Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ahelyett, hogy bekapcsolódnék (jobban) az eddigi sárdobálásba, inkább érintőlegesen reagálnék az írásodra, tibi - csak hogy Te is és mások is láthassák: van élet a Windows-on kívül - sőt, sok dolog platformfüggetlenül is megoldható, de ez feltételezi azt, hogy az ember ismeri a rendelkezésére álló lehetőségeket.

    Nemrég egy olyan környezettel volt szerencsém megismerkedni, ahol a CIO elég erős Google-hívő. Ennek eredményeképpen van Google Workspace, annak minden egyes összetevőjével egyetemben. Ez azt jelenti, hogy nem probléma a Teams vagy az MSO kiváltása, de mindezek mellett - ha van időd és kedved - programozástechnikailag használhatod a Google minden alkalmazását.

    Az óvodás kajabefizetéses rendszeredet tökéletesen le lehetne managelni GW-n és túl sok erőfeszítést sem igényelne, mivel a GW-n futó saját alkalmazások javascriptben íródnak - példa: én egy teljes incidenskezelőt csináltam oda automatikus könyvtárnyitással, file-másolással, Slack-üzenettel, Jira-tickettel, managereknek dashboardok, statisztikák, pivot táblák, minden kutyafüle. Nem kellett hozzá MSO, GW igen.

    Cseberből vederbe? Lehetne, de a GW-n kreált scriptjeidet letöltheted, a dokumentumaidat letöltheted akár open szabvány szerinti dokumentumokban - azaz nincs vendor lock-in.

    ActiveX-eket azért ne emlegessük, mint a jó megoldások csimborasszóját, ha akkora security hole a meglétük, hogy azon a Föld is átfér. (Mondhatod, hogy csak belülről érheted el ezeket a rendszereket - és ha valaki behatol a hálózatba? Akkor máris úgy néz ki, mintha belülről jönne...)

    Távmunka, távoktatás: GW.

    Szóval ha kimozdulunk a home user környezetéből, akkor jól látható, hogy van a Linuxnak létjogosultsága. Nem terjed desktopon? Pont nem érdekel, legalább nem cseszik el még jobban (bár a Red Hat / Poettering duó mindent megtesz e cél érdekében).

    Mondhatod, hogy én nem is a Linuxról beszéltem, hanem a GW-ről. Igaz, de a GW használatához nemhogy nem kell Windows és MSO, hanem platformfüggetlenül tudom elérni és megcsinálni rajta a dolgomat.

    Ahhoz pedig pont jó egy Linux is.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák