Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    válasz moonman #6 üzenetére

    közben jelenésem volt, de egy-két hozzáfűzni való:

    "az almát meg azért írtam bele, mert bizony produktívabb munkakörnyezet lehet, mint egy Windows."
    ez szerintem egyén- és feladatfüggő. ha annyival produktívabb lenne, már rég nem így állnának"

    ezért szerepelt ott a 'lehet' szó, viszont maga az oprendszer használhatóbb, egyszerűbb átlátni, mint a Windows-t. ez persze másnál lehet máshogy van, a legtöbben, akik használtak Mac OS-t én úgy tudom, ezt vallják. persze lehet ez azaért van így, mert csak azok nézik meg/próbálják ki, akiknek tetszik/nem elégedettek a Windows-zal? :DD

    ""azért az elég érdekes, hogy lényegében 1 évtizede nem adtak ki új operációs rendszert..."
    igen, ezen én is mindig jót mosolygok, amikor jön a Windows-fikázás, hogy ugyanaz az ősrégi technológia... "

    az hagyján, de a biztonságot, mint szempontot, ha objektíven nézzük, akkor bizony nem kicsi lemaradásban a Mac OS :P Persze ez a téma azért bonyolult és sokáig vezetne..
    Az azért akkor is elmondható, hogy bizony a Mac OS jobban gazdálkodik a géppel, mint a Windows. És itt most nem olyan gerinctelen tesztekre kell gondolni, hogy Apple hardveren bootcamp-windows, mert az bizony egy buziság, Hackintosh vs Win7, az már talán kevésbé hazai pálya :P Persze persze más koncepció (Microsoft: mindenen működik, Apple-csak egy-két HWkonfigon, stb, stb, de ez akkor sem kifogás..)

    A kezelőfelület: napi 50x pl végignézem legalább az Explorer-t intézőt mindent.. Azzal is tisztában vagyok, hogy nem hasraütésre készül itt bármi is és meg van mondva Sanyinak, hogy na akkor csinálj 50x50-es picture3.bmp-t ide paintben, mert az jó lesz nekünk, de kevesebb figyelmet vonna el/átláthatóbbá tenné az egész rendszert egy kis egyszerűsítés, kicsit minimalistább szemléletmód. Az is igaz, hogy sokak meg azért vesznek új Windows-t, mert az új mindig 'szebb'. Ki tudja, lehet itt dől meg az én nyavalygásom (szinte biztos). Egy dolog van, ami tényleg nagyon hasznos lenne, bár ezt is gondolom sokat hallottad: helytakarékossági szempontból sokkal jobb a fenti fix menüsor! És ez ugyan hülyén hangzik a 30 colos monitorok világában, de valamit tényleg számíthat, mert nekem ez volt az egyik legelső kedvencem a Mac OS-ben (persze dock, a system preferences egyszerűsége (ha meg más kell, akkor úgyis utána olvas az ember és ott a terminál, etc..)).

    Na mindegy, túl nagy bálna lett a Windows-ból és kész. Nem tudom, lehet-e még ezzel kezdeni valamit, ketté bontani a rendszert, lehet nem is kell. Viszont valahol meg kell húzniuk nekik is lassan egy határvonalat, különben a 'mindenlébenkanál' (amit meg lehet venni PC-s boltban, azt elvileg le kell tudnia kezelni a MS OS-ének) koncepció egyre jobban a rovására lesz a rendszernek, a legtöbb hiba eddig is ebből adódott. Meg valahogy tényleg, túl idegen, kevésbé intuitív a kinézet. Szívesen vennék valami szimulált több-desktopos megoldást is, mert iszonyat sokat számít az is! (tudom, Tiger előtt nem volt, de én csak a Leo-tól vagyok epölsznobvérfanbojsztívdzsobszbuzinaivgyökér) Merthogy én külsős programot erre nem fogok használni, azokból XP alatt elegem lett :D

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák