Új hozzászólás Aktív témák

  • Maksabali

    kezdő

    válasz Csorbi #7027 üzenetére

    A Flash SSD topikból áthoztam, mert ott már írtam erről a hibáról.

    Úgy kezdődött ez az egész történet, hogy először elszállt egy M2 Sata 500Gb meghajtom!
    Szerencsére egy toshiba wincsin( amit egyébként már nem használtam) az adatok jó része megvolt. Beraktam ezt a winyot, és elkezdtem bemásolni arra a Crucial MX500 SSD-re amiről most szól a történet. Azt vettem azonban észre, hogy baromi lassan megy a másolás erre az SSD-re! Akkor kezdtem el nézegetni különböző programokkal, úgymint, Hard Disk Sentinel, Crystal DiskMark, és a HdTune.
    A Crucialnál ez volt az eredmény

    Miközben a másik két SSD-nél meg ilyen értékek voltak!
    Kiváncsiságból a HardDiskSentinel programmal egy felület tesztet küldtem rá a Crucial SSD-re, ami után érdekes módon az SSD írási sebessége megjavult, és azóta is hasonlóak az értékek!

    Viszont A HdTune értéke az ugyanolyan maradt, amilyen volt, amit már előzőleg feltöltöttem.
    Ezekután töltöttem a Crucial saját programját, ahol pedig ugye firmware hibát írt ki a program.
    Majd hogy érdekesebb legyen a dolog, megnéztem az SSDOK programmal is az SSD-t, ahol a program alignálási hibát jelzett. Fogtam magam, átraktam minden adatot az SSD-ről, más SSD-k re, akkor pedig ilyen lett a HdTune tesztje!

    Eltünt a sok tüske, viszont 600GB-nál ott maradt egy!
    Többször ellenőrizve is ugyanez maradt az eredmény.
    Nos ezek után töröltem mind a két particiót , és csak egy új particiót hoztam létre az SSD-n, aminek most ez lett az eredménye!

    Viszont a két másik SSD-nél pedig ezt mutatja a HdTune

    és azért ezek az értékek egy kicsit jobbak mint a Crucial SSD-é!
    Na szóval most itt tartok!
    Elnézést, ez egy kicsit hosszú lett, de a történet sem egyszerű!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák