Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    Ez a hír ngabor korábbi (még szerkesztés előtti ;) ) véleményéröl szól. Irán csinált magának egy kisebb "szuperszámítógépet" meteorológiai célra (vagy bármi másra. Nem érdekes). Ez némely országnak nem tetszik. És mi, mivel a "némely országhokhoz" közelinek érezzük magunkat, ezért így kommunikáljuk le. Ennyi. (Gondoljatok a rendszerváltás előtti időszakra pl: az oroszokat ha megkérdezted volna, ők megdöbbentek volna, ha azt mondod nekik,m hogy ők megszálltak minket. Szerintük ők felszabadítottak minket és utána csak vigyáztak ránk! És ez nem vicc!) Nos ennyit a tiltott processzorokrol...

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz Tim82 #14 üzenetére

    Hmm vagy te értettél félre, vagy én most téged :) Én a "tiltott" szóra koncentráltam a hsz-ban. Tehát hogy a cikk címe tiltott processzorról ír. És csak arra próbáltam rávilágítani, hogy miért is ez a szó szerepel a címben (és a cikkben), miért is tiltott, és hogy mennyire más a leányzó fekvése a másik oldalról, mondjuk arról az oldalról, ahonnan (csak példa! Nem belekötni!) azt lehet látni, hogy egy ország erőszakosan akar demokratizálni más, tőle minden szempontbol idegen kúltúrákat, és meg akarja mondani ugyanezen kúltúráknak, hogy mit tehetnek.

    A cikk címe pedig nyílván azért ez, mert mi (kúltúrálisan, morálisan vallásilag stb) a "némely országokhoz" vagyunk közelebb. De ez már szvsz iszonyatosan OFF :D

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák