Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Rive #90 üzenetére

    "az időjárás néhány napra előre jól előre jelezhető, tervezhető.": egyrészt a tapasztalat azt mutatja, hogy nem. másrészt mit érsz el azzal, hogy tudod előre, hogy nem lesz áram a napelemedből? nem sokat...

    (#92) Diopapa: emlékeim szerint a napállandó 1370 W/m^2. ebből kell főzni :) (ebből jön le az összes veszteség) ha telerakod a tetőt napelemmel, akkor erős napsütés esetén lehetne annyi áramod, amennyi kell, tehát a napelemek elhelyezése nem igazán probléma.

    (#93) Kopi31415: már most is két tarifa van nálunk is, és mire felébredsz és kettőt pislantasz, lesz több.

    (#95) fordfairlane: "A bioetanolhoz már termőföld kell, ami húzósabb.": mint kiderült, nem kell.

    (#101) Thrawn: szerintem ha tényleg minden költséget rendesen figyelembe vennének, akkor a mai ár 6-8x-osa már reális lenne a napelemekért.

    (#103) Vladi: "Igen. 100+ hozzászólásból 96 csak kötözködés, okoskodás meg a bullshit generátor nyomkodása. Ez is egy ilyen témakör.": mert sokan úgy akarnak vitatkozni, hogy sem a hasonló témában lezajlott korábbi vitákat nem olvasták vagy nem emlékeznek rá, sem a netes híreket nem olvassák. példa: hányan emlékeznek, hogy most volt hír, hogy az audi bioüzemanyagot csinált a sallangok kihagyásával? szerintem rajtam kívül senki.

    (#115) fordfairlane: "egyszerűen elérkeztek az elektrokémia által elérhető határokhoz.": nem érkeztek el.

    (#118) KEndre: hülyeségre nincs diéta. értsd: hülyék ellen nincs orvosság. a repülőd is lehet bármilyen jó, ha a pilóta szerint az optimális landolási szög 90 fok.

    "Egy napelem és az atomerőmű kockázatát összevetve így már mindjárt felértékelődik az állítólag drágább alternatíva.": tudtommal alternatívának a csereszabatosat nevezik. a napelem nem csereszabatos az atommal, tehát nem alternatívája.

    (#128) azbest: "Nekem valamiért olyan emlékem is van Fukusima kapcsán, hogy talán nem tettek meg mindent időben, amit lehetett volna, mert az biztosan használhatatlanná tette volna a reaktorokat.": régen ki voltak jelölve selejtezésre a reaktorok. nem selejtezték le, csak elfelejtették, hogy egy Neptun nevű figura is a selejtezési csoportban van...

    (#132) KEndre: "de azt már nehezen fogom fel, miért is bővítünk orosz technológiával...": mert ha csernobilt nem nézed, ahol mégiscsak emberi ökörség miatt repült el a blokk, eddig csak az oroszoknak nem volt komolyabb hibája atomerőmű környékén. egyszer engedték be a csigazabálókat paksra, majdnem fel is robbantották az egész kócerájt. a westinghouse hasonlóan jó eredményeket produkált a közeli erőművekben, temelínben pl. nem véletlenül erőltetik a diverzifikált fűtőanyag beszerzést, mert ahhoz, hogy az amcsik fűtőanyagot tudjanak szállítani az új paksi blokkokba, meg kell kapják a technológiát, amit eddig nem tudtak maguk kifejleszteni.

    (#134) Vladi: majd ha neked is hurrikán lesz a belsőépítészed, rájössz, hogy milyen jó is az, ha csak puha fa hullik az égből, nem vasbeton...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák