Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Black_Adder

    újonc

    válasz Dark Archon #8 üzenetére

    Az implantátumot spéci csavarokkal és speciális célszerszámmal rögzítik a koponyacsont meglévő részéhez. Sajnos nekem is van pár ilyenem.

  • jFox

    őstag

    válasz Dark Archon #8 üzenetére

    Vagy, hogy mennyire masszív egy ilyen nyomtatott cucc? Mondjuk száll ki az autóból és beferi a fejét.... :U
    De gondolom olyan anyagból van ami azért bírja a gyűrődést.

    --==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

  • macskea

    őstag

    válasz Dark Archon #8 üzenetére

    Nekem van csontbeültetésem az állkapcsomban, az összeforrt. Illetve egész pontosan a csont "elő" része szépen beköltözik az élettelen de szilárd struktúrába. Mondjuk nem tudom egy teljes koponyacsontnál ez mennyi idő, nálam a néhány centiméter is hónapokig tartott.

    Viszont az árára még kíváncsi lennék, itthon nem TB támogatott a dolog, és 50e-t fizettem grammjáért a cuccnak. :O

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • Huma

    addikt

    válasz Dark Archon #30 üzenetére

    "Amúgy, ha az életedet menti, nem mindegy, mennyibe kerül?"
    Nagyon nem mindegy. Ha valaki szegény akkor nyugodtan haljon bele egy egyébként kezelhető/gyógyítható betegségbe ill sérülésbe?
    Az ilyen dolgoknak ingyenesnek kellene lenniük. Ezért fizetjük a TB-t.
    Elég bosszantó, hogy hiába fizeted a TB-t, nem kapsz érte szinte semmit cserébe míg ha gazdag vagy és pár milla annyi neked mint másnak öt forint akkor szinte bármiből kikezelnek.
    Számtalan olyan sztorim van ami alátámasztja azt amit írtam.

    Elmondok egy sajátot. Voltam két különböző körzeti fogorvosnál hogy fáj a fogam felett egy rész. Egyik sem tudott rá mit mondani, csak olyasmiket hogy majd elmúlik, megfázás, stb. Az egyik még meg is röntgenezett ami 1e-be került, de azon sem látott semmit.
    Aztán meguntam a dolgot és elmentem egy magánfogorvoshoz aki ránézésre megmondta hogy mi bajom van, de azért biztos ami biztos elküldött egy röntgenre (szintén magán) ahol ugyanúgy csak egy ezrest kellett fizetnem és 10 perc múlva már a kezemben volt a röntgenkép.

    Ennyi a különbség a fizetős és a TB-s szolgáltatás között. A TB-snél ha fáj valamid akkor fölírnak egy fájdalomcsillapítót és azt mondják, hogy valószínűleg elmúlik. A fizetősnél meg megkeresik a fájdalmat kiváltó okot és azt próbálják megszüntetni. Az egyik csak recepteket írogat a másik pedig gyógyít. Viszont ha magándokikhoz jársz az éves szinten több millió forint is lehet.
    Örök igazság: Ha gazdag vagy tovább élsz. Sokkal tovább...

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Dark Archon #33 üzenetére

    "Én nem ismerek olyan esetet, amikor azért halt meg valaki, mert a TB nem fizette az életmentő műtétet"
    Pedig van ilyen. Kb minden évben hallok legalább egy ilyen esetről.

    A magyar orvosokkal az a baj, hogy a 90%-uk kontár ill lesz@rja a betegeit. A jó orvosok szinte kivétel nélkül külföldre mennek.

    "Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod."
    Ami nem sokat ér, ha kontárok dolgoznak ott is.

    A magyar egészségügy egy rémálom. Ha valaki megbetegszik akkor jobb ha kimegy Svájcba és fizet mint egy katonatiszt vagy megpróbál saját magától meggyógyulni, mert ha magyar kórházba kerül akkor jó eséllyel kinyírják.
    Nekem nincs egy olyan ismerősöm se akit ne kezeltek volna félre.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dark Archon #30 üzenetére

