Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cythyel #25 üzenetére

    Windows 7 alatt van Optimus támogatás. Linux alatt nincs. A manuális váltás is Optimus, csak megkéred a drivert, hogy ne döntsön helyetted. Természetesen ez egyéni döntés, és megvan rá a lehetőség.
    Az Optimus és általánosan a Muxless átkapcsolások legnagyobb problémája, amellett, hogy nem garantálható a tökéletes működés, hogy az alkalmazásokkal is lehet gubanc. Eleve minden egyes programra ki kell tesztelni, hogy megy-e, ha igen, akkor mennyire gyors. Ha nem megy, akkor a miérteket kell keresni. Lehet driverhiba, vagy alkalmazáshiba. Előbbi esetében nyilván javítani kell, míg utóbbi esetben reménykedni, hogy az adott fejlesztő javítja. Windowson is előfordult ez már. A Skyrim hetekig nem működött Optimus mellett. Most a Max Payne 3 is galibázik.
    Szintén para, hogy a rendszer két drivert fog kezelni, vagyis még hibalehetőség az is, hogy az Intel esetleges új drivere nem fogadja el az Optimust.
    Szóval a szoftveres átkapcsolások rengeteg hibával küszködnek, és ezeket nagyon nehéz javítani. Szerintem ez az egyik oka a Linux támogatás mellőzésének is. Elég a Windows 7-tel szenvedni szerintem, ott is a hajukat téphetik néha. Részemről én kerülném ezeket az Optimus, PowerXpress dolgokat. Sosem lesz jó úgy a támogatás, ha a GPU gyártója nem felügyeli az IGP-hez telepített drivert. Egy gyártón belül még talán lehet a gondokra jól reagálni, de ott is ott a szoftver. Szóval, ha átkapcsolásról van szó, akkor mindenképpen a hardveres megoldások mellett vagyok. Azok legalább a szoftveres gubancoktól mentesek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Lenry

    félisten

    válasz Cythyel #25 üzenetére

    Windows alatt se egy vidámpark. sokszor hiába tolom rá, hogy használja az NVIDIA-t, ő xarik bele, és szenved tovább az Intel IGP-vel.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák