Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz negro #91 üzenetére

    Nem tudom, az első élményem a Quake-kel kapcsolatban a 4-6 playeres LAN a shareware verzióval, valamikor '96-ban, eleinte keyboard only. Jó kis (rendszeres) puff-puff az általános iskola számtech termében, tanítás után. Jó kis VGAQuake 320 x 240-ben. : > Persze tetszett a single is, de számomra közel sem annyira emlékezetes, a cím mindig azt a funt jelentette, amit az egymás széttrancsírozása okozott.

    "a Q1 palyait mai napig felidezem ha kell"

    Ebben azért benne lehet az is, hogy az első rész motorja mennyire korszakalkotó volt. Magad is írtad, hogy ámultatok rajta, viszont Carmackék is érezték, hogy az igazi lehetőség az online multiplayerben rejlik, ezért született meg a QuakeWorld, és emiatt jutott olyan magasra a pantheonban, emiatt játsszák a mai napig. Bár manapság is mindenki így tudna hálózati kódot írni, hogy 100-120 ping is korrektül játszható...

    A Q2 szerintem sem volt egy nagy durranás, dinamika szempontjából kifejezett visszalépés az első részhez képest. Valahogy nagyon nyögvenyelős volt, és a multi sem kifejezetten csodálatos a clunkiness miatt, egyedül a hangjai ikonikusak. Meg a The Edge, és legalább bemutatkozott a railgun.

    A Q4-nek sem egy nagy szám a single-je, viszont a multija igen kellemes a crouch slide-dal, de sajnos a Q4MAX túl későn érkezett meg ahhoz, hogy megmentse. A Q3/QL viszont best FPS ever. :)) A QC meg...hát, inkább ne anyázzunk.. :DDD

    Ettől függetlenül egy jó kampány nem árt, engine meg már lenne alá (id Tech 7), ami ráadásul elég jól optimalizált, és jól is néz ki. A lovecraftian eldricht horror jól mutatna vele, csak a nehézségnél ne a szétvizezés legyen a direktíva. Amúgy szerintem a Doom Eternal is nagyobbat szólt volna, ha lettek volna normális játékmódok online, nem csak az a visszafejlődött Battlemode. Nem is értem, hogy miért derogált egy szimpla FFA/TDM/CTF/duel kvartettet implementálni.. A DLC-kkel és patch-ekkel meg már elkezdték a single könnyítését, ami nagyon nem jó ómen...

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák