Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve1207

    veterán

    válasz #81556480 #8 üzenetére

    Könyv és rendes füzet párti vagyok szintén. Sokkal jobban megragad az emberben, írásnál is sokkal jobban oda kell figyelni, így egyből hatékonyabb is. Olyan ez, mint anno mondták a puskaírást, amíg leírod olyan kicsibe meg is tanulod. Nekem ez a sok digitális vacak bármennyire is menő sose jött be tanuláshoz. Nem rosszak, van ahol van helye, de az alapvető dolgokhoz ne vegyük már mindig igénybe. (Főleg úgy, hogy ha hazamegy az ember ugyanúgy gép előtt találja magát, ha melózik detto.) Pedig nem tartom magam öregnek (annyira), mert még 30 alatt vagyok.
    DraXoN: egyetértek

    .

  • Steve1207

    veterán

    Látom előkerült a környezetvédelemtől kezdve minden. Több ponton többeknek igazat lehet adni, de az én nézeteimben nem kerek a történet, elcseszett.

    Környezetvédelem:
    Nem hiszem, hogy az előállítás jobb egy elektronikai eszköznél, ahol a felhőszolgáltatásoktól kezdve minden kb lelassítja és meghalasztja a gépeket, ergo 2 évente érdemes cserélni, hogy rendesen tudja használni az ember.
    Másik véglet, amit felhoznék a fölösleges szórólapozás. Szerintem egy-egy megrendelés az értelmetlen eldobott és kidobott papírokból fedezné egy-egy osztály könyvkészletét.

    Oktatási rész:
    A legnagyobb gond, hogy bármilyen műszaki cucc nem csak oktatásra használható, hanem sokak által szimpla szórakozásra, olvasgatásra is. Nincs "rákényszerítve" az ember, hogy ténylegesen ne tartson szünetet, teljesen máshogy alakul ki ez az emberekben. Szerintem ez rosszabb, mert könyv esetében addig magolsz, amíg nem tudod, míg egy idő után a kijelzőt bambulva megunod és megnézel egy részt a kedvenc sorozatodból inkább. Hatástalanabb.

    Általános iskolákban és középiskolákban tiltanám simán. Az íráskészség rovására megy, mert akarva, akaratlanul abba tolódna ki, hogy nem toll-papír kombó megy, hanem inkább begépelik, amit tudnak. Kell ez,

    Felsőoktatásban simán jöhet, szerintem nagyrészt kalkuluson kívül, már nekem is digitálisan volt minden.

    Az viszont tény, ahogy egy korábbi hozzászólásban is olvastam, hogy nem döglöttünk meg a nem eu kompatibilis hintán és jót tett a kis cipekedés is (azt viszont tényleg sajnálom, hogy ennyi mindent kell cipelniük a kicsiknek. A mi időnkben is volt sok könyv, de van amelyik szegény megszakad kb...)

    .

Új hozzászólás Aktív témák