Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz bteebi #25 üzenetére

    "Az is megoldható, hogy induláskor eleve ne pörögjenek fel, csak akkor, ha (szoftveresen) akarom? Mert ami (tudtommal) a legtöbbet árt egy winchesternek - a használat mellett persze :DDD -, az a felpörgés."

    Ez engem is erdekelne mert a Win7 HDD sleep menedszmentje semmirevalo. Hiaba allitom be, hogy X ido utan allitsa le oket, ha el kell erni vmelyiket felporgeti ertelemszeruen (nyilvan amig felmountolja oket). Viszont alig par masodperc utan szinte "lelovi" oket (szoszerint kattannak egyet). Ezt gondolom a registrybe lehetne allitgatni. Most neztek vmilyen HDD Sleeper alkalmazast, amivel kulon lehet profilokat letrehozni. Varom a javaslatokat.

    ui: A masik kedvencem, bar nem ide tartozik. A KURV@ ORIGIN, BF3-nal az osszes meghajtot felebreszti sleepbol, persze ilyenkor laggol egyet a rendszer es eldobja a szerver autentikaciot es bontja a kapcsolatot.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Viktor81 #36 üzenetére

    Ez azert egy kicsit ellentmondasos, nem gondolod?

    "Szoftveres megoldas semmit nem er, hiszen a merevlemezek mindenkeppen felporognek, igy max csak nem mennek folyamatosan addig, amig a gep."

    Inciazlizalaskor, ha felporognek az miert lenne gond. A BIOS-nak nem aert tudnia mi van a gepben. Nekem teljesen jo lenne egy olyan alkalmazas , ami "override-olna" a win7 beepitett "egyugyu" sleepmodjat.

    "max csak nem mennek folyamatosan addig"
    Ergo kevesebb zaj, kevesebb fogyasztas, tobb elettartam. Engem csak a az idiota fel-le kapcsolgatasa zavar. En akarom megmondani mi mrerre hanymeter. Pl.: van egy mintakkal dolgozo hdd-m, 24/96wav-ok. Ha elindul a rendszer X ido utan leall, ezt a win7 is megcsinalja. Ha a DAW-ba tallozom oket akkor ebredjen fel, de ne azonnal teerjen vissza sleepbe, mert ez ugy nez ki, hogy tallozom a fileokat es minden egyes minta hallgatasnal fel-le porgeti. THT X ido utan leall startup utan, majd ha hozzaferes tortent ne 1-2mp legyen hanem kezdje elorol a countert, pl. megint 5perc. Ez a problemam, vlaoszinuleg a registryben lehet allitani, de vmi elegansabb megoldas kene.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Viktor81 #74 üzenetére

    Hello,

    Ad1) Marpedig ellentmondasz magadnak, mivel az allitod "semmit nem er" vs. "max csak". Deklaraltad, hogy semmit sem er (0), majd utana mar felvett egy "max" erteket, mintha valtozo lenne, mikozben konstans. Ergo a kijelentesed hibas. Az mas kerdes, hogy a szoftveres mod nem tokeletes, en erre kertem megoldast.
    Ad2) Mint ahogy mar masok is mondtak, a stilusodbol es a szemelyeskedesbol vegyel vissza. Nem kell masokat lenezni, mert mas velemenyen vannak. En is megtehetnem azzal, hogy ennyire felted a hdd-ket, ami persze jogos. Egy szoval sem velemenyeztem, hogy mikent bansz a rendszereddel vagyhogy milyen a rendszered, amit persze senki sem vitat milyen hasznos. Szoval feleslegesen "okoskodsz". Innentol kezdve a felem iranyult mondanivalod ertelmetlen. En szoftveres megoldasban kertem segitseget, amit le is irtam. Nem akarok mutogatni, de ugy latom valakinek gondja van az "olvasassal".
    Ad3) Elhisszuk es egyetertunk amit mondasz, mivel ez teny, de nem kell "orba-szajba" ezzel vedekezned, ez egy forum epitojellegu hozzaszolasokat varunk.
    Ad4) Kozbe mar utanan neztem, erdekeks modon Linux alatt ertelmesen be lehet allitani. Win-nel devcon/registry allitgatas kell. Nem nagyon talaltam erre megfelelo aplikaciot. Kar, hogy a DAW amivel dolgozom csak Win/Mac alatt van.

    Udv, Z.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Viktor81 #79 üzenetére

    A tobbiek nem tudom min sertodtek meg, en nem biraltalak. Csak azt lattam "nekem esel ok nelkul". A megoldasos jo, csak hardveres, en szoftveresre gondoltam elos korben. Kozbe megneztem Orico HD-PW6101 es szimpatikus, igy felkerult a listamra a beszerzese. Mindenki egyetert, hogy a spin up/down karos az allando lemezporgetes pedig zajos/termeli a hot + huteni kell, megint csak zajos/fogyasztas/ezenkivul feleslegesen kopnak a csapagyak. esetemben a szoftveres azert kell, mert van amikor mintakat szelektalok fel oraig majd dolgozok veluk egy oran keresztul. Szovalnem adattarnak kell.

    Nem kell leirnod, mert megertettem. Viszont te nem ertetted meg az en munkakornyezetem. Ha egy projecten dolgozok akkor kezdeskor mindegyik hdd kell (SYS: rendszer, daw, vst, edit sw / DAT: mintak / TMP: exportok, archiv, master), ezert mondtam, hogy indulasnal a BIOS ini engem nem zavar, a win7 hulye sleepmodja zavart, mert az esztelenul fel-le kapcsolgatta hdd-ket. Az AHCI es HotSwap/Plug-ba most ne melyedjunk bele.

    Egy a lenyeg, nem ertem miert tamadsz, amikor nem nekem kene irosgatnod hanem akiktol a konkret "sertest" kaptad.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz demagóg #80 üzenetére

    "Simán hagyd figyelmen kívül amikor olyanokat ír valaki, hogy..."
    "Ne foglalkozz vele. Az üzengetővel se, aki nem face to face mondja a véleményét..."
    ;)

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák