Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz anulu #24 üzenetére

    "köszönöm, hogy ezt leírtad. nem fogok érdemben a többire reagálni, de ez pontosan bizonyítja, hogy mennyi rálátásod van a dolgora, és egyébként arra is, hogy tudod, hogy mik a követelmények a kereskedelmi OS-ekkel kapcsolatban az USA-ban, ami alól pl a RedHat és a Suse sem bújhat ki. tudom, azok sem open-source-ok :P
    segítek: mindegyik rendszerhez ugyanannyi hozzáférést kell biztosítani a nemzetbiztonsági hivatalaik számára."

    Erről valami link? Esetleg technikai megvalósitás? Egyáltalán láttál már számitógépes hálozatot? :)

    Csak azért kérdem ezeket, mert vállalatoknál a forgalom átmegy egy tüzfalon, ami naplóz, figyeli a kimenő/bemenő forgalmat, elemzi azt stb tudástól függően.

    Tehát ha nekem például az intranetes gépeim windowst futtatnak, de a tüzfalam egy linuxos gép, akkor hogy is fog bejönni a DHS a wines gépeimre?

    Továbbá hogyan oldja meg a DHS hogy csak ők tudjanak azok a backdooron bemenni tetszőleges rendszerbe? Ugyanis nem csak a világ nagy része használ windowst, hanem az amerikai hivatalok nagy része is, tehát egy hacker kb. pont ugyanolyan könnyedén tudna bármelyik gépükre bejutni ezzel a backdoorral mint ahogy ők másokére.

    Szóval ne haragudj, de ez kb. pont ugyanolyan bullshit és miszticizmus mint a multkor amikor egy másik srác jött azzal hogy az amcsi nemzetbiztonságiaknak mindenféle titkosito algoritmushoz van egy szupertitkos kulcsuk amivel minden titkositott cucc visszafejthető... Persze amikor rákérdeztem hogy van-e fogalma az rsa/dsa stb elméletéről, a matematikai müködésükről meg hogy egyáltalán hogy képzelte ezt a mindent visszafejtő kulcsot akkor csak terelés volt a válasz...

  • #82729984

    törölt tag

    válasz kokyt #49 üzenetére

    Ja ok, akkor félreértettem. Csak halálra idegesitenek a vérpistikék, akik mindig jönnek azzal hogy a windows teli van beépített backdoorokkal amiken keresztül az amcsi nemzetbiztonságiak ki/be járkálnak.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Canis rufus #55 üzenetére

    Ehhez viszont nem kell semmiféle beépített backdoor.

    Arról nem beszélve hogy tenoristák ellen ez amúgy is hatástalan mert vagy nem használnak számítógépet, vagy alaposan kidolgozzák hogy hogyan, nem tenoristák esetén meg elég ha a nyakába varnak az illetőnek valami fiktiv megerőszakolta a 120 kilós takaritónőt (aki mellesleg férfi) cimü esetet

Új hozzászólás Aktív témák