Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz Vladi #7 üzenetére

    > 2006-óta linuxozom, azóta pont ugyan ezek a dumák mennek.

    Ragaszkodnak a bevált módszerhez :DDD

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • doc

    nagyúr

    válasz Vladi #86 üzenetére

    meg mindig nem ertem hogy egy gyakorlati tapasztalat az mitol 'szubjektiv'?

    Pelda egy szerinted 'szubjektiv' elmenyre:
    Linux Minten a legtobb GUI-s program megnyitasa (pl. PDF-viewer, screenshot dialog, stb) utan 2-3 masodperccel a GUI 'befagy'. Mukodni mukodik, tehat pl a screenshot dialogon atnyomva a radio buttont fullscreenrol selectionre tenylegesen ugy mukodik, de a GUI-n nem latszik semmi valtozas, mintha nem is csinaltam volna semmit. Vagy PDF olvasoban elkezdek lefele gorgetni megnyitas utan, 2-3 masodperccel kesobb megall, es semmi lathato valtozas nincs.
    Szerinted ez 'szubjektiv', bar nem ertem mitol. Ugy gondolod hogy csak behallucinaltam (meg a kollegaim is akik ott alltak mogottem es tobbszor is lattak), es valojaban meg sem tortent? :D

    Vagy pl a hangeroszabalyzo remekul mukodik, halkit-hangosit. Aztan egyszer csak nem. Hiaba csinalok barmit, nem mukodik (leszamitva a rebootot, az megoldja a problemat). Biztos lehetett volna jatszani kernelmodulokkal, csomagokkal, reconfigure-ral, stb, de az en 'szubjektiv' velemenyem az hogy sokkal jobb lenne ha ez mindig mukodne. Es igen, elhiszem hogy NALAD mukodik. Nalam is mukodott mas gepen, mas disztroval, de ez kevesse vigasztal amikor eppen dolgoznek csak eppen doglodik az OS...

  • doc

    nagyúr

    válasz Vladi #86 üzenetére

    a windows telepites tenyleg botrany, multkor egy Windows Servert raktam fel, puffogtam is a tobbieknek hogy mennyire ultragaz az egesz installer mukodese :D

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #86 üzenetére

    "Ott tart, ahol az xp, hogy telepítsd, utána vadásszad a rohadt drivert,"

    Ez így azért nagyos sarkított,mégpedig a Te nézőpontod irányába.
    A mostani Windows képes a driverek 90%-át leszedni magának, mindennemű user beavatkozás nélkül.
    Próbáld ki ha nem hiszed pl. valami egzotikusabb videokártyával ami mindig is szívás volt.
    Telepítés után kb. pár perccel bevillan a kép, beáll a felbontás és az Eszközkezelőben a kártya az Windows általános videoillesztő helyett megkapja a saját nevét, driverét.
    És ha bármilyen, hangsúlyozom bármilyen hardvered van, pl. a legkínaibb noname USB-s székláb reszelő kütyü, megmutatod neki a gyártó által hozzáadott drivert és a hardver reccenésmentesen elkezd működni.
    Ha elveszítetted/elhagytad a gyár által hozzáadott drivert akkor igen, indulhat a drivervadászat de ez nem a Windows hanem a Te hibád.
    Ebben a témakörben legpregnánsabb állatfajták a laptopok és a mini PC-k. Telistele vannak egzotikus hardverekkel, és nini... amikor a megveszed, ugye hogy minden hardver működik rajta?
    Namost jön az okos Vérpistike vagy bárki és újrahúzza a Wint a laptopon. Természetesen NEM csinált driver mentést pedig akár a Win alól vagy meghalt rendszer esetén külsőleg egy faék egyszerű művelet lementeni az összes drivert.
    Majd az újan telepített Windowson a fél gép nem működik, az Eszközkezelő hemzseg a sárga felkiáltójelektől és indul a drivervadászat, a fele soha nem lesz meg és lehet gőzerővel szidni a köcsög Windowst.
    Namost itt ki volt a hülye, a Windows vagy Vérpistike...?

    És most nézzük az én szemszögemből a driverkérdést.
    A Linuxokon ami működik az működik, ami meg nem azt a Winnel ellentétben halandó az életbe nem bírja működésre.
    Én példám, 30.000 forintos mindentudó usb tunerem, a fiókba rohad. Linux uncompatible.
    Nyomtatómmal napokig szívtam mire működésre bírtam.
    Bambano akkor nagyon frappáns tanácsot adott, dobjam ki az ingyen kapott vadiúj Samsung lézernyomtatómat mert az egy rakás szar és vegyek helyette olyat ami Linux compatible. EZ momentán egy értelmes, okos segítség...??
    Nem akarom magam unos-untalan ismételgetni mert az eddigi Linuxos hardverproblémáim 50%-át vért izzadva napokig guglizva fórumozva megoldottam, de szerintem ez se természetes dolog, de a másik 50%-soha, tök esélytelen. Természetesen Win alatt a 100% működik.
    És nehogymár az oprendszeremhez kezdjek el hardvert vadászni, nem fordítva kéne?

    Bmbano
    igazad van, a Mac az nem Linux származék, ezt benéztem és elnézést.
    Illetve Unix szerű volt aztán BSD származék lett aztán már én nem tudom követni de az biztos hogy halandónak az Unix meg a Linux az egybemosódik, és erre se vennék mérget de a BSD-nek is lehet valami köze a linuxhoz és ezeknek egymáshoz is lehet nem kevés köze, még ha csak nagy vonalakba is.
    Ez megkevert és mégegyszer bocs.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #130 üzenetére

    Ne sértődj már meg mindenen és ne hidd hogy csak neked lehet igazad :)

    Értem a példádat és erre válszul leírnám az én példámat. Remélem mindenre választ kapsz.

    2016-ban vettem egy mini pc-t, fullgagyi kínai, Cenovo márkanevű. Intel soc, 4G ram, 64G emmc, wifi, bt, usb3, mindennel felszerelve.
    Előtelepített W10, természetesen minden hardvere működött, driverek viszont olyanok voltak kéttucat amiket az életemben nem láttam még.
    Mivel a kis gépecske Android X64 futattására készült és később windózosították.
    A gép amúgy szuper, 3 évet ment egyfolytában, majd napi használatba 2 évet és most meg el lett adva és még szerintem 10 évig működni fog úgyhogy le a kalappal dzsunka pc előtt.

    A lényeg, ezen újrahúztam a Wint 2021-be, azaz 5 évet ment az eredeti.
    És ha nem mentem le a drivereket akkor irgalmatlan szopó lett volna mert olyan hogy Cenovo support nem létezik, az egzotikus, csak erre a gépre írt drivereket sehonnan nem lehet levadászni a neten, kíváncsiságból próbáltam vendor ID alapján. Már az internet legsötétebb orosz oldalain jártam de nincs, letölthetetlenek.

    Namost elővenném a Te vesszőparipádat, a mindenhol azonnal pöccre induló Linuxot.
    Próbáltam a mini gépre felhegeszteni Mintet, Ubuntut és Arch Manjarot.
    Mindegyiknél a végeredmény hogy
    Nem volt hang, se hdmi-n se a jack csatin
    Nem volt wifi
    Nem volt bluetooth
    És nem volt kártyaolvasó.
    Azaz csak a LAN csipet tudta lekezelni a híresen rugalmas, általad mindenre azonnal használható Linux.
    Bánom hogy a kis gép el lett adva mert vállalva a költségeket elpostáztam volna Neked és kíváncsian vártam volna hogy mire mész vele. Semmire nem mentél volna, ezt borítékolm, vagy ha igen akkor állítom hogy napjaid rámentek volna a mutatványra de blutuszt és kártyaolvasót soha nem tudtál volna rá csinálni Linux alatt de a wifire is ezt mondom.

    Én meg lementettem az összes egzotikus drivert, Win install, driverek vissza és pöccröff a gép.
    Ha nem mentettem volna akkor kidobhattam volna a gépet a kukába mert a Win eszközkezelő 11 darab létfontosságú hardvert nem tudott kezelni driverhiány miatt.
    Ha így teszek, ki a hülye hogy tönkrevágtam a mini gépet? Én, csakis én.
    Eszembe se lett volna mást hibáztatni.
    És mint feljebb írtam, Linux-szal a gép használhatatlan.
    2 hétig gugliztam meg fórumoztam meg angolból fordítóztam, itt is kérdezgettem PH-n de nem lehetett megoldani.

    Akkor, ezesetben hogyan tovább mini pc-Linux vonalon?
    Úgy hogy el kell felejteni és Windows.

Új hozzászólás Aktív témák