Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hopkins95 #4 üzenetére

    Miért kéne erősebb hardver már most? Egy éve jött ki a Switch még csak... Mind a PS4, Mind az X1 esetében azért ennél több idő volt, amíg kihozták a továbbfejlesztett változatot (3-4 év kellett hozzá). És ha jönne egy erősebb hardverrel rendelkező verzió, miért menne a "sima" Switch támogatás a levesbe? A sima PS4 és X1 is támogatott még, és ha a Sonynak és az MS-nek megy, akkor miért ne menne a Nintendonak?

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hopkins95 #8 üzenetére

    Szerintem nem gondoltad végig teljesen ezt a "Switch Pro" ötleted. A Nintendo tovább tervez a Switch-csel, mint az ipari 5-6 év átlag - innentől fogva az általad inkompatibilisnek megálmodott Pro verzió tuti nem készül el. Ha pedig kompatibilis maradna, azt meg nem éreznéd előrelépésnek, plusz a Sony és a Microsoft példája is mutatja, hogy nagyon korai lenne még.
    Ahogy én látom, persze csak mint kibic:
    - Nekem úgy tűnik, hogy a Switch lesz az, amit a Nintendo továbbvisz - nem nagyon van már különösebb érdeke a 2DS/3DS vonal fenntartásának. Most persze még tolja azt is, de két, kvázi egymással konkuráló platform szerintem nem kell neki házon belül, ergo azt majd szépen kivezeti.
    - A külsős fejlesztők is óvatosak voltak a Switch-csel, hiszen a Wii U nem volt akkora durranás (tehát a Nintendóba vetett bizalom is megrendült kissé), és kivártak.
    - Kivártak amiatt is, mert ilyen hibrid konzolt eddig nem igazán készített senki, kérdéses volt ilyen szempontból is a sikere.
    - Gondolom a profilozás sem olyan egyszerű (bár valószínűleg nem túl bonyolult), hiszen handheld/tabletop módban akkuról megy a gép visszafogott teljesítménnyel, de csak 720p-s kijelzőt kell meghajtania, míg dokkolva több a kraft, de a kép akár 1080p is lehet.
    - Hardverigényes játékokat is le tud kezelni a Switch, ha jól portolják. Azért a Doom és a Wolfenstein II nem semmi munkák, még ha a grafika minőségén lehet is vitatkozni - de a tény attól még tény marad: ezek a játékok itt vannak és játszhatóak. (Meg akad itt azért más is: Skyrim, Fortnite, Paladins, jön a Dark Souls Remastered, a Steep, az Ark: Survival Evolved - vannak azért példák rá, hogy meg lehet ezt szépen is oldani).

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Hopkins95 #14 üzenetére

    De miért kell attól félni, hogy itt leragad a Switch? A teljesítménye a jelek szerint elég, ahová és amire szánták. Direkt óvatos volt a Nintendo a Switch tervezésekor, hogy mind a melegedés szempontjából az esetek elsöprő többségében tartani tudja a belőtt paramétereket, mind az akku tekintetében, hogy a konnektortól távol is lehessen jelentős időt eltölteni játékkal. Namost ha ezt figyelembe vesszük, akkor egy Pro verzió elkészítésekor szemben a PS4 és X1 konzolokkal a handheld/tabletop módok által támasztott követelményeket is igen erősen figyelembe kell venni, tehát tulajdonképp a Nintendonak nehezebb dolga van, ha úgy vesszük. Szóval nem ragad le, hanem egyszerűen ez most hosszútávon elég lehet. Persze lehet, hogy tévednek - ha ezt belátják, akkor jöhet az új hardver.
    Ami pedig a bejelentéseket illeti: a Panic Button jelenleg a legnagyobb mesterei a Switchre portolásnak, ők nyilatkozták azt, hogy a konzol indulásakor még olyan 1 év körül volt az az idő, ami a jó munkához kellett, most ők már olyan 6-8 hónap alatt is letudják. Egy fejlesztő, aki csak most látja, hogy érdemes foglalkozni a Switch-csel, minek jelentsen be bármit is, ha neki is kb. egy év kell, mire belejön és kiadja az AAA (vagy akárcsak A) kategóriás játékát? No meg a nagyágyúk óvatos duhajok már jónéhány éve - gondolom mostanra érett meg bennük az, hogy akkor mégiscsak jelentős piacot képvisel a Switch, akkor toborozzunk és portoljunk (ami megint idő). Aztán persze meglátjuk, mi lesz még ebből.

    @Norb79: Szigorúan magánvélemény, de 6,2"-ra minek 1080p? Annyit nem javul a képminőség szerintem, mint amennyivel több kraftot igényel a meghajtása. A több kakaóhoz pedig akkor nagyobb akksi is kéne, plusz hűtés, ilyesmik (lásd fent) - mennyire lenne az még kényelmesen kézben tartható minden korosztály számára? A jelenlegi méret szerintem oké, bár nem bánnám, ha kicsit könnyebb lenne... (Mellesleg a Nintendo rég nem csúcshardvereket használ a konzoljaihoz. Sem a Wii, sem a Wii U nem volt hardverileg különösebb csoda, mégis a Wii nagyon sikeres volt (a Wii U buktája meg nem a hardveren múlt, ahogy látom)).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák