Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz #79335424 #18 üzenetére

    Ez sajnos igy van, app fejlesztőként alátámaszthatom.
    Ha valaki pl. reklámot akar megjeleniteni az appban és ehhez hozzá adja a hivatalos google admob sdk-t ami ehhez szükséges (és amit értelemszerüen a google biztosít és a hivatalos módja a reklám elhelyezésének), akkor a következő engedélyeket csapja hozzá automatikusan az apphoz:

    "com.google.android.c2dm.permission.RECEIVE"
    "com.app.permission.C2D_MESSAGE"
    "android.permission.READ_PHONE_STATE"
    "android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE"
    "android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"
    "android.permission.WAKE_LOCK"

    Na erre varjon gombot az ember és magyarázza meg a usereknek hogy egy zseblámpa egyszerüségü appnak mi a túronak kellenek ezek az engedélyek. Az öszinte válasz az hogy a tudja a f.sz.m, nekem nem kell a googlenek kell...

    És most kapaszkodjatok meg: mindez egy sehol sem dokumentált "feature" és úgy kerül be az app kért engedélyei közé hogy az sehol sem szerepel ott, ahol az app egyébként szükséges engedélyei felsorolásra kerülnek.

    Teli vannak panaszáradattal a google fórumai, hogy az app fejlesztő frissitette az admob sdk-t, majd egy új verziót akart kiadni az appból és feltöltéskor szembesült vele hogy 5-6 új engedélyt kér az appja anélkül hogy egy deka sort hozzányúlt volna az engedélyekhez...

    És a legjobb hogy a user meg panaszkodik hogy minek ez a sok látszólag (illetve valójában is) szükségtelen engedély egy zseblámpa egyszerüségü appnak, biztos el akarom lopni az adatait. Akarja a halál, a google akarja...

    És akkor a ráadás: jelen cikk többek között arról szól, hogy a READ_PHONE_STATE engedélyt kérő appok fejlesztői adjanak be adatvédelmi nyilatkozatot arról hogy mit fognak csinálni azokkal az adatokkal amiket igy megszereznek... Gondolkoztam rajta hogy én is oda fogom irni hogy én aztán semmit sem, kérdezd a google-t ő lopja el az adataidat.

  • Béééla

    őstag

    válasz #79335424 #18 üzenetére

    Na igen, hozzá lehetne csapni hogy melyik komponens kéri az engedélyt, mert ha beleteszek egy inapp vásárlást és bizony a gúgel megkerülhetetlen, akkor ne a fejlesztőn legyen elverve a por. (mondtam volna hogy nem kötelező reklámot betenni, de IAP fizetős alkalmazásban is elképzelhető)
    Vagy nyelje le azokat az engedélykéréseket (inkább ne), vagy írja oda hogy "Google Feature, és úgyis benne van a telefonodban".

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák