Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Az az igazság, hogy ebben az esetben egyetértek Nonamemel!

    Igaz, nekem van Spybot s&d-m, de azon kívül semmi :)

    A poén, hogy az elmúlt ~ 10 évben így használom a gépet. Kb 7 éve van szélessávú(nak nevezett) internetelérésem.
    És eddig egyetlen egyszer volt vírusom, azt is én magam nyitottam meg szándékosan :) Crack.exe volt a neve =) valójában tudtam, hogy vírus, de kíváncsi voltam mit is csinál egy igazi vírus, mivel, mint mondtam addig nem találkoztam ilyennel saját gépen. Más gépén már rengetegszer irtottam, tisztítottam.

    Spyware az van, azt irtani kell. De azonkívül semmi. Első dolgom, hogy letiltom a wines tűzfalat, meg a szerencsétlen bizt. központot.

    Szal, azon egy eset kivételével soha nem volt se vírusom, se olyan kártevőm, ami kárt is tett volna. Soha nem veszett el adat, és eddig, tudomásom szerint a hűde személyes információimat se használták fel semmire. Legalábbis semmi olyanra, ami visszaütött volna rám.

    Ezért én általában röhögve nézem az ilyen vírusirtós mizériát :) Meg, hogy melyik a legjobb vírus. Meg ilyen-meg olyan vírusok terjengenek a nete stb... Orbitális módon lexarom. Ahogy az elmúlt 10 évben is.
    Egyszerűen tudni kell netezni is. Tudni kell mit tölt le az ember. Ja, és nem IE-t használni. (oh sry moonman, anno mikor még mozzilla nagyon gyerek volt, volt pár oldal, amit csak IE alatt lehetett megnézni, na akkor esett össze 2x a rendszer, amikor IE-n meg is próbáltam megnézni)
    Szal ez van, létfontosságú adat nincs a gépen, amit féltenék. Régebben szokásom volt Xp-t 3 havonta újratenni, már csak unalomból is, így ha volt is valami a gépen, akkor 3 havonta biztos eltűnt. Mostmár lustább vagyok, így a Vista már több, mint egy éve fenn van. Gond azóta sincs. Manapság kezdett kicsit lassulni, de egy év után ez szerintem normális.

    Ja, még annyi, hogy nekem is volt vírusirtóm a kezdetek kezdetén. Csak annyira lefoglalta az erőforrásokat - tudom manapság ez már megváltozott - hogy elment tőle a kedvem. Az állandó kérdezősködés, várakozás, real time védelem meg miegymás. Tűzfalbeállítás, minden 2. proginál visszakérdez stb stb stb... Kell a fenének.

    Majd ha jön egy vírus, és tönkrevágja a vinyómat, a vga-mat, vagy az alaplapot, vagy esetleg a képemberobbantja a monitort - régen ilyenek is terjengtek amolyan pletyka ként :D - akkor átgondolom a dolgot. De az elmúlt évtizedben ilyen még nem volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák