Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #192 üzenetére

    "ha valaki mindenáron (bármilyen áron :) ) be akarja szerezni" - annyit nem ér... én 70e-nél többet prociért nem adok... már a 67e is határeset volt, amit a mostaniért kicsengettem egy éve.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sb

    veterán

    válasz BiP #192 üzenetére

    CB20-ban kemény 4% előnye van a 10600K-nak egy 3600X-hez képest.
    Nem értem milyen egyszálas előnyről beszélünk.
    Főleg ilyen régi procis usereknél akik nem a legújabb K-s procit hajtják üveghangon.
    :F :F

    És akkor árról, ár/teljesítményről még nem beszéltünk. Pusztán szimplán a teljesítményről.
    Szvsz sokan el vannak tévedve...

    @Dave™
    Mostanában nem jártam utána a témának, de 1-2 éve még az volt a helyzet - és vélhetően ez van nálad is, hiszen régebbi procid van - hogy a hw-s encode minősége köszönőviszonyban sincs a cpu encode-hoz képest. (Ez most is így lehet, mert elvi problémák voltak a jobb minőség elérésével gpu-n.)

    Ergo videóvágásra és tömörítésre, vagyis arra, hogy ezzel encode-olt tartalmat tartós használatra készítsenek kb. senki nem használja. Vannak/voltak a neten tesztek. Egy Quicksync video egy homályos paca, sokszor 2x méretből is egy cpu-val tömörítetthez képest. Nvenc és az AMD egy fokkal jobb, de az összes más szint mint a cpu encode.
    Ezeket transcode-ra szokták használni vagy streamingre ahova nem nagyon kell a minőség.

    De ha mégis azt nézzük, hogy valid az igényed, akkor sem értem az i3-7100 védelmét.
    Hiányolod a nagyobb APU-kat de ha szigorúan nézzük akkor ez kis túlzással a 200GE szintje. Szóval most is van bőven efelett AMD APU.
    A 200GE 2/4, AVX-et is tud mint az i3, van hw encode ugyanúgy, kicsit lassabb egy szálon, de egy 15k-s proci a 35k-s, de még ma is 25k-s i3-al szemben.
    És akkor a 4/4, 4/8-asokról nem beszéltünk.

    De még akár a dvga-s megoldás is mehetne ha annyira kellene a cpu erő. Én i5-6500-ról váltottam - igaz használtan - de kb. +10k-ból Ryzen 2700-ig sikerült fellépni ami azért kb. 3x szint. Én sem játszom és jól jönne a gpu a Ryzenbe. Most emiatt van nálam is egy RX 470 a gépben ami folyamatosan underclockolva megy gyakorlatilag passzívan. 10-30W-ból egy 150-180W-os kártya. :D
    Egyszerűen igp nem volt a Ryzen 2700 mellé, kisebb dgpu-k, 1030, 1050, 550 meg alig lettek volna olcsóbbak vagy adott esetben még drágábbak is voltak mint a 470.

    Szóval nem ideális de valahogy az látszik, hogy ha a cpu erő kellene annyira akkor is van sokkal jobb megoldás mint az i3. Ha mégis elég a cpu, de kell a hw encode arra is ott vannak a kisebb, de még mindig i3-at verő APU-k.
    Erős cpu+igpu ami nincs egyedül, de a fentiek is mind jobb megoldások a mostaninál.

    [ Szerkesztve ]

  • #30786816

    törölt tag

    válasz BiP #192 üzenetére

    "Ha neked az elmúlt pár évben elég volt a Haswell teljesítménye is, (félreértés ne essék, a 4790K baromi jó proci volt), akkor igencsak erős a hangnem az elvárásaiddal kapcsolatban."

    Nem értem hogy függ össze a kettő, amúgy is 4460 :D

    Btw most úgy "elég", hogy csomó minden - adatbázisok, docker engine, jupyter szerver - aws-en fut, de az hosszú távon nem éri meg anyagilag, pár év alatt elfizetem a 10700k árát. Meg közben volt céges macbook pro, egymillás, p-s thinkpad is, amit lehetett privát célokra is használni.

    [ Szerkesztve ]

  • M@cika

    őstag

    válasz BiP #192 üzenetére

    Már a pcx-ben is lehet kapni 4xxxG procikat, ráadásul a Pro változatot. :-)

    Nasit a kis fehér medvének!

Új hozzászólás Aktív témák