Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz Cyberpunk #793 üzenetére

    Hát ennek a liberalizmusnak semmi köze a liberalizmushoz.
    Ez a szélsőbaloldali politikai szlogenek szajkózása.
    A szélsőbalos dolgok ugyanolyan károsak, mint a szélsőjobbosak, mindkettő kerülendő.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Cyberpunk #793 üzenetére

    Először is, ameddig léteznek olyan fogalmak, hogy "cenzúra", "gyűlöletbeszéd", addig nincs sem szólás, sem pedig vélemény szabadság.

    Másodszor. Az adok kapok logika lehet primitíven hangzik, de mégis ez jelenti az igazi szabadságot, az igazi egyenlőséget. Ha te rázhatod a farod, rázhatom én is. Ha a roma büdösmagyarozhat, büdös románozhatok én is. Ha én nem akarok romát/meleget alkalmazni, akkor nem fogok romát/meleget alkalmazni. Ha a roma nem akar fehéret, a meleg meg heterot foglalkoztatni, akkor ne foglalkoztattassa őket. Nálam ezt jelenti a szabadság. Ezért is tartom az anarchiát a legszebb politikai irányzatnak, mert ott senki nincs behatárolva, ott aztán tényleg mindenki azt csinál, amit akar.

    A dologhoz viszont itt kell hozzátenni, hogy a legtöbb balos irányzat csak elméleti síkon működik. A liberalizmus sem működik, az anarchia sem működik, a marxizmus sem működik. (Egyedül a kemény kommunizmus "működik" a gyakorlatban, de az meg nem jó a népnek, meg már nem is igazi balos irányzat. Az csak azért lett balos irányzat, mert balos alapokon nyugszik, valamint a jobb oldal ellentétének tekinthető.)

    Méghozzá azért nem működnek a gyakorlatban, mert ezekhez ideális társadalom kéne. Egy olyan ideális társadalom, ahol még ha lehetne, akkor sem rúgnának ki azért, mert meleg/roma/akármi vagy, mert ez nem jelentene semmit. Viszont mivel ilyet nem tudsz előállítani, ezért kellenek a szabályok, kellenek a törvények, amik kordában tartják az őrületet. De ezeknek a szabályoknak köszönhetően, az egyéni szabadságjogok sérülnek. Innentől kár azért harcolni, hogy mindenki szabad legyen, azt pedig egyenesen hülyeség kijelenteni, hogy mindenki valaha is 100%-ig szabad lehet.

    A modern liberálisok is inkább a kemény kommunistákra hajaznak. Nem nézeteikben, de ők is balos nézetekre húzzák rá a nézeteiket, az alaptézist teljesen kiforgatva. És ezzel az a baj, (ahogy előttem írták) én tudom mit jelent/mit jelentene a liberalizmus, az emberek, a "hívők" nem tudják mit is jelentene. Mert amit leművelnek, az nem az, csak annak van mondva.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák