Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz BiP #168 üzenetére

    Én anno akkor vettem a H110-es Asrock lapot, amikor már bőven kint volt az i3-7100, és nem ment vele, pedig legalább fél éve piacon volt. Ez azt jelenti, hogy ennyi idő alatt sem került rá új BIOS, és lehetett vele mászkálni BIOS-t frissíteni (gyárilag csak 6. genes inteleket támogatott). Akkor még belefért, ma már nem vállalnék be ilyet. Persze más ha van hozzá CPU-d amivel frissítesz, de aki platformot vált annak ez nem lesz. Szóval nagyon is valós érv a régi alaplap ellen, ha nem akar valaki vállalni egy ilyen kockázatot. Az sem érdekel hogy a B550 PCIe 4-et támogat, mert úgysem használnám, ahogy azok többsége sem, akik 4000G-s APU-t vesznek. De nem nagyon tudnak mást venni helyette, mert nincs kisebb szériás alaplap, ami biztosan támogatja induláskor. Ez azért szerintem elég komoly probléma, főleg hogy ezeket az APU-kat pont ilyen gépekbe vennék, ahol számít a méret.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #168 üzenetére

    Dave védelmében jegyezném meg, hogy az i3-7100-at ő hozta fel példának(nem tusom, neki van-e olyan), az eredeti "panaszos" enginev3.0 egy i7-8700T-t akarna lecserélni, bár nem tudom, miért... de arra a 4600G/4700G-n(GE-n) kívül nincs jelenleg alternatíva AMD oldalon, és közülük is csak az utóbbi jelentene érdemi előrelépést, az előbbi inkább csak pariban van.

    (#169) Dave™ a 4xxxG-s APU-k Zen2-esek lesznek, azokat tuti támogatni fogja a teljes 4xx-es chipset-paletta... nyilván egy BIOS frissítés után. Jegyzem meg, a B550/X570-ekhez sincs még olyan BIOS, ami a 4xxx-szériás Ryzeneket ismerné, azokon is frissíteni kell majd...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák