Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz DraXoN #131 üzenetére

    Ez mióta AM4-es?
    Ha megfigyelted, a fenti felosztásom: asztali, APU, mobil...
    Vitatkozni persze lehet vele, mert nem teljesen egyértelmű elvi szinten, de a számozás miatt szerintem nem csak a mobilt érdemes megkülönböztetni a desktoptól, hanem az APU-t is. Az vita tárgyát képezheti, hogy a desktop és mobil APU-kat érdemes-e megkülönböztetni, én úgy gondolom, hogy a foglalat, és az abból fakadó cserélhetőség, illetve hogy lehet mellé méregdrága TB ház nélkül dVGA-t tenni, indokolttá teszi, hogy ne vegyem őket egy kalap alá.

    Ezeket csak azért részleteztem, mert bár explicite nem írtam hogy AM4-es APU-ra gondolok, de épp a felosztásból(és abból, hogy R5 3600-at cserélnék vele) szvsz egyértelműnek kellett volna lennie, hogy nem mobil termékről van szó...

    Volt egyébként R5-2500U-s laptopom(egy Lenovo Yoga 530, épp most adtam el alkatrésznek) - a helyére pedig(mert nem tudtam kivárni mire az RDNA IGP-s sorozat kijön), még a koronavírus-mizéria előtt vettem egy Lenovo Legion Y540-et(i5-9300H, 16GB RAM, 512GB NVMe SSD, GTX1650) 292e Ft-ért(~820 EUR)... ha tudtam volna, hogy jön ez a #maradjotthon, még vártam volna a vétellel, de sajnos a Vega IGP csak igen koca játékra elég, még a GTX1650-hez képest is, ahol raknak mellé dVGA-t ott meg feleslegesen tud tobbet az Intel grafikus lassítónál... OK, az i5 nem 8/16-os, csak 4/8-as, de nem munkára kell és a 1650 mellett nem lesz különösebben szűk keresztmetszet, nekem ez nem a mindenes gépem, csak a hurcolászós, átmeneti időre, ha utazok/nyaralok, stb...
    Egy E495-ös ThinkPad-et nézegettem anno még, akkoriban nem sokkal lett volna drágább, ott a ThinkPad-ság miatt kibékültem volna a dVGA hiányával, de az egész országban sehol nem volt készleten, nem csak ebben a boltban, és becsülni sem tudták, mikorra lesz...
    A mostani kínálathoz képest már nem optimális választás, az akkorihoz képest közel az volt, de nem lehet mindig várni, egyszer dönteni kell, vagy várhat az ember jobb ajánlatra haláláig.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák