Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • persil

    nagyúr

    válasz bambano #157 üzenetére

    "már csak az a kérdés marad, hogy aki viselni fogja, az előtte kap jogi tájékoztatást is?"
    Hát ez jó kérdés, viszont majdnem teljesen egyértelmű, hogy a válasz nem.

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bambano #157 üzenetére

    Miért ne lehetne LED-es visszajelzés mellett "titokban" felvételeket készíteni? Az emberek jellemzően nem nézegetik a más emberek fején lévő eszközök visszajelzéseit, tehát simán levideózhatja valaki a kávézóban a Barátnőddel töltött időt, miközben neked fogalmad sincs róla, pedig ott van tőled pár méterre és villog a rögzítést jelző LED a fején. Aztán a felvétel meg persze megy majd a Google (és a többi ilyesmit kiadó cég) tárhelyére, ahol persze közösségi megosztásra is kerülhet akár automatikusan, hisz ami nekem lejött az egészből, hogy az automatikus, közösségi oldalon való megosztás lesz a legfőbb célja, legalábbis alapértelmezett állapotban biztosan (ez már Androidnál is így van az automatikus képfeltöltéssel, ami persze kikapcsolható... persze kérdés, hogy hányan kapcsolják ki).
    A visszajelzés tehát csak jogi védelmet biztosít, de azt is csak elvileg, hisz attól még nincs joga senkinek (mifelénk legalábbis) másokat fényképezni vagy videózni azok tudta és beleegyezése nélkül. (És igen, én ha fényképezek és más emberek arca vagy egyértelmű azonosításukra szolgáló bármi egyéb rögzítésre kerül, azt eltüntetem amilyen módszerrel a leghatékonyabb)

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák