Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kuyarashi #3261 üzenetére

    Persze a többi cikk is érdekes

    Így van, ezt oldalt én is csak ajánlani tudom! :K rengeteg érdekes /hasznos iromány található rajta :)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz kuyarashi #3261 üzenetére

    "Ennek kapcsán merült fel a kérdés, hogy mikor egy cég -amelyik kalibrálást vállal-, hogyan választja ki, hogy melyik monitort milyen -elsősorban- szoftverrel kalibrál be. Arra gondolok, hogy például, ha én elküldeném a fent említett monitoromat kalibrálásra, akkor mekkora eséllyel kalibrálnák azt helyesre? Ha mondjuk az OázisComputer "prémium" kalibrálását kérném, amit a Discus-al végeznek, akkor milyen eredmény jönne ki? Szólnának, hogy, ezt az X-Rite-al érdemes csinálni, vagy sem? (Az megint más kérdés, hogy az ő videokártyájukkal készült profil, mennyire volna releváns az én konfigommal.)"

    A saját belső LUT-os (hardveres) kalibrálást támogató monitorok csak saját - a gyártójuk által biztosított - szoftverrel kalibrálhatóak ilyen módon, a szoftver pedig meghatározza, hogy milyen kalibráló hardver(eke)t támogat (egyébként a Benq-é a legnagyobb szabadságot kínáló a kalibabrálók tekintetében), így rövidre van zárva a helyzet: ezért van többféle kalibráló eszközöm, hogy mindig a megfelelőt tudjam használni. Az Oázis nevében nem tudok nyilatkozni: velük kapcsolatban kérdezd Brekk-et (feltételezve, hogy a legpontosabb eredményre törekszenek ők is, a legjobb megoldást választják). Azt jól tudod, hogy fotófeldolgozásra, vagy más színkritikus felhasználáshoz (pl. orvosi műszereknél) saját VGA-val szükséges kalibrálni.

    Szerk.: Ha 5 percen belül írsz 2 hozzászólást, akkor a másodikat a fórum netikett szerint szerkeszd bele az elsőbe: erre (is) való a szerkesztés gomb! :)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák