Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lezhawer

    csendes tag

    Én kb 1 hete vagyok ennek a lejátszónak a birtokában, gondoltam megosztom a tapasztalataimat... :U

    Előtte egy Mpio Fy500-asom volt, mely rossz mérnöki tervezés következtében vált eladósorba.. (mindig letört az a *** elemtartó fedél pöcke :((( ) hát ahhoz tudom hasonlítani leginkább...vagyis csak hangzásilag talán :)

    Na de térjünk a tárgyra..

    A kinézete sztem igen kúl, nekem sokkal jobban bejön mint pl a trendi iPod-oké. Nincs telipakolva felesleges gombokkal, letiszult a formavilág, Samsung felirat is csak elrejtve fedezhető fel. Viszont az ujjlenyomatok megjelenése a kezelőfelülten elkerülhetetlen. Mellesleg itt említeném meg hogy egy védőtok elfért volna még a csomagolásban, mert mivel azért el van látva valamiféle védőréteggel nem hiszem hogy ha egy zsebbe hordanám a kulcsommal az egészségesen hatna a tükörsima felületre :D

    A kijelző szerintem az egyik erőssége, meglepően szép éles képe van, 320*240es felbontás pedig bőven elegendő. Igaz csak 2"-os de valljuk be, hogy nem is fért volna el nagyobb mert az a méret rovására menne és feltételezem senki sem akar egy féltéglát a zsebében hordani mp3 lejátszó címszó alatt :D Zene klippek és kisvideók lejátszására nagyon jó, télleg egész élvezhető a minőség (persze nem egy mozihoz viszonyítva) még akár filmbe égetett feliratot is el lehet olvasni igaz nagy koncentrálást igényel inkább csak az elvetemültebbeknek ajánlom, de a lényeg hogy az is olvasható. Viszont egy szinkronos filmet bármikor meg lehet nézni rajta.

    Hangzásában én nem találtam semmi kivetnivalót, nagyon jó és a 7 sávos equalizer bárkinek segít a kívánt hangzásvilág eléréséhez ha a gyári hangképek között nem talál magának megfelelőt. Ezen felelül még találunk egy opciót ahol pluszba 3D hangzás és basszus állítható, ez nekem nagyon tetszett. :) Régi Mpio-mhoz hasonlítva sokkal jobb, ott néha még a hangerővel is voltak problémák, nem beszélve arról hogy magasabb hangerőn nagyon torzított ( gyári fülessel) :(( Ez a probléma azonban itt nem áll fenn...még a hozzáadott fülessel sem :)

    Firmware ügyileg rendben van, úgy érzem az alapvető funkciókat kifogástalanul ellátja mint pl az mp3 lejátszás, bár elfért volna még egy két extra menüpont. Id3 tag-ek alapján is lehet számkat keresni de a Music Browser is rendelkezésünkre áll. Hát én inkább utóbbit használom és szerintem sokan ezt fogják inkább :) Egyszóval van mit javítani de Samsungéknál ez ügyben nincsen tétlenkedés. Elvileg létezik UMS-es firmware is hozzá amit én egyelőre nem próbáltam így nem tudom hogy müködik-e. A kutyás menü is lecserélhető ha valakinek nem tetszik.

    Véleményem szerint ez egy nagyon jó lejátszó, legalábbis ebben az árkategóriában. Sokaknak nem tesztik ez a kezelőfelület, de ez is szubjektív meg lehet szokni, viszont nagyban hozzájárul ehhez a formához. Ami nagyon tetszett hogy egy 2 órás mp3nál is pillanatok alatt oda tudok tekerni ahova szeretném köszönhetően a folyamatosan gyorsuló keresésnek, ami az Mpio-n megint egy rémálom volt. Az aksija jól bírja, le nem mértem de megfelelő ideig számomra.

    Ezzel a közhellyel élve: mindenkinek csak ajánlani tudom! :C

  • Lezhawer

    csendes tag

    válasz vili13 #39 üzenetére

    Nos, nekem egy Motorola V360-m van, próbáltam párosítani őket, a telefon meg is találta de nem sikerült a kapcsolatot létrehozni :O ...mondanom se kell nem a gyári flash van a telon, rég lecseréltem 1.8as Yuetre. ;] Bár nem tudom mennyi köze van a dologhoz, lehet semmi..

    Amugy angol oldalon olvastam ilyet én is...ott azt írják hogy csak párosítani sikerült a telefonnal semmi más...viszont egy novemberi firmware-ben már müködni fog minden , elméletileg...

    hát aztán majd meglátjuk... :U

  • Lezhawer

    csendes tag

    válasz ddekany #40 üzenetére

    Na...pakoltam fel olyan mp3-akat amiben egyáltalán nincs Id3 tag, csak a file nevekben szerepel hogy hányadik szám az albumon.Nekem spec nem volt problémam azzal hogy össze vissza játszaná le. Szépen ahogy az albumon rajta van, úgy következnek itt is a számok. Én inkább a File Browser-t használom ami K3ból hiányzik pedig sztem sokkal jobb.
    Normálisan rendezi a számokat úgy mint a Total Commander, és ha innen indítom el a számot akkor szépen játsza mindig az utána következőt :)

    Amugy asszem az 1.20as firmwarebe má playlist-et is lére lehet hozni. :)

    No, de vessünk egy pillantást az új 1.29es firmware :D

  • Lezhawer

    csendes tag

    válasz ddekany #44 üzenetére

    Kipróbáltam így is és semmi gond nem volt vele...fel se pakoltam az összes számot..sorrendbe rakta szépen. Mikor lehuzom USB-ről van egy Library Update, lehet akkor rendezi nem tudom...lényeg a lényeg: müködik. :D

Új hozzászólás Aktív témák