    Két ponton tévedsz. Az egyik, hogy szerinted nem kell itthon ilyen kaliberű orvosi gárdát fenntartani. Nagyon is kéne, ha mindig le vagyunk maradva 10 évvel, sosem mászunk ki a szarból. De a kormány inkább műkincseket vesz 15 millió euróért, aztán lehetünk büszke magyar nemzet, hogy tányérok és vázák vannak egy múzeumban, de ha már komolyabb műtétről vagy legalább több CT-ről és MRI gépről van szó, hogy ne legyen fél éves a várólista egy vizsgálatra (ami nem ritkán az életébe kerül a páciensnek), akkor sehol senkinek nincs pénze.
    A másik meg egy féligazság, vagyis hogy a magyar TB támogatja a külföldön végzett műtéteket. Ez csak az EU-n belülre igaz, ami tényleg sokkal jobb helyzet, mint egy éve volt, azonban csak akkor, ha a beteg már műtétre vár és az arra várakozási idő több, mint fél év. Annyi idő már végzetes lehet, de ezt nem veszik figyelembe. Amúgy nem támogatja az utazást sem, szóval sok sikert annak kirepülni mondjuk Németországba, aki Budapestre sem tudna felutazni.
    De hogy egy vizsgálatra is kell néha hónapokat, sőt akár fél évet is várni, ahogy azt már előbb is említettem, az senkit sem érdekel. Egy rosszindulatú daganat, ami már tüneteket okoz, könnyen gyógyíthatatlan áttétes rákká válhat, amire az orvosi látogatás után több hónappal szakvizsgálatra is eljut az ember.
    A hazai kórházi körülményekről, valamint az orvosok, de legfőképp az "ápolók" és "ápolónők" hozzáállásáról meg jobb nem is beszélni. Elhivatottság a francokat.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dark Archon #33 üzenetére

    Elhivatottság, amit említettem az előző hsz-emben. Pár orvosnál tényleg megvan, de a túlnyomó többség lerontja az átlagot. Az egyetlen általam ismert ember, aki tényleg azért lett orvos, mert gyógyítani akart és nem munka volt számára, hanem életstílus (körülbelül ez az orvos definíciója egyébként), mindent meg is tett ezért, néha ő adott pénzt a szegényebb betegeinek, ha túl drága volt a felírt gyógyszer. Már meghalt több, mint tíz éve. Szó szerint halálra dolgozta magát, elmúlt 70 és komoly szívműtéten esett át, de tovább praktizált, mert többre tartotta a betegeit. És nem is csak rájuk nézett, hanem meg is vizsgálta őket. Néha 20 ember várt már reggel 7-kor a rendelőjénél, fele bent, fele kint az ajtónál sorban, mégse töltötte ott az ember a fél napot, mint manapság harmadannyi váróval. Na ilyen embert találj most.
    Ráadásul amióta kötelező körzeti ellátás van, nem mehetsz megtalálni a megfelelő körzeti orvost (bár sokaknak több száz kilométernyi út lenne az oda-vissza egy-egy vizsgálatkor), be kell érned a helyileg illetékessel. Engem pont megszívatott, mert kifogtam egy jó szakorvost Pécsen, csak el kellett költöznöm és hiába jártam volna hozzá kezelésre továbbra is (120 km), kívül estem a körzetén és nem vállalt tovább, mert az állását kockáztatta volna. Kellő mennyiségű pénz vagy komoly ismeretség nélkül még egy kórházon belül se választhatod meg a kezelőorvosodat ugyanolyan szakorvosok közül.
    A nemzeti propaganda-gépezet előad bármi nemzetit bármilyen nemzeti formában, de nem azt kell elhinni ebben a nagy nemzeti jól teljesítésben.

    Swayze-ről nem tudok, de Jobs visszautasította a valódi orvosi kezelést az elején, mert alternatív gyógymódokat akart. Csak senki nem tudta megértetni vele, hogy nincs olyan, hogy alternatív gyógymód, már a kifejezés is értelmetlen, nemhogy amit csinálnak azon címszó alatt.

    "Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod."
    Csak a saját körzeti orvosodhoz mehetsz, más nem fog vállalni, csak vészhelyzetben, vagy ha túl alacsony a beteglétszáma, de akkor is sok a red tape, amin át kell vágni magad.

    "én speciel durván megreguláznám a TB szabályait is, ha pl. valaki önmaga miatt beteg (dohányzás, alkohol, stb.), az igenis fizessen külön, ne az én adómból gyógyítsák a saját hülyeségét."
    Végre valamiben egyetértek veled.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák