Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Tian66 #8 üzenetére

    Ahogy mindenki hasznot húz mindenből amiből tud. Az utcaseprő például abból, hogy mások törvényt szegve szemetelnek. A temetkezési vállalkozó mások halálából. A végrehajtó mások nyomorából. A gyógyszeripar mások betegségéből. És így tovább...

    A különbség csupán annyi, hogy az adott korban, az adott törvények szerint melyik oldalon állsz. Ha a legális/törvényes oldalon, akkor a rendszer védelmét és elismerését élvezed. De ez egy relatív elismerés. Észak-Koreában pl. ha a gyerekei láttára elvágod a nyílt utcán valakinek a nyakát, aki hangosan kiordítja, hogy "Kim-Jong-un kapja be a f*szomat!", akkor nemhogy börtönbe nem mész, talán még kitüntetést is kapsz érte.

    Egy liberális világban pedig ha egy nyálas kis tenyérbemászó agresszor vagy, aki mindig nyugodt és mosolygós (még ha ezt gyógyszerekkel is éri el) és valaki megüt, akkor ő lesz a bűnös, te pedig élvezed a rendszer védelmét. Mert az agresszió nyílt formája a legelítélendőbb bűn.

    A társadalmi rendszerek viszonylagosak, még ha sokak tudata egyesült is a jogrendszerrel, melybe beleszülettek.

    (#9) energy4ever: "Ha megolne valaki az egyik csaladtagodat korrekt lenne ha nem bunhodne erte?"

    Attól feltámad a családtagom? Nem. Akkor meg? Dögöljön meg a szomszéd tehene is, mert attól nekem jobb lesz? Inkább olyan világot szeretnék látni, ahol nincs oka embert ölni senkinek. Az elkövetett gyilkosságok ugyanis közvetve vagy közvetetten a pénzre vezethetők vissza.

    "Az elado sorban levo xbox360-ak, psp-k, tobb mint fele kepes masolt jatekot futattni. Ehhez mind-mind hozzajarult az az ember."

    A szabadpiac az egyensúlyi állapotra törekszik, amit pár túlbuzgó hivatalnok megpróbál kényszeresen beszabályozni. Való igaz, hogy hozzájárult az ember.
    - A fejlesztők, akik ahelyett, hogy magukba néztek volna és képesek lettek volna olyan játékélményt nyújtani, mint régen és optimalizálni, a profitmaximalizációra törekedtek. Korrekció helyett inkább tovább erőlködtek másolásvédelemmel, ami végül addig burjánzott, hogy már az is warezolt, aki addig megvásárolta.
    - A gazdasági rendszer, ami folyamatosan nyitotta a gazdasági ollót és süllyesztette a piramist, így megjelentek a megélhetési warezolók.
    - A keretrendszerek üzemeltetői, akik mostanra kezdték el kapiskálni (Netflix és társai), hogy a kényelmi faktor nem elhanyagolható tényező.

    De a folyamatos makacs izmoskodás oda vezetett, amire többen rávilágítottak a fórumban: generációk alatt kitermelődött egy olyan réteg, aki sportból warezol és betonbiztos ideológia rejlik a tevékenysége mögött.

  • azbest

    félisten

    válasz Tian66 #8 üzenetére

    Engem az szokott zavarni az ilyen ügyeknél, hogy egy polgári peres szituációban mégis büntetőügyet játszanak, mert a letöltés olyan bűn, mint a gyilkosság, még a büntetési tételek is keményebbek néha.

    Más részt a nemzetközi ügyekben rendszeres, hogy a cégek a politikusaikkal gyakorolnak nyomást egy másik ország politikusaira, akik pedig az igazságszolgáltatást tolják bele. Néha elég fura az, ha egy külföldi cég által fizetett (lobbi) külföldi politikus egy másik ország területén eléri, hogy az FBI egy csapattal rajtaüthessen valakin, aki a helyi törvények szerint lehet nem is követett el súlyos dolgot. Bár végülis ennyi erővel a cia is levadászhatná.

    Szóval alapvetően nem értek egyet a jogosulatlan felhasználással, fogyasztással, de némileg enyhítő körülmény, ha másik oldal nehezen képes legális utat nyitni egy létező igényre. Másrészt a nyugati gondolkodásmódra nevelt emberek nehezen viselik, ha a keleti fizetésükkor szembesülnek azzal, hogy bizony ők csak sokad osztályú világpolgárok.

    Magam részéről törekszem arra, hogy ha van megfizethető és megfelelő minőséget adó tartalomszolgáltató, akkor náluk szerzem be a tartalmakat. Pl. Steam, deezer/google/spotify, mindigtv (ez picit kilóg a sorból, de házi szerveren át pécével, tablettel és telefonnal úgy használom, mintha egy stream szolgáltató lenne). Videótéka terén lehetne még fejlődés, a netflixre is kíváncsi lennék. De irígykedem a koreaiakra, akiktől a webrip filmek jönnek, mert náluk már online tékából nézhetőek azok a filmek, ami itt még néha a moziban sem volt.

Új hozzászólás Aktív témák