Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #86564352 #119 üzenetére

    "Az ingyenes opensource dolgoknak a sok előny mellett sok hátránya is van. "

    De még mennyi!
    Példám, nagyon sokat nézek Youtubet külső mediaplayeren és gyakran töltök le a YT-ról ha valami megtetszik. (sokat dolgozok kinnt a prérin és a 15GB mobilnet filmezni nem sok, ezért előre letöltögetek)
    Itt van a youtube-dl. Kell az SmPlayernek a YT. streamhoz. Leölteni én nem használom mert a parancsai között elveszek, a gui meg olyan szegényes mint a háború után egy pesti speiz.
    Erre a célra, letölteni a 4KVideodownloadert használom, az gui szempontból maga a kánaán és keresztplatformos, tökéletesen megy Linuxokon is.

    Namost. A YT eléggé gyakran vacakol az apikkal és ilyenkor minden ilyen célprogram meghal. A tünet hogy a stream vagy a letöltés beesik 1kB alá, így használhatatlan.
    Namost. Ez történt 2021 júliusban is.
    A youtube-dl fejlesztő-karbantartó brigádja ez év azaz 2022. január elején frissítette az appot. Mivaaan...? Fél évre?
    Addig már mindenki kapcsolt, pl. SmPlayerék kidobtak egy frissítést amibe alternatívaként a yuotube-dl helyett használható annak egy forkja amit (egyelőre!) még naprakészen tartanak. A neve yt-dlp.
    Persze hogy akarom, szerencsére az SmPlayer fejlesztői gondolnak a termináldiszlexiásokra is mint pl. én és 3 kattintással Winen és Linuxon is letölti és hadrafogható a yt-dlp.
    A 4kVideodownloaderről szó se essen, az 2-3 nap késéssel azonnal követi ezeket a yutub anomáliákat azaz maximálisan jól használható. Ingyen.

    Kérdem én, ha egy abszolút ismert, keresztplatformos ingyenes szoftver fél év múlva frissül, addig használhatatlan, akkor mi értelme van? Igen, oké, ingyenes, a fejlesztőknek rossz 6 hónapjuk volt, lebabázott az asszony stb.
    De így az egész semmit nem ér, akkor zárják be a boltot és kövessék több 10ezer elárvult projekt sorsát. mer az aztán van bőven.

    Most én és szerintem milliók a yt-dlp-t használják. Meddig? Amíg ezt is el nem engedik a készítői?

    Mst megint jön a
    meg kéne kövezni a tordaitibit,
    van 20 éves Wines szoftverem nem is egy, természetesen ingyenes és némelyiknek még él a frissítése, azaz a fejlesztője karbantartja 20 éve a szoftvert, a többi meg teszi a dolgát azóta is frissítés, feloldhatatlan függőségek meg egyéb nyavaják nélkül.
    W2000-Xp-Vista-W7-W8-W8.1-W10 alatt működtek és szerintem W11 alatt is működni fognak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák