.
    Tehát hiába a fantasztikus elv, amíg az ember tényező marad, addig minden fizetőeszköznek ez lesz a sorsa. És akkor ilyenkor szoktam feltenni azt a nagyszerű kérdést, hogy miben is jobb a bitcoin? Abban, hogy kvázi nem kell érte csinálnod semmit.

    #58: Nem fogadom nehezen az újdonságokat (még a Win8 is bejön :D ), de azért erre az e-szemétre kicsit meredek kijelentés azt mondani, hogy ez fogja megváltoztatni a világot.

    #60: "A tranzakciók lekövethetőek. Minden egyes bitcoin, persze nem egyesével. De ott egy számla, bemegy rá X, aztán kimegy X erre meg erre a számlára. Ami meg bejött az onnan jött és az onnan kapta és az onnan kapta... Egészen a bányászatig vissza lehet vezetgetni."

    Aha. Ez eddig szép és jó. De ha mondjuk még névhez is lehetne kötni, mit tudnál tenni? Felszállsz az első repülőre, elrepülsz Indiába, és jól megvered Abdul-t, amiért átvágott? :D Mert ezzel ki is fogytál a lehetőségekből.

    #98: "A bank állami hátszéllel, legálisan teszi mindezt."
    De azt nem fogjátok fel, hogy a btc-vel sem vagy előrébb, mert " Lenyúlják, nem fizetik ki, meg hackelik, stb."

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    Jajjj, és a kedvencemet ki is felejtettem:

    "Szánni kell rá X hetet/hónapot, hogy megismerd, és 1-200 ezerért lehet már venni jó minereket."

    Szánhatna az ember X hónapot tanulásra is, és ebből a pénzből már egész komoly tanfolyamokat is el lehet végezni, amivel azután esetleg a való világban is lehet érvényesülni. De azzal munka van, az büdös. :D

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    "Mondj nekem olyan tanfolyamot, ami ennyibe kerül, ennyi idő alatt megvan"

    Szövegértés egyes. "Szánhatna az ember X hónapot tanulásra is," és "és ebből a pénzből már egész komoly tanfolyamokat is el lehet végezni".
    Hol írtam itt, hogy 1-2 hónap alatt megvan a tanfolyam?

    "és utána garantáltan el is tudok helyezkedni egy olyan munkahelyen, ahol az első fizetésem visszahozza a tanfolyam árát,"

    Ha jó vagy valamiben, akkor BÁRMILYEN területen lesz munkád. Ha kókler vagy, akkor magadra vess :D
    Miért is kéne az első fizetésből visszajönnie a tanfolyam árának? Ha ennyire sem tudsz kicsit hosszabb távon gondolkodni, akkor gratulálok. De (mivel asszem az itcafe-n vagyunk), tudok mondani. Rászánsz pár hónapot pl. a PHP-ra, esetleg segítségként elmész valami tanfolyamra, esetleg neten előfizetsz valami online kurzusra (ami még jobb is, mint az itthoni bullshit tanfolyamok, és még olcsóbb is), utána pedig elmész valahová dolgozni. Max. 2 hónap után már nyereséges is vagy. PHP állás pedig annyi, mint égen a csillag, és még megtanulni sem nehéz. Na? Ez mellébeszélés volt?

    "plusz az arra felvett személyi kölcsön kamatait. Mert vagy dolgozom, vagy tanfolyamra járok, "
    Hmm? Munka mellett végezhető tanfolyamról hallottál már? itthon is űzik ezt a mesterséget jó pár ezren minden évben (köztük én is csináltam 1-2 éve). Meg lehet oldani mindent, csak könnyebb sírni.

    "Gondolom erre már szokás szerint mellé fogsz beszélni, vagy nem is válaszolsz, mert nem tudsz mit mondani."
    Most erre írjam azt, hogy már megint a szokásos röhejes érvekkel, kifogásokkal jöttél? ;)

    De mint írtam, nem ez a bitcoin hívők nagy baja. Bányászni is lehet tanfolyam mellett, sőt, még a tanfolyamot is fizetheted ebből.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Ez már erősen off, de:
    Amúgy igen, sokszor baromi nehéz is tud lenni. Én is lenyomom a napi munkát, utána hozom haza a srácokat, leckeírás, kis játék velük, a maradék kis időben pedig nyomom a .NET-et tanulást (mert látok benne lehetőséget), ezután félholt állapotban ágynak esek, pár óra alvás, és kezdődik elölről minden. Semmi sem lehetetlen, csak elszántság kérdése. ;)
    és mivel látom, sikerült elmenned a lényeg mellett, ezért leírom még egyszer:
    Nem azzal van a gond, ha valaki btc-vel akar pénzt keresni, hanem azzal, amikor jönnek a világmegváltó agyrémek, és emellett még olt is mindenkit, hogy "menj innen, hülye vagy hozzá". na ez már nálam kb. a kórházi eset szintjét súrolja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák