Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JohnR

    aktív tag

    válasz fordfairlane #38 üzenetére

    Ebből is látszik az USA kettős játéka: beküldi a csapatait, és közben pénzt és fegyvert juttat Pakisztánon keresztül az ellenfeleinek. Mert nehogy azt mond, hogy nem tud róla! Még a Discoveryn is volt róla doku, hogy hogyan játsszák ki a pakisztáni vezetők az amcsikat, és milyen jól kiröhögik őket. De csak azért, mert azt nem tudják, hogy ez direkt van, a háború fenntartására. Tisztára mint Vietnam. Ott is csak az volt a lényeg, hogy sokáig tartson. A FED meg közben tolta pénzzel az USA kormányát, meg a háttérben a Szovjetúniót is. De ez volt már a II. VH idején is: Bush nagypapa miért is pénzelte Hitler hatalomra jutását? Miért szállítottak amerikai vállalatok a németeknek, miközben folyt a nagy VH?
    Erre is tudsz vmi más ésszerű magyarázatot, azon kívül, hogy gazdasági érdek volt?
    Sztem nem...

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #40 üzenetére

    Ezzel egyet értek. De a nyílt háború helyett lehetne azt a nagy ciat is dolgoztatni. Úgy ahogy a hidegháborúban a titkos hadműveletekkel ertek el sikert, ugyan úgy itt is meg tudunak tenni. De könnyebb szemet hunyni nem? De ez már nagyon off csöndben maradok inkább mert én még fiatal vagyok:d

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #42 üzenetére

    "Már így is k.... sok pénzt költött el háborúkra, ennyit szerintem messze nem hoz a hadiipar."

    Próbáld meg külön választani a kormányt és a Wall Street-et. Utóbbi az irányító, előbbi a báb.
    Éppen az a biznisz, hogy az USA kormánya pénzt kölcsönöz a FED-től a hadi kiadásokra.

    Miért az USA-nak a legnagyobb az államadóssága? Miért van minden országnak államadóssága? Ezen gondolkozz el.

    A világbankon keresztül mindenkit eladósítanak, aztán újabb hiteleket adnak még magasabb kamatra, aztán addig-addig, amíg bedől az egész gazdaság és felajánlják alternatívaként a világkormányt (biztos hamisított felvétel :D).

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #44 üzenetére

    Na most akkor miből volt pénzük?Van egy költségvetése a titkosszolgálatnak, amibe bele tartoznak a titkos akciók is. Ez érdekes lenne hogy ezt nem tudjuk megcsinálni mert nincs pénz. A világon az usanak a legnagyobb a hadi költségvetése. Szóval ez picit érdekes nekem.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #53 üzenetére

    Na csak oda fogunk ki kijukadni hogy kell neki a pénz és ezért kettős játékot játszik:) én arra emlékszem mindent a tömegtermelésre fogtak. Ugye olyan gazdaságot épített az államok amit még az oroszok sem tudtak hozni. Bele is rokkantak.
    Ez a gondolat menet érdekes számomra. Ugyan is én kínát tartom a következő fellendülő gazdaságnak. Most meg nem látni tisztán, meg hiába vannak sokan azért a technológia még el kerüli őket. De azért valami látszik. Mindent le másoknak. El lopnak meg vesznek. űr program... Én már előre félek. Amúgy azt én is látom hogy a nyugati demokráciák leszálló ágában vannak. Nem tudom milyen új rendsze válthatja fel.

  • JohnR

    aktív tag

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    Az IMF meg smafu mi? Kérdezd meg a devizahiteleseket, vagy a Viván nincs hírek?
    Csak két cikket reppentettek ki, és zuhant egyet a forint. Mi lenne ha tényleg berágnának? Vagy ha nem lennénk az EU tagja? Akkor ennyivel nem elégednének meg. És egy 3. világbeli országgal ezt bármikor eljátszhatják. Most épp a románokat adósítják el úgy, hogy abból egy darabig ki ne lábaljanak.
    Tudod, hogy idén 11,6 MILLIÁRD DOLLÁR kamatot fizetünk. Csak ebben az évben... És eddig minden évben 10 milliárd $ + volt a kamat? Az adósságunk 135 milliárd $ felett van.
    Ez nem elég a hatalom gyakorlásához egy nemzet felett? Naiv vagy, ha ezt nem tudod elképzelni...

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    Pont erre gondoltam amikor azt írtam gyenge. Jól meg fogalmaztad. Talán pont a gyengeség miatt gondolom azt hogy kettősjátékot játszik? Izraelnek is adja a fegyvereket. Kizárólagos szerződéseik vannak bizonyos fegyverekre amit más nem vehet meg... Ezek örült pénzek lehetnek. Ha maga az állam nem is, de bizonyos gazdasági körök biztos üzleteknek mindkét féllel.

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #61 üzenetére

    Ezt azért nem engedheti meg magának hogy egyesíti őket. Vagy hagyja egyesülni őket. Azért az sok lenne neki szerintem. Ott az olaj pénz, nem lenne egyszerű egy ekkora háborút meg vívni. Ebből akár egy világméretű konfliktus is lehetne. Amiből könnyen lenne atom háború. Irán szerintem erre felé tart nagyon... Kíváncsi leszek mikor támadják meg az amerikaiak. Ez a ki játszas... Nem tudom nekem olyan erőtlen. Biztos van benne igazság, mivel így kordában tudja tartani őket, de szept. 11 az mi? Ennyire nem lehetnek vakok hogy hagyják. Na ja, a muzulmánok mindig imádtak egymással harcolni.

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #63 üzenetére

    Értettem mit akartál mondani. Ezt a polust szerintem sem akarja(habár a technológiai fejlődés a hidegháború idején gyorsult fel szóval nem olyan biztos hogy rossz lenne, háború nélkül). Kína az érdekes. Nem tudni mi lesz még. De kína sokat köszönhet az amerikai vállalatoknak.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #65 üzenetére

    Sok kicsi sokra megy, vagy lassan de biztosan, vagy keveset többször... Szerintem ezen is nyer. Irakban sok befektetés valósult meg. Meg ott van olaj. Talán még ez is bele szól. Erre még annyit, hogy ha nem találnak megfelelő alternatív energiát, vagy technológiát a kőolaj helyett, eljöhet az energia háborúk kora is. Nem hiszem pl hogy mesterségesen tartják magasan az olaj árát.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #67 üzenetére

    Igen még bérgyárto. Pont ezt akartam írni az előbb hogy nem lesz mindig így. Én akkor lepödtem meg mikor a kínaiak most el kezdtek be vásárolni. Pl volvo. El adja az amerikai tulajdonos. De a huawei is megy amerikába hálózatot építeni, az a pénz megy kínába. Előbb utóbb meglesz a pénzük a technológiakra. Úgymond öntudatra ébred előbb utóbb a társadalom ott is.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyix

    őstag

    válasz fordfairlane #61 üzenetére

    "képzelj csak el egy viszonylag egységes közel-keleti "Muzulmániát", aminek a központja mondjuk Irán lenne. Na, azzal aztán lehetne hosszú ideig háborúzgatni,"

    lol azt miért hagynák? Az a lényeg hogy kontrollálják a háborút, igazából csak "színészkednek". Nagyon nem tetszene nekik ha egy valós erős ellenfél lenne, mert őket már nem tudnák kontrollálni, és valós háború is lehetne, ahol nem csak a hegy megy mohamedhez, hanem mohamed is a hegyhez ;)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • JohnR

    aktív tag

    válasz fordfairlane #86 üzenetére

    Látod most a végével egyetértek. A háttérhatalom pedig már annyira nem is háttér. Nem rejtőzködnek már annyira, mint gondolod. Ha az a véleményed, hogy az emberi történelem a véletlenek sorozata, és az abban résztvevők meg csak sodródtak az árral, akkor azzal csak a saját bizonyítványod állítod ki.
    Nem kell ide zájtgájszt, meg semmi más, csak az, hogy elolvasd a történelem könyveket, és más forrásokat is, és ahol ellentmondanak egymásnak, keresd meg az ok-okozati összefüggést. Ha nem találod, akkor épp vetítenek neked.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz fordfairlane #86 üzenetére

    Na igen. Volt szerencsém már egy-kettőbe bele futni. Ez is egy vélemény. Ezért vagyunk különbözőek. Egyet is tudok veled érteni, de csak egy fokig. Azért mert az úgynevezett tőkések, ahol a gazdasági döntések születnek, érdekükben áll hogy részt vegyenek vagy olyan irányba tereljék a dolgokat ami nekik jó. Függetlenül attól hogy mit történik mondjuk ugandában. Nekik a profit számít. Persze ezt árnyaltabban gondolom, mint a két véglet.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #86 üzenetére

    "Én főként azzal az elvvel nem értek egyet, mely szerint létezik egy szinte osztatlan, de láthatatlan elitcsoport, amely minden fontos eseményt távvezérel, minden konfliktust pénzzel távmenedzsel."

    A Zeitgeist sem állít mást. Az a baj, hogy mindenhonnan ömlik az összeesküvés-elmélet a még kevésbé fanatikus Alex Jones-tól kezdve egészen a durvább példányokig, mint Molnár F. Árpád.

    Az embereknek meg nincs idejük mindennek utánanézni, így meglátnak pár elvetemültet és egy kalap alá vesznek mindent. Azt mondják ez összeesküvés, tehát hülyeség, az mainstream, amit az RTL Klub mond, az az igazság. Nem ásnak a dolgok mélyére.

    A hatalmi elit a Z szerint (és szerintem is) egy tendencia. Létezik Bilderberg csoport, kár lenne tagadni, de attól még, ha (elméletben) kiirtanád az összes tagják, akkor alakulna egy akármilyen nevű csoport és azok kezdenék meg a hatalmi törekvéseket.

    Tehát a hatalmi elit az éppen piramis csúcsán állók összefoglaló neve. De amíg monetáris rendszer van, addig mindig lesz valaki a piramis csúcsán.

    Javaslom neked is az Awakening című fél órás dokumentumfilmet, ott jobban összefoglalják a lényeget. A technológia túlhaladta a monetáris rendszert. A technológiát egészen a kőbaltáig visszamenőleg azért alkotta az ember, hogy egyszerűsítse, kényelmesebbé tegye az életét és felszabadítsa a munka alól. Viszont jelenleg azért van pazarlás és túltermelés, mert el kell adni a termékeket a fogyasztó embereknek. Akiknek minél többet kell dolgozni, hogy meg tudják venni a terméket. De a munka meg egyre inkább fogy a gépesítés miatt. A munkanélküliség egyre növekszik. A munkanélküli nem tud eleget fogyasztani, tehát nem termel profitot a gyáraknak. A profit visszaesik, a termelés visszaesik.

    És ebben a mókuskerékben van az emberiség.

    "Olyan életszínvonalat semmiképp nem lehetne fenntartani az egész Földön, egyszerűen túl szűkösek ahhoz az erőforrások."

    Mivel nincs pontos nyilvántartás sehol az erőforrásokról és a jelenlegi technológiai fejlettségről (ráadásul egy csomó mindent szabadalmak védenek és hasonlók), ezt mire alapozod?

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #93 üzenetére

    Részben egyetértek, de azt azért vedd figyelembe, hogy elsősorban az átlag amerikai embereknek készült, akik hozzá vannak szokva az erős ingerekhez és sokkolni kellett őket valamivel. Lehet, hogy Peter Joseph nem a legjobb rendező, de ez még nem von le semmit a Venus Project értékéből és megvalósíthatóságából (elméletben).

    "Ebben a modellben van a komprádor elit, amelyik az anyját is shortolná, ha esne a kanadai dollárral szemben, meg van a tudatlan átlagtömeg, amelyik zombiként asszisztál ehhez, de neki igazából ez nem is érdeke."

    Ez azért olyan szinten igaz, hogy a kapitalizmusban mindenkinek, aki el akar adni az a érdeke, hogy az emberek hülyék legyenek és megvezethetők. És ezt a média hatékonyan meg is teszi a többséggel. Hihetetlenül képes elhülyíteni és lezsibbasztani az emberi agyat, itt a PH-n aránylag kevesen néznek tévét, inkább neteznek és ha néznek is válogatott műsorokat.

    Nem tudom mennyit láttál belőle, de az Addendumban például kitérnek a pszichológiai mikéntjére, hogy az embert a társadalom, az őt körülvevő környezet formálja. Ily módon egyrészt mindenki különböző azáltal, hogy különböző ingereket él át, másrészt a pillangó hatás is érvényesül. Bármilyen apró mozzanat befolyásolhatja egy ember életét. Hogy a legegyszerűbb, de szemléletes példával éljek, otthon felejted a mobilodat és ez ment meg attól, hogy elüssön egy 200-zal lakott területen hajtó autó.

    Ez utóbbival azt akartam szemléltetni, hogy nagyon sok apró, visszamenőleg akár ellenőrizhetetlen esemény befolyásolhatja egy ember életét. És ehhez még hozzá jön a gyerekkor, amikor a leginkább fogékony a gyerek mindenre. Megfelelő pszichológiával képezhetsz belőle bármit, akár még gyilkost is. És ugyanígy, rosszul alkalmazott pszichológiával minden ki is csúszhat a kezedből. Hogy általános példákat említsek a nadrágszíjjal vert "kitűnő tanulóktól" a vallási fanatikus szülőkön át az alkoholista szülőkig megfejelve az adott környezettel megjósolhatatlan mi lesz belőle ha felnő.

    És ahogy a tükörben is magadat látod, nem azt, ami tegnap voltál vagy holnap leszel, így a társadalom is a saját képére formálja önmagát.

    "Ennek nem az a fő üzenete, hogy műveletlen vagy, olvass többet, hanem hogy te nem vagy hibás, te semmiről sem tehetsz."

    A vallási résznél például éppen hogy csak ki nem mondja szó szerint. Persze ezt is sokan félreértelmezték, vagy félreérthető, nem tudom, mivel soha nem voltam vallásos, de szerintem egész jól megfogalmazta az egész lényegét azzal a mondattal, hogy "Nem tudom mi Isten, de azt tudom, hogy mi nem az."

    De ha folyamatosan fikázná az embereket, akkor az első 5 percben fognák és kikapcsolnák pont azok, akiket a leginkább megszólít a "lehülyézéssel".

    Ha egy száraz dokumentumfilmet kapnánk Fresco technológiai fejlesztéseiről, akkor azt nem sokan néznék meg.

  • Sanyix

    őstag

    válasz fordfairlane #86 üzenetére

    "Olyan életszínvonalat semmiképp nem lehetne fenntartani az egész Földön, egyszerűen túl szűkösek ahhoz az erőforrások."

    Erőforrások szűkösek ja. A jelenlegi pazarló, nem hatékony rendszerben persze úgy néz ki... ahol a fejlesztéseket is pénzügyi érdekek kaszálják el.
    Tulajdonképpen a "közgazdász kapitalizmusisten" bullshit, hogy a pénz a fejlődés húzóereje is hazugság. Arra való hogy ne várj túl sokat az emberiségtől, és az a valóságosnál is rosszabbnak tűnjön(hogy pénz kell ahhoz hogy fejlesszen, kutasson valaki, pedig nem mert az ember kíváncsi, és alkotni akar (legalább is az emberek egy része)). De a lényeg az hogy a pénz legalább is a jelenlegi rendszerben a fő visszatartó erő, állami méretektől világméretekig (állami reformok hiúsulnak meg a korrupciós pénzek miatt, az nyer aki többet fizet nem az aki jobb, vagy pl az olaj téma ahol szintén próbálják visszatartani az alternatív megoldásokat, fegyvergyártásra költenek hasznos fejlesztések helyett, stb)

    Egyébként van látható elitcsoport is, a G20 :) bár ők csak bábok, az igazi fő fő elitcsoport a pénzvilágban van, az aktuális leggazdagabbak alkotják.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz fordfairlane #93 üzenetére

    A Zeitgeisttel az a legnagyobb baj, hogy csúsztatások és hazugságok egyvelege, mely olyan ügyesen van előadva, hogy simán megvezetik, az ókori történelemben nem túl járatos, és gondolkodni lusta, átlagembert.

    És tényleg hazugságokkal és csúsztatásokkal van tele, csak utána kell olvasni az abban foglaltaknak. Sokan meglepődnének...

    ***

Új hozzászólás Aktív témák