Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz #40553216 #239 üzenetére

    Az a baj, hogy pont a legrosszabb embert találtad be ezzel a "liberális" kifejezéssel, ugyanis ha követted volna itt a fórumon az elmúlt évek beszélgetéseit, tudhatnád, hogy mindig is a neoliberális eszme ellen foglaltam állást. De csak néhány személyes példa érvként:

    Saját szememmel éltem át az egészségügy lerohadt állapotát. Mikor voltál utoljára kórházban? Én 2 hónapja. Még evőeszközt sem kaptam, az ebéd moslék volt, az ágy rozoga, párna nem volt. A nővérek túlterheltek, elcsigázottak. Nemrég voltam egy esküvőn, a barátnőm egyik legjobb barátnője házasodott össze a vőlegényével. Svédországban élnek, diplomás nővér. Magyarországon minimálbért keresett, 30 embert kellett ellátnia műszakonként egyedül, a legalantasabb munkákat végezte. Svédországban a saját fizetéséből, önállóan tudott venni(!) egy 90 négyzetméteres lakást, ott laknak a férjével. Odakint értelmiségi szakma a diplomás nővér, a segédápolókat vezeti, betegekkel csak adminisztratív oldalról találkozik. Jómódban él.

    Az ország legjobb egyetemein végeztem (IT/Pénzügy), folyamatosan átélem azt, hogy a szaktársaim külföldre vándorolnak. A legtöbb barátom már Frankfurtban/Londonban/Luxemburgban van, mások a költözést fontolgatják. Nem mosogatónak, hanem fejlesztőnek, pénzügyesnek. Értelmiségi munkakörökbe.

    A CEU elüldözése csak felgyorsítja ezt a folyamatot, gazdasági területen nincs már értékelhető felsőoktatási intézmény az országban. Gyakorlatilag a legmagasabban rangsorolt egyetemet sikerült elkergetni az országból, nyilvánvalóan politikai okokból. Nem igaz, hogy a CEU nem teljesítette a szükséges feltételeket, ez tételesen cáfolva lett. A kormányzat sem tudott végül észérveket felhozni a tiltás mellett, egyszerűen már meg sem kellett magyarázniuk.

    Számomra megdöbbentő ezen a fórumon az a szintű szektásság, amit képviselsz. A propaganda ilyen szintű, kritikátlan mantrázása rémisztő. Az IT az észérvek szakmája. Ami ebben az országban zajlik, az nagyon messze áll tőle. Ebbe amúgy az e-jegy rendszer bukása is beleillik. Ez nem olyan, mint az építőipar, vagy a stadionépítés. Ahhoz nem kell sok ész, megvannak a kivitelezők, a tervezés pedig bagatell. Itt gondolkodni kell, integrálni, túl sok a változó. Nem véletlenül bukik bele a kormányzat az ennyire komplex dolgokba. Lásd: magyar foci. Olyan szintű intellektuális deficit van jelenleg a vezető rétegben, amit nem lehet pénzzel pótolni. És erre nem érv az, hogy elmúltnyolcév. Igen, ők is hitvány gazemberek voltak, pont ezért kéne különbnek lenni náluk. Ez az, ami nem teljesül.

    Az adórendszer témához: teljesen felesleges ezen rugóznod, a fő mérőszám az államháztartás GDP-hez viszonyított aránya. Ez meghatározza, hogy az állam a megtermelt javak hány százalékát szedi be és osztja újra. Ez az arány nem változott érdemben az elmúlt évtizedekben. Belátható, hogy ezt nagyrészt adókból töltik fel. Az adók szerkezete változik, de mivel a társasági adó/szja jelentősen csökkent az elmúlt években, ezért az arány a forgalmi típusú adok felé tolódott. Ezt pedig ki fizeti meg? Hát persze, hogy a fogyasztó! Jó reggelt kívánok!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák