Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz tordaitibi #97 üzenetére

    nem tudom, hol és mikor írtam a samsung nyomtatódra, hogy sz.r, de ha előkeresed a hsz-t, megköszönném. azt elismerem, hogy szoktam hardvert leszólni.

    a driver problémáról annyit, hogy nekem valahogy mindig sikerül olyan cuccot vennem, ami működik. két éve vettem új nyomtatót, kyocerát, bedugtam, megy. a notebookjaim működnek. van egzotikus hardverem (alix), működik. volt egynél több olyan blogbejegyzésem, hogy valami egzotikus cuccra telepítettem debiant, felkészültem, hogy szívás lesz és nem.

    a macról:
    akkor ezt tegyük tisztába.
    a mac (a nextstepes idők után) bsd unix kernelt használt. a bsd-re volt egy cég, a bsdi, akik pénzes támogatást árultak a bsd kernelhez. az egyszerűség kedvéért az apple ezt a céget felvásárolta. és mivel a bsd-hez a legtöbb hozzájárulást a freebsd közösség adja, így az apple támogatja őket. tehát az almának a kernele anno bsdi volt, ma meg gyakorlatilag freebsd.

    a unixságról meg annyit, hogy amelyik cuccot áttolják a unix védjegy megszerzéséhez szükséges teszten, az unix. a macos-t áttolták. tehát a macos öröksége folytán is (hogy a leghíresebb disztró egyenes ági leszármazottja) és pénz folytán is (hogy áttolták a védjegy megszerzéséhez szükséges történeten) unix. a linuxot nem tolták át, ezért az csak unix-szerű.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • doc

    nagyúr

    válasz tordaitibi #97 üzenetére

    Na a driver kerdes szerintem pont olyasmi, amiben a Linux rengeteget fejlodott. Amikor meg anno 20 eve UHU Linuxszal meg Slackware 8-cal elkezdtem Linuxozni, akkor tenyleg mindenhez kernel drivert kellett forgatni meg napokat szenvedni, aztan vagy ment vagy nem. Manapsag ez sokkal egyszerubb. Vagy megy vagy nem :D De mar nagyon ritkan kell hozzanyulni, az esetek nagy reszeben megy magatol, piszkalas nelkul. Ha meg nem... hat olyan is van, bar eleg ritkan, viszont az szivas.

    Bar volt olyan is hogy az ezereves HP scanner a sajat hozzaadott windows98 driverCD-rol felrakott driverrel sem ment win98-on, Linuxon meg (egy napnyi szenvedes es kerneldriver-forgatas utan, az igaz, de) mukodott. De ez inkabb kakukktojas :D

  • Syl

    nagyúr

    válasz tordaitibi #97 üzenetére

    > A mostani Windows képes a driverek 90%-át leszedni magának

    Vagy nem.
    Múlt héten telepítettem friss Win10-et egy 2015-ös HP gépre (6th gen i5) és csak pislogtam a temérdek sárga felkiáltójelre ami az eszközkezelőből integetett. Pedig semmi extra nincs a gépben. Se wifi, se bluetooth, se vga kártya... Egy szerencse, hogy a LAN ment és le lehetett kézzel tölteni a HP oldaláról a telepítőket. Négy vagy öt exe kellett az eszközkezelő rendbetételéhez.

    szerk.
    Ugyanezen HP gépen bármelyik Linux disztribúciót próbáltam (Mint, Manjaro, Ubuntu) mind pöccre működött.

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tordaitibi #97 üzenetére

    "Ha elveszítetted/elhagytad a gyár által hozzáadott drivert akkor igen, indulhat a drivervadászat de ez nem a Windows hanem a Te hibád."

    Ez annyira aranyos. Rendesen szívmelengető. Eddig nem úgy volt, hogy én vagyok a fieztő vendég, tehát igazam van? Ez a világ megszűnt? Jó oké, persze költői kérdés, már rég mi vagyunk a technológiáért meg a nagyvállalat nagyembereinek nagyprofitjáért, nem ők értünk.

    Tehát vettem egy használt gépet, mert olcsóbb, elég és különben is környezetbarátkozás van. Sose volt cd-m. Aztán linuxot kell bootoljak - mint a régi észp xp-s időkben - hogy drivert tudjak leszedni és telepíteni... evan, majd legfejlebb nem használom. A linuxom sokkal elfogadóbb és empatikusabb, sose hibáztat. :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák