Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #204 üzenetére

    De ha annyira nem érdekel, akkor annyira se érdekeljen, hogy bíráljad. Ugyanis innentől kezdve ez trollkodás.

    Az ingyenes Office-ok közül a két legismertebb az OpenOffice, és a LibreOffice. Ezeket már már több mint 10 éve használom, így elmondhatom, hogy van benne tapasztalatom, és emellé mintegy bónuszként szavahihetőségem is, valamint jogalapom, hogy összehasonlíthassam őket. Csak, hogy értsd: ha én csak papírból ismerném ezeket a szoftvereket, vagy csak magamban elkönyveltem volna, hogy ezek nem jók, mert nyílforráskódúak, és az ingyenes az úgyis rossz stb... (ez ugye nem igaz, de sajnos sokan így állnak hozzá), akkor én trollkodnék.

    De nem így van, mert én folyamatosan használom az ingyenes irodai csomagokat, anno több mint 10 éve OpenOffice-t használtam, pár éve pedig áttértem a LibreOffice-ra, és olyan is volt, hogy együtt használtam huzamosabb ideig az Office 365-tel. Sőt azt mondom, hogy Windows operációs rendszerre, a legjobb ingyenes irodai alkalmazás az én véleményem szerint a LibreOffice. Sűrűbben frissül mint az OpenOffice, tud magyarul, ingyenes, és otthoni feladatokra, ha csak az embernek nem kell speciális fájlformátumokat (például Microsoft szabadalommal védett)formátumokat kezelnie vele, akkor egy jó megoldás.

    De!

    A helyesírás-ellenőrzőkről volt szó, és arról, hogy én azt mondtam, hogy a Wordben lévő implementálása az Internet Explorer böngészőbe remek lenne.

    Ha ezt a modult vizsgáljuk az ingyenes és a fizetős két irodai csomag összehasonlítására akkor azt kell, hogy mondjam, tapasztalataim alapján az Office 365 megoldása, sokkal jobb.

    Indoklás:
    A LibreOffice kijavítja ha elgépelsz vagy helytelenül írsz le egy szót.
    Az Office 365 viszont ezen túl megy. Nem csak az adott szót elemzi, hanem vizsgálja a mondat szerkezetet, figyelmeztet ha egy összetett mondat túl hosszú, vagy ha helytelen a mondat szerkezet egyéb esetben. Sőt, olyan színtű javaslatokat, és indoklásokat ad a tudtodra, mint amilyet a http://helyesiras.mta.hu/ oldalon is találhatsz. Na ezért jobb!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák