Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Mielőtt szorgos szarkavarásba kezdenek az EU hivatalnokai újra, kérdezzék már meg a szolgáltatást/Apple készüléket használókat, hogy mennyire frusztrálja őket az Apple Pay! Végre valami a mobiltárca megoldásokból, ami széles körben biztosított, támogatott, és valóban "csak működik". Arról nem beszélve, hogy nem csak fizikai vásárlásokra használható, de online, webes, app-os felületen is rengeteg szolgáltató fogadja az Apple Pay-t, mint fizetési opció, olyanok is, ahol a Google Pay hírből sincs használva. Az Apple Pay sikere az Apple felhasználóinak erejében rejlik, ugyanis az Apple ügyfelei felszólítás nélkül fizetnek, vásárolnak, élik a szolgáltatást. Ez pedig arra sarkallja a pénzintézeteket, szolgáltatókat is hogy teret adjanak a Pay szolgáltatásnak, előbbre sorolva bármilyen hasonló megoldásnál!

    Szóval Dear EU... Érdeklődjetek körbe, hogy mennyire "nemes" is ez az ügy, és mennyire érdemes pénzt és munkaórát ölni az Apple újabb feltörésébe. Részemről jobban örülnék neki ha valódi, égető problémával foglalatoskodnának a hasonló ügyekre alkalmazott hivatalnokok, és mondjuk elindítanának a lightning port kinyírása mellett egy olyan szabályozás csomagot a Pay szolgáltatás baszogatása helyett, ami bizonyos keretek közé kötelezi a "no name" kínai gyártókat, akik most töménytelen mennyiségben idehányják a sokszor valódi szoftveres support és garanciális ügyintézés nélküli, raktárak mélyéről összesepert alkatrészekből megépített telefonjaikat, tabletjeiket, amik utógondozásának hiányában nagyban károsítják a helyi fogyasztókat.

    Ez egy olyan problémakör, amivel érdemes lenne foglalkozni, és el lehetne venni adott szabályozásokkal a HimiHumi Kong Pro, Blúbubó és hasonló "nagymúltú" ex-szencseni hot-dog árus mobilgyártók kedvét attól hogy megkárosítsák a helyi fogyasztókat. Rengeteg ideget és PÉNZT spórolhatnának azoknak a valóban rászorulóknak, akik a szűkös büdzséjük miatt hajlandóak megvenni ezeket a készülékeket, és komoly csökkenést lehetne elérni az elektronikai hulladék felhalmozás terén is! Ha nem kedvezőek a feltételek ezeknek a himihumi cégeknek, akkor idővel nem gyártanak ide hulladékot, miután néhányszor megégették magukat, köszike! Én nagyon nagy tisztelettel lennék ez a kezdeményezés életre hívásáért az EU illetékesei fele, mert több szempontból hasznos lenne. Letisztulna a választék is, a komolyabban vehető gyártók termékeire korlátozva. A szabályozások alatt olyan certifikációs folyamatra gondolok például, ami garantálja hogy bizonyos ideig biztosítani kötelesek a szoftveres frissítéseket, helyi anyanyelvi támogatással, és az ide küldött készülékek garanciális szervízeléséhez alkatrész ellátásval, a kiválasztott partner szervízek gondozásában! Köszike. :R

  • Essentials

    aktív tag

    Bocs az elütésekért, siettem pötyögni. *szerviz és tsai. :C

  • Essentials

    aktív tag

    Senkit sem érdekel a "monopol" helyzet, mindaddig amíg mások nem látják meg az illető termékében az aranytojást tojó tyúkok! Vagy azért nem, mert nincs meg benne, vagy azért mert abban a kezdeti stádiumban még nem látható, hova fut ki a dolog. Azonban ahogy pénzügyi sikerek kerülnek az adott dolog mögé, úgy jelennek meg egyre többen körülötte, akik akár az üzletük átalakításával is, de szeretnének lecsípni belőle. Innentől kezdve beszélhetünk a bírósági perek megindításáról, a folyamatos támadásokról. Minden a pénz körül forog, és arról, ki milyen módon tudja megfejni a szomszéd tehenét. Nem kell messzire menni, az App Store feltörése pont egy ilyen ügy. Valószínűleg az Apple versenytársai sokkal jobban szeretnék a sideloadingra kényszerített iOS-t, mint maguk az Apple felhasználók. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #9 üzenetére

