Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T J

    tag

    válasz icyshadow #739 üzenetére

    Félreértesz. Épp arra próbáltam utalni, hogy az egyenlet nem kétszereplős, ezért nem lehet a CO2-t beállítani mint az éghajlatváltozásért egyedüli felelősként, ahogy az oldal próbálja, amelyiknek a grafikonjára reagáltam. Egyéb furcsaságokat is találtam ott, finoman fogalmaztam, hogy vicces.

    Ha tudsz, légyszi inkább magyar nyelvű forrásokat linkelj, mert nem szeretném magam feleslegesen fárasztani olyan cikkek értelmezésével, amire hegyekben állnak a magyar nyelven is elérhető cáfolatok.

    Vicces, ahogy próbáljátok beállítani az 1/3-ot 97%-os konszenzusnak.

    Amiben biztos vagyok:
    1. Az éghajlatváltozás (sivatagosodás) a számottevő emberi tevékenység (ipari forradalom) előtt is folyamatban volt, tehát ha az emberiség holnaptól az az előtti szintre csökkentené a teljes CO2 kibocsátását, akkor is folytatódna. Erre bizonyítékok a sivatagok.
    A Szahara kialakulása legóvatosabb becslések szerint is több ezer éve kezdődött. Az emberiség nem tudja megállítani/ visszafordítani a folyamatot, mert nem az emberi szennyezés következménye.

    2. A széndioxid-kibocsátás masszívan gazdasági/ geopolitikai kérdés is:
    Óriási üzlet a környezetszennyezés

    kicsit szélsős, de a lényeg a címben van:
    aki ellenőrzi az emissziókibocsátást, az ellenőrzi a világ energiapiacát is

    A SZÉNDIOXID ÉS A GLOBÁLIS FELMELEGEDÉS KAPCSOLATÁRÓL

    idézek belőle:
    „Karakteres a véleménye a klímaváltozásról. Miért nem hisz benne?"
    Mert geológus vagyok.

    (Kordos László paleontológus)

    "Szükség lenne rá, hogy a világ tudományos akadémiái felülvizsgálják az IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change = Éghajlatváltozási Kormányközi Testület) működését. A testület munkáját az elmúlt hónapokban valóban sok kritika érte, elsősorban a legutóbbi 2007-es klímajelentésben megfogalmazott túlzó és megalapozatlan előrejelzések miatt. "
    (Ban Ki Mun az Egyesült Nemzetek Szervezete főtitkára)

    Ban Ki Mun nyilatkozat lényege – nem diplomáciai nyelven – „nyers” fordításban is megjelent:
    „Az IPCC ne hazudjon tovább”

    „Könnyen lehet, hogy már eljutottunk olyan fázisba, hogy a tények, az ész és az igazság már tehetetlenek a propagandával szemben.”
    Az üvegházhatás, a globális felmelegedés veszélyével való riogatás, az úgynevezett megújuló energiafajták erőszakos elterjesztésének célja nem más, mint a kérdésben érdekelt (kutatási, vállalkozási) lobbik törekvése a központi (állami) költségvetés megcsapolására.

    (Václav Klaus)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák