Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lypen99

    aktív tag

    válasz Ribi #17 üzenetére

    Akkor igyák meg a levét is.
    Márka független vagyok, telefonból is volt minden kivéve a BB rendszere (most állok az IOS-nél), de azért ilyen trehányságot.

    Lassabb verseny, minimálisan kisebb profit, de normálisan használható CPU-k lennének, ha minden úgy lenne... de tudjuk nincs úgy.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Ribi #17 üzenetére

    Nem évek óta, hanem évtizedek óta tudtak róla. Már a tervezés első fázisaiban tudták, hogy potenciális sebezhetőségek vannak a design-jukban, csak úgy gondolták, hogy senki nem veszi észre, vagy senkit nem fog érdekelni, vagy nem tudom.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Ribi #49 üzenetére

    Várj, a bányászatot azért hoztam fel, mert joysefke említette, hogy van, hogy az áram a legdrágább. Ez a kriptóbányászatra jellemző. Nem túl általános dolog.
    Van, hogy a kiszolgáló infrastruktúrára költesz a legtöbbet. Az se sűrű általános eset.
    Reggie0 említette a szuperszervereket, arra mondtam, hogy aham, mindenkinek ott a pincéjében, mert az se sűrű eset.

    Mikor leírom, hogy pl egy Photoshopnak milyen ára van, vagy egy jogászok által használt szoftvernek az meg speciális? Elismerem nem mindenki programozik C#-ban, az Eclipse meg ingyen van, de van úgy, hogy a fejlesztő környezet szoftveréért is fizetni kell.
    VMWare árak? Ma már szinte mindenki virtuális környezetet használ, az se két fillér, de abban megy a "ingyenes" linux. Ha nem Redhat Enterprise...

    Szinte mindenki használ valamilyen okos eszközt, azok árában is jelentkezik a szoftver minősége. Miért választasz 2-3x drágább mobilt a 20e kínai occó helyett? Csak a vas miatt? Pont ezek a termékek miért is lehetnek olcsóbbak? Csak nem azért mert a személyes adataidat értékesítik, s meg éri nekik annyival olcsóbban adni?
    Miért éri meg a Googlenek, Facebooknak "ingyen" vasat és szoftvert adni? Talán nem azért mert az általa nyert adat vagy értékesítési lehetőség értékesebb?

    Egyébként meg hallottam pár szoftver bevezetés árát hazai nagy vállalatoknál, és nem a vas volt benne a legdrágább tétel.
    Elismerem vannak speciális esetek, mikor nem a szoftver vagy az adat a legdrágább, de az esetek többségénél ezek.

    Időtállóság. Mezei user mennyi időnként vesz magának új telefont illetve vált jelszót, vagy lakcímet?

Új hozzászólás Aktív témák