    Én nem arról beszéltem hogy törvényesek-e ezek a támadások, nyilván azok, ezért lehet a bíróságon nekimenni, hanem a hátterére gondoltam. Addig amíg az App Store, és úgy az Apple szolgáltatási üzletága a cég hathatós munkája által nem durrant be, magasról tettek rá az üzleti partnerek. Onnantól fogva hogy a szolgáltatási üzletág egymaga annyi pénzt termel, hogy a világ legjövedelmezőbb vállalatait tömörítő 500-as listán is előkelő helyen szerepelne ha külön cég lenne, már más a gyerek fekvése. Mostmár nagyon fontos lett a sideloading engedélyezése az iPhone-okon, iPad-eken az üzleti világ többi résztvevőjének, éppen csak a felhasználókat nem kérdezi meg senki, szeretnék-e feltöretni az iOS-t. Alap esetben egyetértek a mammutok visszafogásával, vagy a kordában tartásukra irányult kormányzati kezdeményezésekkel, de vannak olyan dolgok amik szerintem abszorudak, és visszatetsző, hogy amíg nem volt meg bennük a kellő pénz, senkit sem zavartak. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    Hogy érted hogy miért? Az android egy nyílt forráskodú, bizonyos feltételek teljesülése mellett bárki számára licenszelhető rendszer, a piacnak készült. Az Apple úgy építette a 70-es évektől a szoftvereit és szolgáltatásait, hogy azokat 99%-ban nem a piaci igényeknek, és a piacra építettek, hanem a saját hardvereikre testreszabva készültek. Ez nem volt máshogy az iOS esetében sem, ami integrálva van az ökoszisztémába, egy zárt rendszer, amihez csak az Apple készülékei férnek hozzá, és a cég termékekről alkotott vízióját követik. Ha ezt a rendszert meg kell nyitni olyan külső források felé, amik felett az Apple-nek nincs rálátása, és ellenőrzése, az feltörésnek minősül, mivel a gyártó biztonságról, és működésről alkotott vízióját teszi tönkre vele.

    Te azt állítod, hogy a felhasználókat ez nem érdekli mert nem kötelező használni, és nincs miről beszélni. Én meg azt mondom, hogy kérdezd meg inkább őket, akár az itt kommentelő Apple usereket arról, hogy szeretnének-e elérést az App Store-on kivüli világba. A legtöbbjük válasza nemleges lesz. Én speciel nem szeretném ha kínai szerverekről működő adathalász app store-ok hozzáférést kapnának ehhez az ökoszisztémához, akinek viszonr arra van igénye, az vesz egy Huawei telefont, és a HMS store-ból letöltheti az összes ilyen szemetet. Aki számára meg vélt vagy valós biztonságot, vagy biztonság érzetet ad az App Store egyedülisége, annak itt az Apple rendszere, és készülékei. Megvan a választási lehetőségünk, ha az Alma mellett köteleződünk el, akkor ismernünk kell ennek az android mellett egyedüli túlélő platformnak a sajátosságait. Én örülök hogy eldönthetem, és van választási lehetőség az android mellett, ami tud is mást nyújtani. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz miqlas #18 üzenetére

    De ezt használni sem kötelező, hiszen megvan a választási lehetőségünk vásárlóként. :) Az Apple egy víziót követ a működésével, az ellenőrzés pedig ugyanúgy beletartozik ebbe. Ha a vállalat nem működhet tovább a jelenlegi formájában, azzal elandroidosítják, és megszűnnek azok a sajátosságai, amik miatt sokan szeretik használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz miqlas #21 üzenetére

    Létező dologról beszélünk, ami mindkettőnk szempontjából más miatt probléma. Nekem azért mert meg akarják nyitni, neked azért mert még nincs felnyitva. Ha nem így lenne, most sem lenne min vitázni például a sideloadinggal, vagy az Apple Pay-jel kapcsolatban. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák