Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz SityiSXT #6 üzenetére

    Igen, csak ne felejtsd el, hogy a sima PS4 és a Pro között azért nincs olyan nagy különbség. A játékhoz a felbontáson kívül nem kell nagyon belenyúlni, hogy fusson az alap hardveren. Viszont ennél már el tudom képzelni, hogy ami futni fog az új Switchen(ha lesz ilyen, de szerintem nem lesz), akkor már jobban bele kellene nyúlni. De ha nem sokkal erősebb hardvert kapna a felújított verzió, akkor azzal megint nem vagyunk előrébb.

    Amúgy azért kéne erősebb verzió, hogy csináljanak rá több multiplatform címet. Pl. most itt ez az Unravel 2, utána is néztem hogy van -e Switchre és ezt találtam: Why Unravel 2 is Not on Nintendo Switch

    Holott ez a játék szerintem tökéletes lenne a platformra, de azt nyilatkozták a fejlesztők, hogy a Switchre portolás fél vagy 1 évig is eltarthat, mert vannak benne olyan területek, amelyek nagyon hardverigényesek.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Norb79

    őstag

    válasz SityiSXT #11 üzenetére

    Nagy konzoloknál ebben a genben két fejlesztési irány van, egyrészt a slim verzió (ez ugye volt a korábbi genben is), amikor ugye a gyártási költségen optimalizálnak, akármi is a marketing bullshit mögé, meg a pro verzió (ez nem volt korábban), ami kicsit többet ad gfxben, de jóval nagyobb árért, egyfajta prémium verzió. Switch esetén is elképzelhető mindkettő, a prémium verzió lehetne olyan, ami handheldben is tudja az 1080pt, akinek meg nincs erre igénye, annak maradhat a 720p-s olcsóbban, ha jön slim verzió, akkor még olcsóbban, mert kisebb nanora rakják a chipjüket és olcsóbb lesz a gyártás (tudom, hogy nvidia chip, de ugye a ps/xbox is amd egyedi chippel megy, amiből szintén lehetett egy ponton kisebb nanosat kérni az amd-től, nyilván az nvidia is át tudja tervezni kisebb nanora a chipjét).
    Bármi lehet, 6-10 éves életciklusba sok minden belefér.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz SityiSXT #11 üzenetére

    Igen, épp ettől félek, hogy nem lesz semmiféle Pro verzió és a Nintendo leragad egy adott hardveren, ami már akkor is kissé gyenge volt, mikor kiadták.

    Azt elismerem, hogy nem semmi mit ki tudtak hozni a Switch hardveréből 7,5 W-on, az tényleg figyelemre méltó. Azonban úgy tűnik, hogy elég sok erőfeszítést és időt igényel egy ilyen port, azért pl. az idei E3-on sem kaptunk konkrét Switch multiplatform bejelentést a nagy franchiseokból(igaz a Fortnite kijött, de az már mobilon is fut, továbbá jön a Starlink is nemsokára).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • kilua

    senior tag

    válasz SityiSXT #6 üzenetére

    Főleg hogy ezt az erősebb hardver dolgot pont a Nintendo kezdte el a New 3DS gépekkel.

    Mondjuk pont a Nintendo csinálta rosszul, olyan játékok mint pl a xenoblade1, fire emblem warriors csak new gépeken fut, az old gépek nem bírják.

    (ezt miért nem írja ilyenkor senki? ... viszont szerintem is még sok év múlva lesz ilyen, előbb egy vékonyabb passzív hűtéses switch mini kellene a 3ds korszak után )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák